Brahma Tavuk Fiyatları 🐔🐥🐣

Brahma tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar, brahma süs tavuklarının yumurta verimi nasıl, brahma tavuğu yumurta tavuğu mu? Hazırladığımız bu içerikte brahma tavuk cinsleri özellikleri ve brahma tavuğu fiyatları hakkında önemli bilgilere yer verdik.

Brahma Tavuk Fiyatları 2022

Brahma tavukları süs tavukları kategorisinde yer alan bir tavuk cinsidir. Light brahmalar devasa cüsseleri ile neredeyse bütün tavuk cinslerinden daha büyüktür.

İlk etapta eti için Asya başta olmak üzere dünyanın birçok yerine beslenen light brahma tavuk cinsi endüstrileşmeyle birlikte yeni et verimli tavukların ortaya çıkmasıyla birlikte süs tavuğu olarak beslenmeye başlanmıştır.

brahma tavuk fiyatları
brahma tavuk fiyatları

Genel olarak beyaz ve siyah tüyleriyle birlikte devasa cüsseleri ile ön plana çıkan bu tavuk türü ülkemizde de sıkça besleniyor.

Brahma tavuk fiyatları 2022 yılında ortalama 250 TL civarındadır. Bu tavuklarda fiyat daha çok görünüm ve yaş ile belirlenmektedir.

Brahma Civciv Fiyatları

Brahma civciv fiyatları 2022 yılında yaklaşık 15 TL’dir. Eğer brahma süs tavuklarının hayranıysanız ve yetişkinlerine çok fazla para vermek istemiyorsanız brahma civciv satın alabilirsiniz.

Bu tavuk cinsleri çok özel olduğu için brahma tavuk yumurtası fiyatları da bir hayli yüksektir.

brahma civciv fiyatları
brahma civciv fiyatları

Brahma Tavuk Özellikleri Nelerdir?

Light ve gold brahma fiyatları hakkında bilgi vermişken brahma tavuk özellikleri hakkında konuşmasak olmazdı değil mi 😊

Brahma tavuklarının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Süs tavuğu olarak beslenirler
  • Yem tüketimleri fazladır
  • Cüsseleri büyüktür
  • Horozları tavuklara oranla daha büyüktür
  • Ataks tavuk kadar yüksek yumurta verimine sahip değildir.

Brahma tavuklarının detaylı özellikleri ise aşağıdaki tablodaki gibidir;

Görünüm Kuluçka/Gurk Yumurtlama Uysallık
Devasa boyutlara ve siyah-beyaz tüylere sahiptir Kuluçka konusunda çok iyi değillerdir Yumurtalama sıklığı azdır, yumurta verimine çok fazla rastlamayız Biraz saldırgan olabilirler
Et Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Ligorin gibi cinslere oranla daha fazla yumurta verirler Günlük yem tüketimleri fazladır, mısır ve buğday gibi tohumlarla beslenirler Çok fazla bakım zorluğu yoktur Diğer tavuk türlerine baskı kurabilirler
brahma tavuk yumurtası fiyatları
brahma tavuk yumurtası fiyatları

Brahma tavuk cinsleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Light Brahma Tavuk
  • Gold Brahma Tavuk
  • Dark Brahma Tavuk

Satılık Brahma Tavuk İlanları Sahibinden

Brahma tavuk ilanları diğer tavuk ilanlarına oranla çok daha azdır. Bu tavuklarda fiyat çok yüksek olduğu için besleyiciler genellikle civciv olarak satın almayı tercih ediyor.

Brahma tavuğu almak istiyorsanız yine de sahibinden gibi tavuk satış platformlarına göz atabilirsiniz. Burada brahma horoz fiyatları ve canlı tavuk fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

Brahma tavuk fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildeydi. Daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz veya tavuk cinsleri ve fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz web sitemizdeki paçalı tavuk fiyatları gibi diğer içeriklere kısaca göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Brahma tavukları ortalama 5 yıl yaşar.

Brahma tavukları ortalama 5-6 kilo gelir.

Paçalı tavuk fiyatları türe göre değişkenlik gösterir.

Satıcıya göre değişiklik gösteriyor.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 4]