Ligorin Tavuk Fiyatları 2022🥚🐔🐓

Ligorin tavuk fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu içeriğimizdeki here detaya dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu yazımızda salma tavukçulukta çok sık tercih edilen ve diğer tavuklara oranla daha fazla yumurta veren Ligorin tavuk cinsi hakkında bilgiler vereceğiz.

Ligorin Tavuk Fiyatları 2022

Tavuk besleyen kişilerin genellikle farklı amaçları bulunuyor. Birçok kişi yumurta vermeye yatkın tavukları (örneğin ataks tavuk ırkı) tercih ederek bu tavukların yumurtaların faydalanırken bazı kişiler et tavuk olarak da besleyebiliyor. Öyle ki cins tavuk besleyip cins tavuk fiyatları hakkında araştırma yapanlar dahi var.

Yumurta amaçlı tavuk üretimi yapan kişiler tarafından en çok tercih edilen tavuk cinsi Ligorin tavuklarıdır. Ligorin tavuk yumurta verimi çok iyi olduğu için özellikle tavukçuluğa yeni başlayan kişiler Ligorin tavuk nereden alabilirim şeklinde sorular yöneltiyor. Bu nedenle de bu yazımızda Ligorin ile ilgili yumurta tavuk çeşitleri ve fiyatları hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedik.

ligorin tavuk fiyatları
ligorin tavuk fiyatları

Ligorin tavuk fiyatları 2022 yılında ortalama 35 TL’dir. Bu fiyatlar Brown Ligorin büyüklüğüne ve yaşına göre değişiklik gösterebilir.

Gelin bir de Ligorin tavukları hakkında hiç bilmediğimiz özellikler hakkında bilgi sahibi olalım. Ha bir de satılık Ligorin tavuk yanı sıra Ligorin civciv fiyatları ne kadarmış onu da öğrenelim 😊

Ligorin Civciv Fiyatları 2022

Ligorin civciv fiyatları 2022 yılında ortalama 5 TL’dir. Bu satış fiyatları satıcılarda bir miktar değişiklik gösterebilir.

ligorin civciv fiyatları
ligorin civciv fiyatları

Ligorin Tavuk Özellikleri Nelerdir?

Geldik içeriğimizin önemli noktalarından birine. Ligorin tavuk özellikleri ve Ligorin yumurta tavuğu özellikleri nasıl?

Ligorin tavukları ile ilgili bazı önemli detaylar şu şekildedir;

  • Özeli üretim tavuklardır
  • Yumurta tavuğu olarak beslenirler
  • Çok tercih edilen tavuk ırklarından biridir

Bu canlıların genel fiziksel ve fizyolojik özellikleri ise şu şekildedir;

 

Görünüm Kuluçka/Gurk Yumurtlama Uysallık
Genellikle rengi beyaz olsa da 14 farklı renk çeşidine sahiptir. Minyon görünümlüdür, horozlar tavuklardan daha iri görünür. Çok sık gurk olmazlar. Tavukların civcivlere verdiği bakım orta düzeydedir. Daha çok yumurtası için beslenmelidir. İyi beslenen bir Ligorin tavuk yılda ortalama 300 kadar yumurta verebilir. Yumurtaların genel ağırlığı ise ortalama 55 gramdır. Genellikle uysaldır. Ancak gurk olduklarında bir miktar saldırganlaşabilirler.
Et Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Eti için çok fazla beslenmezler. Çünkü çok fazla etleri yoktur. Brahma ile karşılaştırıldıklarında hiç etleri yoktur diyebiliriz. Yem tüketimleri çok değildir. Yem tüketimi çok fazla olmadığı için ticari amaçlı çok sık kullanılır. Az yem tüketen bu canlılara mısır, arpa ve bazı yeşillikleri verebilirsiniz. Bakım açısından herhangi bir zorlukları yoktur. Diğer türlere karşı saldırgan davranışlar göstermezler.

 

Satılık Ligorin Tavuk İlanları Sahibinden

Ligorin tavuk satışı Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde vardır. Bu satıcılara ulaşmak için sahibinden gibi platformlara göz atabilirsiniz.

satılık ligorin tavuk fiyatı
satılık ligorin tavuk fiyatı

Sahibinden gibi tavuk ilanı paylaşılan platformlarda satılık Ligorin tavuk ilanları ile karşılaşabilirsiniz. Tabi Ligorin tavuklarının lisanslı bir üretici tarafından üretilmiş olmasına dikkat ediniz.

Ligorin tavuk fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildeydi. Diğer tavuk cinslerinin fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız web sitemizdeki diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Ligorin tavukları ortalama 35 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ligorin tavuk cinsi dayanıklı bir tavuk cinsidir.

Ligorin tavuk yem tüketimi değişiklik gösterir.

Ligorin tavukları yılda ortalama 300 yumurta yapar.

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 5]