Satılık Yavru K9 Köpek Fiyatları

Merhaba dostlar! Bugün sizlere 2024 yılında K9 köpek fiyatları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Evcil hayvan sahiplenmeyi düşünenler için önemli bir konu olan K9 köpek fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

K9 Köpek Fiyatları 2024

K9 köpek fiyatları değişkenlik gösterir. K9 Alman çoban köpeği olarak da anılan bu köpekler, ülkemizde en çok tercih edilen köpek cinslerinin başında gelir. Ortalama 3 kişiden biri K9 köpeklerini tercih etmektedir. Genellikle ev ortamlarına daha uygun oldukları düşünüldüğü için, evcil hayvan olarak daha küçük köpekler seçilir. Ancak ev ortamında da olsa büyük köpek tercih edenler oldukça yaygındır.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Alman K9 Köpek Fiyatları 2024

Alman K9 köpek fiyatları değişkenlik gösterdiği için ortalama bir fiyat vermek daha sağlıklı olacaktır. Köpeğin yavru veya yetişkin olma durumu, sahip olduğu ırk özellikleri ve verilen eğitime göre daha düşük veya daha yüksek olarak fiyatları değişmektedir. K9 köpeği fiyatları insanlara yüksek gelebilir. Bu nedenle sahiplenmek isteyenler adresine en yakın köpek merkezinden K9 köpeğini sahiplenebilir ya da internet üzerinden sahiplenmeyi bekleyen köpekleri tercih edebilirler.

Eğitimli K9 Yavrusu Fiyatları 2024

Yetişkin K9 köpeğinde olduğu gibi yavru K9 köpeklerinde de fiyatlar değişkenlik gösterir ve bu değişkenliğin sebebi ırkından kaynaklanmaktadır. Ortalama bir fiyat verilecek olursa, K9 yavru köpek fiyatları 1000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. K9 yavru köpek fiyatları yetişkin K9 köpeklerinden daha fazladır. Sebebi ise eğitimden geçen K9 köpeği sahibine oldukça bağlıdır. Bu nedenle yavru köpek daha çok tercih edildiğinden fiyatı yetişkine nazaran daha yüksektir.

K9 Köpek Özellikleri

Halk dilinde K9 Alman çoban köpeği olarak bilinse de bu ifade doğru değildir. K9 köpek fiyatları incelendiğinde bu cinsin özel bir cins olduğu hemen akla gelebilir. Sahip oldukları özellikler nedeni ile değer gören köpeklerdir. K9 köpeğinin genel özellikleri;

  • Safkan köpek cinsleridir.
  • Oldukça güçlü ve çevik hayvanlardır.
  • İyi adalelere sahiptirler.
  • Bu köpeklerin dikkatleri oldukça yüksektir.
  • Uzun boylu ve gösterişli vücut yapıları vardır.
  • K9 köpekleri yüksek zekaları ile ün salmış özel bir köpek ırkıdır.

Yukarıda sıralanan özellikler K9 köpeklerinin fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Bu köpeklerin ideal olanı orta uzunlukta boya sahip olması ve derisinin çift kürklü olmasıdır. “K9” ifadesi köpeğin ırkı değildir. Verilen eğitimin kısaltılmış adına K9 denir. Bu cins köpekler bebek ve çocuklarla oldukça iyi iletişim kuran köpeklerdir. Bu nedenle aileler evcil hayvan olarak bu cins köpekleri tercih etmektedir. Yurtdışında aileler evlerinde K9 köpeklerini beslerken, ülkemiz genelinde bu tarz büyük köpekler evlerin bahçelerinde ya da balkonlarda beslenmektedir.

K9 Köpek Sahiplenme Ücretsiz

K9 köpek fiyatları her bütçe için uygun olmayabilir. Günümüzde yoğunluktan veya başka kişisel sebeplerden dolayı evcil hayvanlarına zaman ayıramayanlar, hayvanlarının sahiplenilmesi için ilan vermektedir. Cins, yaş ve ırk olarak istediğiniz hayvana bu yolla sahip olmanız mümkündür. K9 cins köpekleri satın almak istemeyen hayvan severler, sahiplenme yolu ile ücretsiz olarak köpek sahibi olabilirler. K9 köpeklerini adresinize en yakın köpek merkezlerinden de ücretsiz sahiplenebilirsiniz.

K9 Köpek Sahiplendirme Ücretsiz

Evcil hayvanları sahiplenme kadar sahiplendirmekte oldukça önemlidir. K9 köpek sahibi olan ve çeşitli nedenlerden ötürü bakamayanlar, evcil hayvanlarını sokağa atmak yerine onlara yeni sahipler bulabilirler. Bu konuda verilen ilanlar sayesinde hayvanlarına bakamayanlar gönül rahatlığı ile onları yeni sahiplerine teslim edebilirler. Hayvan sahibi olmak isteyenlerde istedikleri özellikte hayvanları inceleyip ücretsiz olarak alabilme fırsatını değerlendirmelidir.

K9 Evde Beslenir Mi?

K9 köpekleri büyük köpekler oldukları için ev ortamı için uygun görülmeyebilirler. Genellikle ülkemizde bu cins köpekleri bahçede veya balkonlarda beslemeyi tercih ederler. Yurtdışında ise genellikle ev ortamında beslendiği tespit edilmiştir.

K9 Saldırgan mı?

K9 köpekleri eğitim gören ve sahiplerine bağlı köpeklerdir. Ancak saldırgan değillerdir.

K9 Güçlü mü?

Bu köpek cinsi genellikle emniyet operasyonlarında kullanılan bir köpek cinsidir. Oldukça çevik ve güçlü bir hayvandır. Bu ve benzeri özelliklerinden dolayı K9 köpek fiyatları yüksektir diyebiliriz.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 4]