Hint Horozu Fiyatları

Bugünkü içeriğimizde sizlere Hint horozu fiyatları 2024 yılında kaç TL onu anlattık.

Hint Horozu Fiyatları 2024

Horoz dövüşlerinde kullanılan Hint Horozlarının 2024 yılında ortalama  hint horozu fiyatları 400 lira ile 2500 lira arasındadır. Fiyatındaki değişiklikler yaş, sağlık durumu ve dövüşme becerisi gibi faktörlerden görülmektedir. Hint horozları, aynı zamanda Asil Horozu olarak da bilinmektedir. Hint horozları horoz dövüşlerinde ölümüne savaşırlar.

Hint Dövüş Horozu Fiyatları 2024

En eski kümes hayvanlarının içinde yer almaktadırlar. Hint horozlarının görünümleri son derece önemlidir. Dövüşlerde kullanıldığı için vücutları güçlü bir yapıdadır. Hint horozlarının genelinde kısa bir ibik, küçük fakat güçlü bir gaga ve uzun boyun görülür. Nadiren de olsa uzun ibikleri olabilir. Fakat küçük ibikleri onlara kafes horoz dövüşlerinde avantaj sağlamaktadır. Vücutlarındaki kas miktarı yağ miktarından fazladır, bu onlara horoz dövüşlerinde atiklik kazandırır. Küçük gagaları ile yaptığı darbeler bir insanın bileğini kırma gücüne sahiptir. year] yılı içerisinde hint dövüş horozu fiyatları 400 ile 2500 arasında değişen fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Hint horozlarının uzun boyunlarındaki tüyler kabarık değildir. Vücutlarındaki tüyler genelde kızıl veya siyah tonlarına sahiptir, fakat yüz ve kulak kısımları kırmızı renkte olur.

Hint horozlarının en ilginç özelliklerinden biride asosyal olmalarıdır. Kendi türünden veya başka türlerden horozlar ile iyi anlaşamazlar. Tek başlarına yaşamayı çok severler. Yemlerini yerlerken bile tek başlarına diğerlerinden ayrı olmaları gereklidir.

Diğer tavuk fiyatları içerikleri için tıklayın;

Hint Horozlarında Üreme ve Kuluçka Dönemi

Hint horozlarının bu ayrı yaşama istekleri yumurta döl verimlerini düşürür. Verim açısından diğer horoz cinslerinden en düşük verimde olan cins hint horozlarıdır. Hint cinsi tavukların dişileri ortalama 10 yumurta ila 15 yumurta ürettikten sonra bir daha döllenmezler.

Hint horozu dişisi yumurtladıktan sonra yumurtadan horoz 21 günde kuluçkadan çıkar. Beslenmesine önem göstermek gerekir. Haşlanmış yumurta, haşlanmış et ve balık, süt mamulleri, özel yem, mısır, buğday gibi bakliyatlardan zengin, kuru üzüm, çeşitli yeşilliklerle zenginleştirilmiş yemler ile beslenir. Yumurtadan çıkan yavrular ayrı kafeslere konur. Civcivler 20 günlük iken kendi kendine dövüşe başlar. Dövüşler hint horozlarının doğasında vardır. Dövüşlerde bazen ağır derecede yara bere içinde kalır. Yaralı bir civciv diğerleri tarafından korunmaz.
Yavru hint horozları hemen ringe çıkarılmaz. Ergenlikte kilo alma dönemi bittikten sonra arenaya çıkarılır. Hint horozu kafes dövüşü idmanlarına yaklaşık 9 ay ila 10 ay sonra başlar. Arenaya çıkan horoz erkektir. Yaklaşık iki saate kadar dövüşebilir. Dövüşler sonucunda ya horoz ölür yada ağır yaralar alır. Yara bere içinde kalan Hint horozu 8-10 günlük tedavi ile iyileşir. Takriben 21 gün sonra tekrar ringe çıkabilir.

Hint Horozu Ömrü Ne Kadardır?

Asil horoz veya diğer adıyla Hint horozu cinsleri iyi koşullarda beslenirse ortalama olarak 5 ila 10 yıl arasında yaşarlar. Sağlam bünyeleri sayesinde hastalığa yakalanma oranları oldukça düşüktür. Soğuk ortamlara diğer ırklara göre daha hassastır. Hint horoz cinsleri soğuk yerleri sevmez. Sıcak yerlerde yaşamaya elverişlidirler. Günümüzde bu tavuk ırkının nesli tükenmek üzeredir.

En İyi Dövüş Horozu Cinsi Hangisi? Hint Horozları Mı?

En iyi dövüş horozu cinsi Hint horozudur. 1980 yılında Hint horozları eşsiz ve mükemmel dövüşen horoz cinsleri arasına girmiştir.

En Pahalı Hint Horozu Fiyatları 2024

Hint horozları dövüş için eğitilmez, dövüş onların doğasında bulunur. 20 günlük bir civciv iken diğer civcivlere saldırmaya başlar. Büyüdükçe bu durum artarak devam eder.
Tüylerinin rengi süt beyaza yakın olan Hint horozları genelde dövüşmeyi sevmezler. Dövüşenlerin tüy renkleri genellikle karaçil, vişne çürüğü ve samani renkte tüye sahip olanlardır. Hint horozu en fazla iki sene dövüşür, sonra emekli edilir. İyi dövüşenler damızlık olarak kullanılırlar. 2024 yılı içinde en pahalı hint horozu fiyatları 400 ile 2500 arasında seyretmektedir.

Hint Horozu Hangi Ülkeye Ait?

Hint horozları adından da anlaşılacağı üzere Hindistan‘da ortaya çıkmışlardır. Kökenleri Hindistan olsa da dövüş yeteneklerindeki üstün başarılarından dolayı hızlıca dünyaya yayılmışlardır.