Satılık Sfenks Kedisi Fiyatları Sahibinden

Sfenks Kedisi Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Sfenks Kedisi Fiyatları 2024

Firavun kedisi olarak da adlandırılan, nadir bir tüysüz kedi cinsi olan sfenks kedisi son derece sevecen, uysal ve zeki olması sebebiyle son dönemde en sevilen kedi cinslerinden biri olmuştur. Sfenks kedisi, firavun kedisi olarak bilinen tüysüz bir türdür. Bu kedi cinsinin bakımı zor olsa da cana yakın ve sıcakkanlı oldukları için tercih edilen bir kedi cinsidir. Kolay eğitilebilen ve en zeki kedi cinslerinden biri olan sfenks kedisinin 2024 yılı güncel fiyatı 3000-5000 TL’dir.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Yavru Sfenks Kedisi Fiyatları 2024

Sahiplerine çok sadık ve bağlanmış durumda olan sfenks kedilerine sahip olmak, onları satın almaktan daha avantajlıdır. Sfenks kedi ilanları yavru ve yetişkin olarak ayrılsa da satın alırken bu ayrım gözetilmez.

Sfenks Kedisi Özellikleri

Sfenks kedileri, tüysüz kedilerin tek cinsidir ve sadık ve uyumlu bir kişiliğe sahiptir. Sıcakkanlı ve samimi olan Sfenks kedisinin özellikleri aynı zamanda tüm hane halkı ve diğer canlılar ile güçlü iletişimi içerir. Sahipleriyle vakit geçirmekten hoşlanırken uyumaktan da keyif alırlar. Sporcu ve oyuncu bir kişiliğe sahiptir. Zeki kedi ırkı, en eğitilebilir kedi ırklarından biridir. Terapi için uygun olan Sfenks kedileri, psikologlar tarafından da iyileştirici etkisi kabul edilerek tavsiye edilen bir kedi cinsidir. Sfenksler genellikle ilgiyi seven kedi türlerinden biridir. Bulundukları her ortamda insanların dikkatini çekmeyi başaran sfenksler, bunun için atletik yapılarını ve duygusal samimiyetlerini kullanırlar.

Meraklı ve enerjik bir yapıya sahip olan sfenkslerin bölgede yüksek yerlere tırmanmaya başlaması ve ilgilenmedikleri zamanlarda hızlı yürüme eğiliminde olmaları cezbetme arzusunun bir yansımasıdır. Sfenks sosyal bir kedidir ve evdeki diğer hayvanlarla da eğlenebilir. Hatta onunla oynayan ve vakit geçirmek isteyen hayvan onlara karşı büyük bir şefkatle davranmaktadır.

Kanada tüysüz kedileri olarak da bilinen Sfenks kedilerinin Kanada kökleri vardır. Orta boy kedi ırklarına benzer bir fiziğe sahip olan Sfenks, bu konuda dünyada bulunması zor bir türdür. Gözleri diğer kedi türlerine göre daha büyüktür. Vücut hatları ve duygusal bağlılıkları, onları diğer kedi ırklarından ayıran temel özelliklerden bazılarıdır.Kalın, kaslı yapılarıyla bu kedilerin bazen ince, zayıf tüyleri vardır; Genel olarak hayatlarını tüysüz yaşarlar.

Sfenks Kedisi Sahiplenme

Sfenks, kürkü az olan veya hiç olmayan kedilerin tıpkı diğer kediler gibi düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Sfenks kedilerinin cildinin yağlanmasını önlemek için düzenli olarak banyo yaptırmaları gerekir. Ciltleri doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Kış soğuğuna karşı çok duyarlı oldukları için kışın bulundukları ortamın sıcak tutulması veya Sfenks kedisinin giysilerle sıcak tutulması gerekir. Sfenks kedileri için günlük diş bakımı çok önemlidir. Erken dönemden itibaren dişlerini fırçalamaya alıştırmak gerekir. Günlük bakımı reddediyorsanız, en az haftada bir kez temizlemelisiniz. Birkaç haftada bir tırnaklarınızı kesmeyi unutmayın.

Gözlerinizin etrafında herhangi bir akıntı veya çıkıntı fark ederseniz, yumuşak, nemli bir bezle nazikçe silin. Olası enfeksiyonun yayılmasını önlemek için sol ve sağ göze farklı mendil kullanmak çok önemlidir. Kedinizin kulaklarını da ihmal etmeyin. Kulaklarınızın içi kirli görünüyorsa, ılık su ve yarım bardak elma sirkesi ile nemlendirilmiş bir pamuk veya yumuşak bir bezle nazikçe temizleyebilirsiniz. Kulak tıkacı kullanmamaya dikkat edin.

Kedinizin sağlığını korumak için bakım uygulamalarına her zaman uyulması önerilir. Bağışıklık sistemini korumak, bakteri ve parazitlere karşı dirençli kalmak için rutin aşıları yaptırmayı unutmayın. Sfenks kedisi sahiplenmeye karar verdikten sonra aşı, beslenme ve bakım uygulamalarına her zaman dikkat etmelisiniz.  Kedinizin mutlu, sağlıklı ve sakin olması için onu her zaman özen ve sevgiyle büyütmeniz önemlidir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]