Satılık Yavru Danua Fiyatları Sahibinden

Merhaba sevgili hayvanseverler! Bugün sizlere Yavru Danua Fiyatları 2024 konusunda bilgi vermeye geldik. Yavru danua, sevimli ve oyunsever yapısıyla dikkat çeken bir kedi cinsidir. 2024 yılında Yavru Danua kedi yavrularının fiyatları, genetik özellikleri, ırk standartları ve yetiştirme koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yavru Danua Fiyatları 2024

İri ve ürkütücü ebatlarına rağmen danualar son derece sevecen ve sosyal davranışları olan bir köpek ırkıdır. İlk olarak 1800’lü yıllarda Avrupa’da, domuz avı köpeği şeklinde kullanılmışlardır. Görkemli bir zarafet sahip bulunan bu ırk ‘köpeklerin Apollosu’ ünvanını taşımaktadır. 2024 yılı boyunca danua ırkı fiyatları 6000-18000 TL aralığında değişmiştir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Danua Özellikleri

Danua köpek ırkı, ‘Great Danes’ olarak da literatürde bilinmektedir. Özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Dünyanın en uzun köpekleridir. Arka ayaklarının üzerinde hem dişiler hem de erkekler durabilmektedir. Bu şekilde yükseldiklerinde bir insan boyunu aşabilmektedirler.
  • Sosyalleşme ve sevgi arayışı içinde bir ırktır. Tatlı, nazik ve sabırlı huya sahiplerdir. Yalnız çocuklar bu ırkla yalnız bırakılmamalı ve küçük çocuklara köpek ile nasıl oynanması gerektiği öğretilmelidir.
  • Büyük ırk oldukları için günlük egzersize ihtiyaç duyarlar. En az günde iki kere dışarı çıkarılmalıdırlar, bu şekilde egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır.
  • Büyük Danualar kokuyu takip etme konusunda tam bir avcı köpeği olarak davranmaktadırlar.
  • Yetişkin Danualara doğru eğitim verilmelidir. Komutları dinlemeli ve uygun şekilde sosyalleşmelidirler. Aksi durumda, sevecen eğilimlerinden sıyrılıp saldırgan bir karaktere dönüşebilirler.
  • Yarışmayı, oyun oynamayı seven köpekleridir.
  • Beslenme masrafları diğer küçük yapılı ırklar göre daha fazladır. Danua fiyatları, iriliğe bağlı olarak da değişmektedir.

Danua Cinsi Nedir?

Köpek ırkları arasında soyu Eski Mısır’a dek uzanmaktadır. Almanya’da 19.yy’dan başlayarak domuz avcısı olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Zarafet, cesaret, boyları ve güzellikleri ile tanınmaktadırlar. Kayıtlı en uzun köpek ırkı olan Danualar, omuz yükseklikleri 70-80 cm, ağırlıkları ise 45-90 kg arasında değişmektedir. En sevilen çizgi dizilerden olan Scooby Doo da Danua cinsi köpeklerden esinlenilerek çizilmiştir.

Danualar Kaç Yıl Yaşar?

Köpek ırklarının ortalama ömürleri yaklaşık on beş yıldır. Ancak Danuaların iri yapılı olması, onların kemik tümörleri ve kalça displazisine duyarlı olmalarına yol açar. Dolayısı ile yaşam süreleri diğer ırklar göre daha azdır. Bir Danua ırkı üyesi köpek yaklaşık sekiz ile on yıl arası yaşamaktadır.

Danua Evde Beslenir Mi?

Av için kullanılmak amaçlı yetiştirilseler bile evde geçirdikleri süre zarfında Danualar son derece tembel hayvanlardır. Zarif devler olarak da bilinen bu köpek ırkı hareket ve oyun için geniş bir alana ihtiyaç duymaktadırlar. Aynı zamanda, dışarı çıkmak istediklerinde geniş bir bahçeye de ihtiyaç duymaktadırlar. Hem şehir hem kırsalda beslenebilmektedirler, çünkü uyum oranları yüksek ırklardandır.

Danua Kaç Yavru Doğurur?

Sekiz ile on yavru arasında doğum yapabilen Danua dişleri arasında kayıtlara geçen bir doğum 2014 yılında gerçekleşmiştir.Bir doğumla on dokuz yavru dünyaya gelmiştir. Olay ABD Pennsylvania’da gerçekleşmiştir. Guinnes Rekorlar Kitabı’na geçen bir diğer doğum ise yirmi dört yavru dünyaya gelmiştir.

Danua Yavru ve Yetişkin Köpek Fiyatları

Danua köpek ırkının satış fiyatları boylarına, ağırlıklarına, dişi ya da erkek ve yavru ya da yetişkin olmalarına bağlı olarak değişmektedir. Danua fiyatları, bir yavru ise daha ucuz, eğitimli bir bahçe köpeği ise daha pahalıdır. Dişi ve sürekli yavru alınabilecek bir yetişkin ise erkek köpeklere göre daha yüksek ücretlerde satılmaktadır. Boy ve ağırlık değerlendirmelerinde ise ortalamanın üstü bir durumda ise köpeğin fiyatı ortalamanın altındaki köpek fiyatlarına göre daha yüksektir.

Danua sahiplendirme ücretsiz

Ücretsiz Danua ırkı köpeklerden edinmek istiyorsanız bir barınağa gidebilir ya da ücretsiz sahiplendirme sitelerine başvurabilirsiniz. Yalnız unutulmamalıdır ki ücretsiz sahiplendirme yazan her siteden olumlu sonuç alınamamaktadır. Bunun nedeni, anlaşma yapılıp hayvan evlatlık alınacakken son anda yüz yüze iken talep edilen ücretlerdir.

Barınaklardan evlat edinmek istiyorsanız, köpeğinizi teslim aldıktan sonra hemen bir veterinere götürerek karnesini çıkartmanız tavsiye edilmektedir.