Kedi Traşı Fiyatları

Kedi traşı fiyatları 2022 verileri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. İçeriğimizin geri kalan kısmında kedi traş fiyatları hakkında bilgiler verdik.

Kedi Traşı Fiyatları 2022

Kedinizin tüyleri keçeleşti mi? Kedinizin tüyleri uzun ve traş edilmeye mi ihtiyacı var? Bu noktada en uygun şey kedinizi traş etmektir. Alanında uzman kuaförler kedinizi traş etmek için en iyi adaylar olsa da kedinizi kendiniz evde de traş edebilirsiniz.

Kedi traş işlemini yapmadan önce veterinerinizle konuşup onay almanız kediniz açısından daha faydalı olacaktır Ayrıca, başlamadan önce uygun araçları ve yöntemleri kullandığınızdan emin olmak da son derece önemlidir.

Kedi sahiplerinden en çok gelen soruların başında kedi traşı fiyatları yer almaktadır. Traş fiyatları, kedinizin cildine, yapacağınız işleme, kedinizin tüyüne ve daha birçok şeye göre değişmektedir. Kedi traşı fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 300 TL ila 600 TL arasında değişim göstermektedir.

Bu yüzden bu konu hakkında bir fiyat bilgisi vermek doğru olmaz. En güncel fiyatlar için veterinerinizle veya özel pet kuaförleriyle konuşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler;

Kedi Tüy Kesimi Fiyatları

evcil hayvan denilince akla ilk gelen canlılardan biri de kedilerdir. Sahiplendiğinizde adeta evinize bir huzur getiren ve size arkadaşlık yapan bu tür birçok hayvanseverin vazgeçilmezidir.

Tüy kesimi fiyatları kediler ve kedilerin sağlığı açısından kedi sahiplerinin oldukça merak ettiği bir konudur. Kedi tüy kesimi fiyatları da aynı kedi traşı fiyatlarında olduğu gibi birçok nedene bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle en iyisi bir uzmana sorup yardım almaktır.

Kedi Traşı Nasıl Yapılır?

Kedinizi evde traş etmeye karar verdiyseniz, hazırlıklı olmak, süreci daha da kolaylaştıracaktır. Bu nedenle işleme başlamadan önce kedi traş makinesi, eldiven, havlu, fırça vb. gibi eşyaların hazır olduğundan emin olun. Ayrıca, traşı yapılırken kediniz çok fazla tüy döküyor olacağından dolayı kirlenmeyecek bir ortamda olmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kedinizi traş ederken, canını acıtmamak için derisini yeterince gerdiğinizden emin olun. Bu adımı denemeden önce kedinizi yeterince sakinleştirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda, bu adımda yardımcı olacak başka birinin olması da işinizi kolaylaştırmak için iyi bir fikir olabilir. Traş işlemi devam ederken traş makinenizin hareketlerine dikkat etmek hem kediniz hem de sizin işlemi daha rahat bir şekilde yapabilmeniz için oldukça önemlidir.

Kedi Trasi Fiyatlari
Kedi Trasi Fiyatlari

Traş makinesiyle aşağı doğru basınç uygulamaktan kaçının çünkü bu, cildi aşındırır ve traş makinesinin zorlanmasından dolayı makinenin ısınmasına ve kediye zarar vermesine neden olur.

Kedinizin cildini güneşten ve soğuk havalardan yeterince korumak için en az 2,54 cm olacak şekilde tüy bırakın. Cildin çok yakınına yapılan traşlar, koruyucu kılların etkisini yitirmesine sebep olabilir.

Kedi Traş Ettirmek Zararlı Mı?

Evcil hayvan traşı genellikle tehlikeli bir işlemdir, ancak gerekli bazı bilgileri bilip ona göre hareket ettiğinizde bu tehlikeleri ortadan kaldırıp işlemi tamamı ile zararsız bir hale getirebilirsiniz.

Örneğin, eğer kedinizin derisi inceyse, traş için hangi aleti kullanacağınızı bilmiyorsanız veya yanlış yöne doğru traş ediyorsanız işleme başlamadan önce bir yardım almak veya hazırlığınız tam yapmak daha faydalı ve etkili olacaktır. Ayrıca, kedinizin cildini kesip zarar verme ihtimaliniz gibi durumlar da olduğu için traş işlemi bazı kediler için oldukça zararlı bir işlem olabilir.

kedi tras ucreti
kedi tras ucreti

İşleme başlamadan önce pet kuaför merkezlerine gidip yardım almak ve aklınızdaki soruları sormak traş işleminin kedinizin sağlığını olumsuz etkileyip etkilemeyecek olduğunu anlamak için daha faydalı olacaktır.

Kedi Traşı Ne Zaman Yapılmalı?

Kedi traşı yapmak için birçok gerekli sebep vardır. Bu durumların oluştuğu zamanlarda kedi traşı yapmak gerekir. Kedi traşının yapılması gereken durumlar şu şekildedir: Kedinizin derisine dolaşan uzun bir tüyü varsa, kediyi traş etmek gerçekten tek çözümdür. Aynı zamanda yaşlı kediler veya aşırı kilolu kediler kendilerini temizlemekte zorlanabilirler. Eğer sürekli keçeleşen tüyleri olan kedi türüne sahipseniz, bu durumda traş yapıp uzun tüyleri almak en iyi çözüm olacaktır.

Sık ve şiddetli tüy yumağı oluşumu sorunu yaşayan kediler traş ile büyük fayda görebilir. Kedinizin ne kadar az tüyü varsa, kedinin sindirim sistemine o kadar az tüy gidecektir. Buna bağlı olarak, kedinin sindirim sistemine gelebilecek bir zararın önüne geçilmiş olacaktır.

kedi tras etme fiyati
kedi tras etme fiyati

Akar, saçkıran, pire, enfeksiyon veya diğer cilt problemlerine sahip olan bir kediye sahipseniz acilen traş ettirmeniz gerekmektedir. Hastalığın daha da ilerlemesini engellemek için en erken sürede traş ettirmenin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Kedi tüyleri, bazı kişiler için büyük sorun olduğundan dolayı fazla tüy dökülmesi gibi sorunları olan bir kediniz varsa ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız kediler için özel olan kuaför hizmetleri almanız veya evde kendiniz traş etmeniz gerekmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]