Satılık Diyarbakır Saman Fiyatları Sahibinden

Diyarbakır Saman Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Diyarbakır Saman Fiyatları 2024

Saman, ekinlerin harmanda dövülüp taneleri ayrıldıktan sonra kalan ve genellikle hayvan yemi olarak kullanılan sap kısımlarıdır. Hayvan yemi olarak, özellikle inek, at, koyun ve keçi gibi otlanarak besin ihtiyacını karşılayan hayvanlar için kullanılır. Bilhassa kışın zorlu hava şartlarında hayvancılıkla uğraşanların ahırlarında sakladıkları ürünlerdir. Samanın besin değerlerine göre çeşitleri vardır. Samanlar sadece hayvanların karnı doysun diye önlerine konulan besinler değildir. Çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri bu samanların, hayvanlarda et, üreme ve süt verimliliğine katkı sağlamasını beklerler. Diyarbakır burada şehir olarak öne çıkar. Tarımın gelişmiş olduğu şehirlerimizden biri olan Diyarbakır’da geniş ölçekte saman alternatifi bulmak mümkündür. Buradan saman temin etmek isteyen çiftçilerimizin ise en çok merak ettiği konuların başında Diyarbakır saman fiyatları gelir. Gelin birlikte Diyarbakır saman fiyatlarına göz atalım.

Diğer ilginizi çekecek içerikler için tıklayınız;

Diyarbakır Saman Fiyatları Sahibinden 2024

Sahibinden satılık saman fiyatları samanın çeşidine göre farklılık göstermektedir. Oldukça geniş bir fiyat yelpazesi vardır. Bir sonraki başlıklarımızda bazı saman çeşitleri hakkında da fiyat bilgisi vereceğiz ancak şu an en standart saman fiyatından bahsedeceğiz. Diyarbakır saman fiyatı 2024 yılı ton bazında yaklaşık 700-1000 TL aralığındadır. Diyarbakır saman fiyatları konusunda size en uygun fiyatları sunacak illerden biridir. Saman fiyatları, saman çeşitlerine ek olarak toptancılar ve farklı çiftçiler arasında bile farklı fiyatlandırılabilmektedir ancak bunlar ortalama fiyatlardır.

Diyarbakır Mercimek Saman Fiyatları

Mercimek saman, saman çeşitleri içerisinde besin değeri bakımından en zengin, en lezzetli ve kaliteli saman çeşitlilerindendir. Sindirim bakımından da diğer saman türlerine göre daha kolay sindirilir. Tüketilebilirlik oranı yüksektir. Özellikle küçükbaş ve mandaların beslenmesinde tercih edilebilir. Ayrıca genç sığırlara da yedirilebilir. Yine Diyarbakır’da yetiştirilen saman türlerindedir ancak Diyarbakır mercimek saman fiyatları diğer saman türlerinin fiyatlarına göre daha yüksektir. Diyarbakır mercimek saman fiyatları 2024 yılı için ton bazında yaklaşık 2000-2400 TL aralığındadır. Besin değeri yüksek ve kaliteli saman tercih etmek isteyen hayvan sahiplerinin mercimek samanı tercih etmesi uygun olacaktır. Diyarbakır bunun için çok uygun bir yerdir.

Toz Saman Fiyatları Diyarbakır

Toz samanı, Diyarbakır’da genellikle kış ayları için hayvanlara su ile karıştırılarak verilen saman çeşididir. Toz saman fiyatları Diyarbakır kentinde standart saman fiyatlarına göre daha uygun fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. 2024 yılı Diyarbakır toz saman fiyatı yine ton bazında yaklaşık 700 TL civarındadır. Toz saman, mercimek samana oranla besin değeri ve kalitesi da düşük bir saman türüdür ancak bütçe dostu olması sebebiyle tercih edilebilir. Gerek bütçe dostu toz saman, gerekse besin değeri yüksek mercimek saman ve standart saman her zaman Diyarbakır’da diğer şehirlere göre daha uygun fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]