Satılık Yavru Cavalier King Charles Fiyatları Sahibinden

Merhaba sevgili okuyucular! Bugün sizlere Cavalier King Charles Fiyatları 2024 hakkında güncel bilgiler sunmak istiyoruz. Cavalier King Charles, zarif ve sevecen yapısıyla tanınan bir köpek ırkıdır. 2024 yılında Cavalier King Charles köpeklerinin fiyatları, köpeğin kalitesi, soy ağacı ve sağlık durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Cavalier King Charles Fiyatları 2024

Köpek sahiplenmek isteyenler için sevimli bir ırk olan Cavalier King Charles fiyatları ile bu ırk hakkında merak edilenlerin başında gelmektedir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Cavalier King Charles Yavru Fiyatları 2024

Cavalier King Charles Spaniel fiyatlarının belirlemesi bu ırkın Birleşik Krallık menşeli olması sebebiyle pandemi dönemi içerisinde artan uluslararası güvenlik sınırlamaları nedeniyle yükselmiştir. Pandemi öncesi 1000 TL civarında olan bu ırkın fiyatları, pandemi ile birlikte ortalama 6000 TL civarına kadar ulaşmıştır. Cavalier King Charles yavru fiyat ise 4000 TL ila 6000 TL arasında değişmektedir. Cavalier King Charles için fiyat belirlenmesi -yavru ve yetişkin King Charles fiyat- köpeğin iyi eğitilmiş olup olmamasına, boyuna, kilosuna, sağlık durumu gibi etmenlere göre değişiklik gösterilerek belirlenir.

Cavalier King Charles ait Özellikler Nelerdir?

Görünüm: Cavalier King Charles; İngiliz dilinde Toy yani oyuncak köpek manasına gelen bir cinstir. Toy cinsi köpekler küçük görünümlü yerden yüksekliği yaklaşık olarak 33 cm olan ve kucağa alınmayı seven köpeklerdir. Ayrıca sevimli bakışlara uzun düz bir kafa yapısına ve uzun tüylü bir vücuda sahiptir.

Cavalier King Charles gövde ve tüylerinin rengi bakımından 4 çeşittir. Yani Cavalier King Charles beyaz, siyah, kestane ve siyah beyaz birlikte olan renk çeşitlerindedir. Gövde ve tüy rengi beyaz olanlarda alında genellikle kestane lekesi olarak adlandırılan küçük bir leke bulunur. Buna “Blenheim” lekesi denir.

Bu tanım İngiltere Kraliçesi’nin Blenheim savaşından sağ olarak dönmesiyle ilişkilendirilmiş bir efsaneye dayandırılır. Siyah tüylü, gövdeliler ise “King Charles” olarak adlandırılır. Aynı anda hem siyah hem beyaz tüy ve gövdeye sahip olanlar ise “Prince Charles” olarak adlandırılır ve Tricolor olarak nitelendirilir.

Çiftleşme / Üreme / Doğum: Cavalier King Charles gebelik süresi 61 ile 62 gün arasında değişir. Bir seferde 5 adete kadar yavru doğurabilir. Yavrular doğumdan sonra ısıtılmış yumuşak bir yerde barınmalıdırlar.

Beslenme: Cavalier King Charles için beslenmesi orta boyutlu köpeklere uygun fazla kilo aldırmayan hayvansal, bitkisel liflerle zenginleştirilmiş formüllerle oluşturulmuş köpek mamaları ile sağlıklı bir diyet eşliğinde olmalıdır.

King Charles Tüy Döker Mi?

Bakım: Cavalier King Charles uzun tüylerinin düzenli bakımı sağlığına katkıda bulunur. Günlük olarak her gün uzun tüyleri fırçalamalısınız. Bu tüylerin sağlıklı uzaması ve parlamasına yardımcı olur. Ayrıca ayak tüyleri sürekli uzar uzadıkça bunları makine ile kısaltmanız gerekir. Yıkama konusunda ayda 1 kez uygundur. Fazla yıkamak köpeğinizin cildini kurutabilir. Tüm köpek cinslerinde olduğu gibi Cavalier King Charles dişlerini düzenli olarak her gün fırçalamalısınız. King Charles tüy döker mi? Sorusuna gelince, uzun tüylerine rağmen fazla tüy dökmemekle birlikte tüylerin yenilendiği ilk ve son bahar aylarında daha fazla tüy dökmektedirler.

King Charles Evde Yalnız Kalır Mı?

Karakter ve Uysallık: Cavalier King Charles karakter olarak uyumlu bir ırktır. Oyun oynamayı sever, hareketlidir, sosyaldir yani diğer köpek türleri ile iyi geçinir, insanlarla kaynaşmayı ve kalabalık ortamları sever, sabırlıdır. Eğitimle nazik ve kibar olmayı öğrenir. King Charles evde yalnız kalır mı? Sosyal bir cins olduğu için evde yalnız kalmaktan genelde olumsuz etkilenir. Bu durum yüksek sesli olarak sürekli havlamasına ve psikolojik bunalıma girmesine sebep olabilir.

King Charles Ömrü Ne Kadar?

Sağlık ve Yaşam Süresi: King Charles ömrü ne kadar? Sorusunun cevabı köpeğinizin iyi bakımı ile oldukça ilişkilidir. Sağlıklı bir King Charles 14 yıla kadar yaşayabilir. Bu ırkın en önemli sorunu kalp yetmezliğidir. Buna ilaveten göz ve kemik sorunları da yaşayabilirler. Biz insanlar gibi sağlıklı, dengeli bir beslenme ve hayat tarzı ile yetiştirilmeleri yaşam kaliteleri için oldukça önemlidir.

Cavalier King Charles Spaniel Ücretsiz sahiplenme ücretsiz

Sevimli bakışlarıyla hayatımıza ortak olmaya çok hevesli olan Cavalier King Charles Spaniel ücretsiz olarak yaşamımıza katılabilir. Sahiplenme ücretsiz olarak temin edilebilir. Böylece hayatınız, sadık ve sevimli dostlarınızla yaşam anlarınıza güzel anılar biriktirmek ile meşguliyet işiyle donanmış olur.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]