Dorper Koyun Fiyatları

Satılık Dorper koyun fiyatları 2022 yılı verilerini bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Sizlere Dorper koyunları hakkında çok detaylı bilgiler verdik.

Dorper Koyun Fiyatları 2022

Dorper koyunlarının oluşumu 1930’lu yıllara dayanır. Dorsethorn ve Somali Koyunu eşleştirilerek meydana gelen bir koyun türüdür. Durum böyle olunca Somali ırkın iklim özelliği ve Dorsethorn ırkının etçil özelliğinden faydalanılmış oluyor. Görünüm özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Dorper koyun fiyatları üzerine araştırma yapabilirsiniz.

Bu koyunların çoğunun kafası siyah, gövdesi beyazdır. Boyu ortadır. Belirgin özelliklerinden bir başkası ise sırt kemiğinin kuvvetli olmasıdır. Doğumları yılda iki defa olur ve zorlayıcı değildir. Dorper koyunlarının kuzuları hızlı gelişim gösterirler. Koyunların annelik içgüdüsü oldukça fazladır. Etçi olduğunu bilerek hareket etmeniz bilinçli yetiştirmeniz açısından büyük önem taşıyan bir unsurdur.

İlginizi çekebilecek diğer koyun fiyatları içerikleri;

Satılık Dorper Koyun Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Dünyada yaygın şekilde ihracatı yapılan koyun türleri arasında yer alır. Amerika’da Dorper koyun yetiştiriciliği için birlik kurulmuştur. Bu koyunların iki çeşidine rastlamak mümkündür. Birinin baş kısmı siyah, gövdesi beyazdır. Diğer türü ise tamamen beyaz olur. Ömürleri 6-11 yıl arasındadır. Sırt kısımları güçlü olduğu için Dorper koyun fiyatları araştırması yapan çok sayıda insandan söz edilebilir.

Satılık Dorper Koyun Fiyatları 2022 yılında 4 bin TL’den başlamaktadır. Hayvan fiyatları üreticinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Sık doğum yapmazlar. Bakımı kolay olan koyunlardan arıyorsanız iyi bir tercihtir. Aynı zamanda uysal olmasıyla biliniyor. Mavi dil hastalığına yakalanma ihtimalleri çok düşüktür. Çünkü bu hastalığa karşı doğal dirençleri vardır. Yetiştirmeyi düşünüyorsanız karasal iklime uygun olduklarını bilerek hareket etmenizde fayda var.

Dorper Koyun Fiyatları Sahibinden

Araştırma yaptığınız zaman Dorper koyunlarının ısı ve parazitlere karşı dirençli olduklarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Fazla seçicilikleri olmadığı için kanaatkâr olmasıyla bilinen bir koyun türüdür. Kuzularının et tutma konusundaki kabiliyeti yaygın olarak bilinen bir durumdur. Bu koyunların sahip olduğu ağırlıkları Dorper koyun fiyatları hakkında araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Çiftlik hayvanı fiyatları değişiklik gösterebilir.

Tüyleri kısa olduğu için kırkıma ihtiyaç duyulmaz. Dorper koyunlarının avantajlarından bir başkasının bu olduğu söylenebilir. Hem etçil hem de sütle beslenen bir ırktır. Eti kaliteli olduğu için yaygın olarak tercih edilen koyunlar arasında yer aldığı rahatlıkla söylenebilir. Aynı zamanda sütünün kalitesinin yüksek kalitede olduğunu söylemek de mümkündür. Gurme peynirler için bu koyunun sütünden sıklıkla faydalanılır.

Dorper Cinsi Koyun Fiyatları 2022

Dorper koyununun eti yağ, çinko, protein, kalsiyum, ripoflavin, niasin ve tiamin açısından zengindir. Bu yönüyle çoğu inek ve keçi sütünden daha verimli olduğu görülür. Görüş açısı geniş bir koyun ırkıdır. Öyle ki arkasını görebilmesi için kafasını çevirmeye ihtiyaç duymaz. Aynı şekilde işitme duyuları da oldukça kuvvetlidir.

Yağmurlu hava koşullarında barınak bulma ihtiyacı duymadığı için Dorsep koyun fiyatları araştırması yapan kişi sayısı bir hayli fazladır. Çok sıcak bölgelerde gölge ihtiyacı duyduğunu bilmelisiniz. Bu koyunların başka bir özelliği ise annelik duygularının gelişmiş olmasıdır. Eti yağsız olan Dorper, Güney Afrika’da et kalitesi bakımından birinci seçilmiştir. Araştırma yaparak fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]