Satılık Gri Kedi Fiyatları Sahibinden

Gri Kedi Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Gri Kedi Fiyatları 2024

Gri kedi fiyatları 2022 yılında fiyatları ortalama olarak 500 lira ile 3000 lira arasındadır. Hayvanın cinsi, yaşı, cinsiyeti ve sağlık durumuna göre fiyatı değişmektedir.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Gri Cins Kedi Fiyatları 2024

Gri Cins Kedi Fiyatları piyasada farklı aralıklarda olabilmekle birlikte cinsine bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.

Gri Kedi Cinsleri Nelerdir?

Chartreux Kedisi

Chartreux cinsi kediler Fransa kökenlidir. Tüyleri yumuşacıktır ve duman rengine sahiptir. Gözlerinin güzelliği ile ön plana çıkan bu Chartreux cinsi kediler evcimen kedilerdir. Sahiplerine bağlı ve sadıktırlar. Aile üyeleri hariç asosyal canlılardır. Eve gelen yabancılara çekingen davranırlar.

Pallas Kedisi

Vahşi cins kedi ırkı olan Pallas kedisine ‘Manul’ da denilmektedir. Kısa boylu bir kedi olan Pallas kedisi tıknaz bir vücut yapısına sahiptir. Son derece sevimli olan Pallas kedileri insanlardan uzak durur.

Mavi Rus (Russian Blue) Kedisi

Rus kökenli olsa da popülerliğini İngiltere’de kazanmıştır. Kısa gri tüyleri kadifemsi bir yapıdadır. Mavi Rus adını almasına neden olan mavi, mavimsi yeşil turkuaz gözleri cam gibi parlak bir görünümdedir. Sahiplerine sadık olan bu canlılar yabancıları başta garipsese de onlara hemen alışırlar. Ev içinde fazla sesleri çıkmaz. Acil veya tehlikeli durumlar hariç miyavlamayı sevmezler.

British Shorthair

Asıl kökeni Roma olsa da İngiltere’ye fare avcılığı için getirilmiş ve burada üremeye başlamışlar. Kürkleri kadifeyi andırır, duman rengidir. Yemek yemeyi çok sevdiklerinden obeziteye eğilimleri vardır. Sahipleri ile vakit geçirip onlar ile oyun oynamaya bayılırlar.

Maine Coon

Maine Coon kedileri küllü renk kedi anlamına da gelmektedir. Karakteristik yüz ifadeleri ve büyük kocaman cüsseleri ile bilinirler. Parlak, uzun ve gür tüyleri ile oldukça dikkat çekicidirler. Aslan yelesine benzer yeleleri bulunur. Suratları oldukça sert mizaçlı olsa da çok dost canlısı ve sosyal kedilerdir. Evdeki diğer kediler ve köpekler ile çok iyi anlaşırlar. Acıkmadıkları sürece sesleri çıkmaz.

Scottish Fold

Kıkırdaklarında problem olsa da tatlılıkları ile gönlümüzde taht kuran Scottish Fold ırkı kediler de gri tüylü kedi ırkları arasındadır. İskoçya kökenli bir kedi ırkıdır. Kürkleri genelde kısa tüylüdür. Doğuştan genetiğinde oluşan kıkırdak probleminden dolayı kulakları kıvrıktır. Sakin ve uslu bir yapıya sahip olan Scottish Fold ırkı kedileri sahipleri ile birlikte vakit geçirip onlar ile oyun oynamayı çok severler. Çocuklu ailelerin daha çok tercih ettiği bir kedi ırkıdır. Çocuklar ile çok iyi anlaşırlar, onlara zarar vermezler. Gri kedi fiyatları ele alındığında en çok aranan cinslerden biri de Scottish Fold cinsidir.

Burmese Kedi

Siyam kedileri ile uzaktan akraba olan Burmese kedileri koyu gri renkte uzun tüy yapısına sahip kedilerdir. Büyük ve geniş kulak yapısına sahiptirler. Burmese kedilerinin enerjileri asla bitmez. Sahipleri ile sürekli oyun oynamak isterler. Sahiplerine oldukça sadıktırlar. Sosyal canlılardır. Evdeki diğer kediler ve köpekler ile çok iyi anlaşırlar.

Sibirya Orman Kedisi

Rusya kökenli olan Sibirya Orman kedileri soğuk ortamları severler. Büyük boy kedi ırkları arasında yer alır. Boyları yaklaşık 50 cm, ağırlıkları ise ortalama 6 kg olmaktadır. Kürkleri uzun tüylerden oluşur. Bu uzun tüy yapısı Sibirya Orman kedilerini sıcak tutar. Sosyal canlılardır ve sahipleri ile vakit geçirmeye bayılırlar. Çocuklu ailelerin çocukları ile çok iyi anlaşırlar. Çocuklara zarar vermezler.

Pixie Bob Kedisi

Pixie Bob cinsi kedilerin karakteristik özellik olarak minik bir kuyrukları bulunur. Normal bir kedi kuyruğunun üçte biri kadar aynı tavşanın kuyruğunu andıran bir yapıdadır. Kürk yapıları kaplanı andırır. Orta boy kedi ırklarındandır.  Oldukça sevimli olan Pixie Bob cinsi kediler evcil kedilerdir. Sahipleri ile vakit geçirmeye bayılırlar.

Felis Bieti Kedisi

Çin, Tibet ve Gansu bölgelerinde ortaya çıkmıştır. Yabani bir türdür, evde beslenmeye uygun bir ırk değildir. Felis Bieti kedileri etobur kedilerdir, kemirgenler ile beslenirler. Soyları tükenme tehlikesindedir, koruma altına alınmış türler arasındadırlar.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]