Satılık Scottish Fold Fiyatları Sahibinden

Scottish Fold Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz.Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Scottish Fold 300 TL

Scottish Fold ırkına ilgi duyup sahiplenmek isteyenlerin scottish fold 300 tl gibi araştırmalarda bulunduğu görülmektedir. 2024 yılı güncel scottish fold fiyatı 3000 TL’dir.

Dünyanın en zeki kedi türlerinden biri Scottish Fold’dur. Gayet sakin, uysal ve sevecen olan bu cins, sevimliliği ile büyüler. Bu cinsin miyavlamasını duyan bir kişinin tekrar miyavlaması için saatlerce bekleyeceğini söylemek de mümkündür. Çünkü gerçekten harika bir tonu var ve en zor anlarda bile sakinlik veriyor. İnsanlarla iletişimi çok iyi olan bir kedi türü olan Scottish Fold, tam bir oyuncu kedidir. Köpek benzeri hareketler sergilediği bilinmektedir. Sahibine atılan bir oyuncağı yakalayıp ona geri verecek kadar akıllıdır.

Scottish Fold normal bir hayata sahiptir. Programlar onun için çok önemli. Yemek saatleri ayarlanmalıdır. Ardından oyuna geçmek ve uyku saatini ayarlamak onu mutlu edecektir. İyilik Meleği olarak da bilinen bu kedi, insanları çok sık takip eder.

Çok zeki ve zeki bir doğası var. Bu seni meraklandırıyor. Yeni şeyler öğrenmeye meraklıdır ve verilen eğitimleri tamamlayarak bir an önce kullanmaya başlamaya kararlıdır. Etrafındaki dünyayı gözlemlemek ve sakince düşünmek onun ayırt edici özelliklerinden bazılarıdır. Bir şarkıcı gibi sesini mırıldanan Scottish Fold, insanlara alışılmadık bir sakinlik veriyor.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Scottish Fold 300 TL Bulunur Mu?

Scottish fold özellikleri sebebi ile piyasada oldukça aranan cinslerden bir tanesidir. Bu cins kedileri belli fiyat aralıklarına bulmak mümkün olup yine de özelliklerini bilerek sahiplenmek yerinde bir davranış olacaktır.

Yalnız bırakıldığında bunalıma giren ve günlerce kendini toparlayamayan bu cins asla yalnız bırakılmamalıdır. Sürekli onunla ilgilenilmek ve onunla vakit geçirmek; Neyse ki yeterli olacaktır.

Scottish Fold, çocuklarla en iyi anlaşan kedi ırklarından biridir. Ancak çocukları yaralama riski olduğundan dikkatli olunmalıdır. Çünkü bu cins canı acıdığında kaşınmak gibi agresif davranışlar gösterebilir. Çocukların farkında olmadan kendilerine zarar verdikleri için kendilerini kaşımaları kaçınılmazdır. Bu yüzden onu kendi haline bırakmamak mantıklı olacaktır.

Scottish Fold Beslenmesi

Diğer kediler gibi, Scottish Fold’un da diyeti katı kurallara bağlıdır. Asla süt veya yabancı mama verilmemeli, cinse uygun mama tercih edilmelidir. Mama birinci sınıf marka ve zengin içerikli olmalıdır. Kedinizin yaşam tarzına uygun mamayı seçmeniz çok önemlidir. Scottish foldlar bebeklik ve yetişkinlik dönemlerinde farklı besinlerle beslenir. Erişkinlikle birlikte kuzu yemi de verilebilir. Yaşlı ton balığı sıklıkla verilebilir. Tabii ki, bu yiyecekler doğrudan değil, yiyecek şeklinde yutulmalı ve uygulanmalıdır. Gıda markasının kalitesine ve zengin besin değerine dikkat etmelisiniz.

Scottish Fold Bakımı

Scottish Fold kedilerinin bakımı diğer kedilere göre biraz daha zordur. Kısa tüylü İscottish fold ve uzun tüylü scottish fold olarak 2’ye ayrılır. Bu, bakım açısından bir ikilemi beraberinde getirir. Tüyler kısa olduğunda, bakım yapmak daha kolaydır. Tüylerini haftada iki kez fırçalayıp taramak yeterlidir. Uzunsa haftada 3-4 kez fırçalanmalı; Tüylerin birbirine dolaşmaması için sürekli fırça ve tarak kullanılmalıdır. Bunu fark edebilmek için günde birkaç kez kontrol edilmelidir. Özellikle uykudan uyandıktan sonra oluşan çapaklar nemli bir bez veya nemli bezle giderilmelidir.

Temizlenirken gözlere değmemesine özen gösterilmelidir. Tırnak bakımına yavruyken başlamak onu alıştırabilmek açısından daha doğru bir tercih olacaktır.  Çünkü tırnak bakımına alışkın değilseniz tırnaklarınızı kesen kişiye zarar verebilirsiniz. Kesilmezse bacağa battığı için yürürken acı çeker.

Scottish fold asla tıraş edilmemelidir. Çünkü ruhuna ciddi şekilde zarar verir. Bugün birçok insan Scotch Fold’u tıraş ediyor; Bu, kedinize zarar verecektir. Bu nedenle kesinlikle tavsiye edilmez. Ancak zorunlu şartlar varsa anestezisiz de tıraş edilebilir. Tıraş olurken saçta yan etki yapmayan ve cilt ile temasında sorun yaratmayan makaslar kullanılmalıdır.
Scottish Fold’un ömrü 13 ila 15 yıldır. Bakılır ve beslenirse hastalığa yakalanmadan bu sürelerden daha uzun yaşayabilmesi de mümkündür.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]