Miro Güvercin Fiyatları

Miro güvercin fiyatları 2022 yılında diğer güvercin fiyatlarında olduğu gibi artış gösterdi. Bu nedenle güncel bir içerik hazırlamak istedik. İçeriğimizin devamında güvercin besleyen kişilerin yakından tanıdığı miro güvercin hakkında bilgiler verdik.

Miro Güvercin Fiyatları 2022

Güvercin tutkunları için 2019 yılında düzenlenen açık arttırma esnasında herkesi kendisine hayran bıraktıran armando adında erkek bir flaman güvercini 1 milyon 252 bin euro gibi rekor bir rakam ile alıcı buldu. Irak menşeli olarak bilinen Miro güvercinleri taklacı kuş türündendir.

Uzun müddet havada kalabilme özelliğine sahip olan bu kuşlar güçlü kanat yapıları sayesinde sert uçuşların üstesinden gelebilmektedirler. Fiziksel özellikleri sayesinde kuş türüne meraklı olanların dikkatini çeken bu güvercinler internet üzerinden satışa sunulmaktadır.

Türkiye’de az bulunması nedeniyle yetiştiriciliği konusunda hassas davranılan bu tür, iki farklı tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Türün birisi küçük ve naif bir yapıya sahipken, diğer tür oldukça gösterişli ve uzun olarak bilinmektedir.

Miro Güvercin Fiyatları
Miro Güvercin Fiyatları

Miro güvercin fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 50.000 TL ila 300.000 TL arasında değişim göstermektedir.

En değerli güvercin cinsi olarak bilinen bu hayvanlar güvercin tutkunlarının gözdesi durumundadır. belçika’da düzenlenen açık artırmada açık arttırmaya katılanların büyük ilgisini çeken bu cins güvercinlerin yetiştiriciliğini yapan kişiler onlara çocuklarına bakar gibi bakmaktadırlar.

Satılık Miro Güvercini

Görsel ihtişamı ve uçuş kalitesi ile dünyanın en pahalı güvercini olmayı hak etmiş olan Miro güvercinleri, uzun yıllardır bu alanda çalışma yapanlar tarafından bilinen en iyi ırk olarak açıklanmaktadır. Güvercin yetiştiricilerinin favorileri arasında bulunan uzun mesafe yarışlarında şampiyonluğu bulunan 5 yaşındaki posta güvercini bu alanda başarı sağlayan güvercinler arasında yer almaktadır.

Diğer güvercin fiyatları için tıklayabilirsiniz;

Güvercin satışları için zaman zaman ülkemizde yapılan açık arttırmalar güvercin severlerin birbirinden ihtişamlı güvercinlerini yakından görmelerine fırsat sunmaktadır. Yapılan satışlar sonrası el değiştiren güvercinler yeni sahipleri ile yeni bir hayata başlamaktadır.

Satılık Miro Güvercini
Satılık Miro Güvercini

Yapılan açık arttırma ile satışı yapılan güvercin 1 milyon 252 euro dan satılarak bir rekora imza atmıştır. Tüm dünyaca tanınan bir güvercin ırkı olan Miro güvercinleri en popüler güvercin ırkı olarak da bilinmektedir. Bu açık arttırma sonrası Miro güvercinler satışı yapılan en pahalı güvercin olmuştu.

En Pahalı Güvercin Hangisi?

Belçika’da yapılan bir açık arttırmada bir çinli tarafından satın alınan Armando isimli güvercin dudak uçuklatan fiyatlardan yeni sahibine kavuştu. Yeni sahibi tarafından damızlık olarak kullanımına izin verilen bu güvercin dünya üzerinde yapılan pek çok yarışta en önde yer alarak yarışları kazanmıştır.

Dünyanın en pahalı güvercini olarak adlandırılan güvercin armando, uzun ve orta vadeli yarışların etkili ismi olarak bilinmektedir. Güvercin yarışında dikkatleri üzerine çeken bu güvercin için toplam ödenilen para miktarı ise net olarak bilinmiyor.

Dünyanın En Pahalı Güvercini Kaç Para?

Dünyaca ünlü Armando ismindeki güvercine ödediği yüksek meblağlar ile gündeme gelen Çinli iş adamının güvercin tutkusunun boyutları bu hayvanlara verilen değeri bir kez daha gözler önüne sermekte.

Bu güvercin hakkında yapılacak olan haber içerikleri büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Zira izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez noktasında bir kritere sahip olan bu güvercin için tüm koruma önlemleri de sahibi tarafından alınmış bulunmaktadır.

En Pahalı Miro Güvercin

Güvercin tutkunları için gizlilik politikası dâhilinde yapılan attırmada hemen hemen herkesin sahip olmak istediği bir güvercine sahip olan kişi, güvercin tutkunlarının da idolü haline geldi. Tüm dünya üzerinde büyük bir titizlik ile yetiştiriciliği yapılan bu güvercinler hayvan severler tarafından da oldukça büyük ilgi görmektedir.

En Pahalı Miro Güvercin
En Pahalı Miro Güvercin

Sıcak havalara bir hayli dayanıklı olmaları ile de bilinen bu cins güvercinler oyuncu kuşlar olarak da bilinmektedirler. Ülkemizdeki güvercin yetiştiricileri tarafından da oldukça sık üretimi yapılan bu güvercinler özenli bir bakım süreci ile yarışlara hazırlanmaktadırlar.

Dünyadaki en pahalı güvercinin fiyatı ile düzenlenen bu açık arttırma ile yeniden gündeme oturmayı başarmış olan Miro güvercinleri dünyanın en pahalı güvercinleri olarak pek çok kişi tarafından büyük bir merak ile takip edilmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 4]