Birman Kedisi Fiyatları

Bu içeriğimizde sizlere birman kedisi fiyatları 2024 hakkında bilgiler verdik. Keyifli okumalar.

Birman Kedisi Fiyatları 2024

Budist rahiplerinin yanında yaşamaları ile kutsal olarak tanımlanan ve bu özellikleri ile ilgi çekici olan birman türü kediler hakkında en çok merak edilen konu birman kedisi fiyat konusu olmaktadır. Birman kedisi fiyatları 2024 yılında 2000 TL civarındadır. Anavatanı Myanmar ülkesi olan ve budist tapınaklarında yaşamaları ile ünlenen bu kediler mavi gözleri ve sık tüyleriyle de dikkat çekmektedir. Sahiplerine oldukça bağlı olan kediler olan birman türü kediler oldukça fazla ses çıkarmaları ile de bilinmektedir. 

Diğer yandan çok hareketli olan bu kediler kedisi ile ilgilenecek vakti olan ve ilgilenmekten hoşlanan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ortalama 4-5 kilogram civarı ağırlığa sahip olabilen bu kediler genellikle krem rengi ve tonlarında bir tüy rengine sahip olmaktadırlar. Bu özellikleri ve bakımları ile ilgili konularda detaylı bilgi alındıktan sonra birman kedisi fiyat konusunda bir araştırma yaparak birman kedisi sahibi olmak mümkün olabilmektedir. 

Diğer kedi fiyatları içerikleri için tıklayın;

Birman Kedisi Yavrusu Fiyatları 2024

Yavru olarak fiyatları biraz daha uygun olması ve yetişkin birman kedilerine göre daha kolay bulunabilmelerinden dolayı birman kedisi yavrusu fiyatları birman kedisi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Oldukça dost canlısı bir tür olan bu kediler özellikle yavru olarak alındığında aile bireyleri ile güçlü bağlar kurabildikleri için aile evleri için özellikle tavsiye edilmektedir. 

Özellikle yavru oldukları dönemde çok yoğun ilgi bekleyen bir tür olduğu için bu kedi türü evinde çok fazla vakit geçiremeyen insanlar için pek uygun olmamaktadır. Kedisi ile ilgilenebilen ve çok fazla oyun oynayabilecek insanların tercih etmesi çok daha uygun görülmektedir. 

Birman Kedisi sahiplendirme ücretsiz 2024

Birman kedisi sahipleri zaman zaman sahiplendirme yolu ile de kedilerini sahiplendirebilmektedir. Bu şekilde birman kedisi sahibi olmak isteyen kişilerin birman kedisi sahiplendirme ücretsiz şeklinde bir arama yaparak bu kişiler tarafından açılmış olan ilanları incelemeleri ve eğer şartları karşılıyor ise sahiplendirecek olan kişiler ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır. 

Birman Kedisi Nerede Bulunur? 

Anavatanı olan Myanmar ülkesinden özellikle Avrupalı diplomatlara hediye edilmeleri yoluyla yaygınlık kazanmış olan bu kediler şuan tüm ülkelerde görülebilmektedir. Birman kedisi sahibi olmak isteyen kişiler birman kedisi nerede bulunur şeklinde bir arama yaptıklarında kolaylıkla birman kedisi edinebilecekleri yerlere ulaşabilmektedir. Birman kedilerini ırkları saf ve iyi yetiştirilmiş olan kedilerden doğmuş olan yavrulardan temin etmek iyi bir birman kedisi temin edebilmek açısından oldukça önemli olacaktır. 

Birman Kedisi Evde Beslenir Mi?

Birman kedilerini görünümleri ve kutsal sayılma öyküleri açısından ilgi çekici bulan kişiler tarafından birman kedisi evde beslenir mi? şeklinde bir soru sorulmaktadır. Birman kedileri uysal ve dost canlısı yapıları ile evde beslemeye oldukça uygun olan kedilerdir. 

Oldukça enerjik ve oyuncu bir yapıya sahip olan bu kediler özellikle yalnız yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eve kazandırdıkları ses ve enerji ile eve oldukça neşeli bir ambiyans kazandırmaktadırlar. Belirli noktalara dikkat edildiğinde bakımları da oldukça kolay olan bu kediler dünya üzerinde birçok kişi tarafından evde beslenmektedir. 

Bakımları konusunda özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tüylerinin belirli sıklıklarla taranmalarının gerekmesidir. Oldukça sık tüylere sahip canlılar oldukları için tüylerinin düzenli olarak taranmaması çeşitli deri hastalıklarına sebep olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir kedi tarağı edinilerek birman kedilerinin tüyleri düzenli olarak taranmalıdır. Bu noktaya dikkat edildiği takdirde normal bir ev kedisi ile aynı şartlarda yaşayabilen birman kedileri evlerde rahatlıkla beslenebilmektedir. 

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 1]