Smokin Kedi Fiyatları

Smokin kedi fiyatları 2022 verileri hakkında bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu yazımızda cins kedi fiyatları hakkında bilgiler verdik.

Smokin Kedi Fiyatları 2022

Tuxedo cinsi kedi, çok eski bir kedi ırkından gelmektedir. Siyah ve beyaz renkleriyle, şık bir smokin giymiş gibi görünmesiyle smokin cinsi kedi olarak da adlandırılır. Avrupa’nın yanı sıra Türkiye’de de en çok rastlanan kedi türlerinden biri olan smokin kedilerin çoğunluğu diğer kedi ırklarına göre akıllıdır.

smokin kedi fiyatları
smokin kedi fiyatları

Tuxedo kedi olarak da bilinen bu kediler oyun oynamayı seven bir kedi türüdür.  Kalabalık bir aile ortamındaysa ilgiyi kendisine çekmeyi sever. Sahibi kendisiyle ilgilenmese bile kendi kendine oyun oynayabilir. Smokin kedi diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşan bir kedi cinsidir fakat köpeklerle bir arada tutulması önerilmez.

Smokin kedi fiyatları 2022 yılında ortalama 350 TL’dir. Cins kedi Maine Coon fiyat göz önünde bulundurulduğunda çok daha uygundur.

Smokin kediler melez bir ırka aittir ve birçok kedi cinsinde görülebilir. Kedi fiyatları ait olduğu ırka göre değişkenlik gösterebilir. Kedileri satın almayı değil, barınaklardan ve sokaklardan sahiplenmenizi öneririz.

Yavru Smokin Kedi Fiyatları

Kedileri yavruyken sahiplenmek ve büyürken onların yanında olmak gibisi yoktur. Smokin bir kedi yavrusunun net olarak fiyatları bilinmemektedir. Tuxedo smokin kedi melez bir ırka sahip olduğu için her cinse ait olabilir. Bu nedenle de fiyatları değişkenlik gösterir. Yavru kedi sahiplenmek her zaman satın almaktan iyidir.

smokin kedi yavru fiyatları
smokin kedi yavru fiyatları

Smokin kedisi yavrusu fiyatları 2022 yılında ortalama 200 TL’dir. Bu fiyat satıcıya göre değişebilir.

Smokin kedisinden benzerlik gösteren siyam kedisi fiyat hakkında bilgi almak isterseniz ilgili sayfamıza geçebilirsiniz.

Smokin Kedi Özellikleri Nelerdir?

Smokin kediler kısa bir tüy yapısına sahiptir ve orta boyludurlar. Her cinste görülebildiklerinden ağırlıkları ve boyları farklı olabilir. Ortalama ağırlıkları 3.5-4.5 kg arasında uzunlukları da 25-30 cm arasında değişkenlik gösterir.

smokin cinsi kedi fiyatları
smokin cinsi kedi fiyatları

Diğer kedi türlerinde görüldüğü gibi smokin kedilerin de tüy ve göz rengi ilişkilidir. Bu nedenle de cins fark etmeksizin smokin kedi genellikle altın veya yeşil renkli göz rengine sahiptir.

Tuxedo kedi özellikleri smokin kedi hangi cinse aitse ona bağlı olarak değişiklik gösterir. Smokin kedilerde ön planda olan tek ortak nokta tüy yapısıdır. Bunun dışındaki özellikleri smokin kedisi ait olduğu ırka göre taşır. Eğer yumak yumak tüyleri olan bir kedi almak isterseniz British shorthair cinsi kedi alabilirsiniz.

GörünümÇiftleşme/ÜremeDoğumUysallık
Siyah beyaz bir smokin giymiş gibi görünürler.Ocak-Mart ve Ağustos-Ekim aylarında üreme dönemine girerler.Ortalama olarak 4 kedi yavrusu dünyaya getirirler.Smokin kediler akıllı bir kedi olduklarından uysaldırlar.
Sahiplerine KarşıBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Sahibinin gösterdiği ilgiye bağlı olarak sürekli peşinden giderler.Kuru mamaya ek haftada 2-3 kere yaş mama ve yeterli su tüketimi yeterli olacaktır.Bakım zorluğu yaratacak herhangi bir durum yoktur.Diğer türlerle ve diğer evcil hayvanlarla hiçbir sorunu yoktur.

 

Satılık Smokin Kedi İlanları Sahibinden

Satılık kedi yavrusu ya da kedi almak için kullanılabilecek birçok platform bulunmaktadır. Sahibinden, facebook grupları, kedi siteleri vb. Ücretsiz sahiplendirmeyi de böyle platformlardan yapabilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin.

Smokin Kedi Sahiplenme İlanları

Smokin kedi satın almak yerine sahiplenmek istiyorsanız ilan platformlarındaki sahiplendirme ilanlarına bakabilirsiniz. Buradaki ilanlardan yola çıkarak bedavaya smokin kedi alabilirsiniz.

Smokin Kedi Tekir Midir?

Smokin kedi tekir cinsine aittir diyemeyiz. Tuxedo kediler birçok cinse ait olabilirler. Ancak ayrı bir tür olarak ele alınmaları daha mantıklıdır.

Smokin Kedi Besleyenler

Smokin kedi besleyenler çok zorluk yaşamazlar. Çünkü smokin kedi özelliklerine baktığımızda gerek bakımı olsun gerek beslenmesi olsun durumu zorlaştıracak herhangi bir şey yoktur.

Smokin Kedi Tüy Döker Mi?

Her ne kadar kısa tüy yapısına ait olsalar da her kedi gibi smokin kediler de tüy dökerler.

Smokin Kedi Kaç Yıl Yaşar?

Gerekli bakımı yapıldığında sağlıklı bir smokin kedisi 15 yıla kadar yaşamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Smokin kedisi herhangi bir cinse ait olabilir. Cins değildir, tüy görünümüdür.

Net olarak fiyatlar bilinmemekle birlikte ırkına ve cinsine göre fiyatlar değişmektedir.

British shorthair kedilerin fiyatı 12.000-30.000 arasında değişebilmektedir.

Smokin kedilerinin şans getirdiğine inanılır.

Smokin kediler akıllı ve uysal hayvanlardır.

Van kedileri en sakin kedi cinsi olarak bilinir.