At Fiyatları

At Fiyatları

Bugünkü içeriğimizde at fiyatları 2024 hakkında bilgiler verdik. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

At Fiyatları 2024

At fiyatları 2024 yılında 3000 TL ile 1000000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar, atların yaşı, cinsiyet , sağlık ve benzeri özelliklerine göre belirlenir. Atların ne kadar iyi yetiştirildiği ve performansları da fiyatların belirlenmesi üzerinde etkilidir. Atların türüne göre satın alma sebepleri de değişkenlik göstermektedir. Kimileri binicilik için, kimileri çiftlikte yetiştirmek için kimileri ise de yarış için eğitmek üzere satın alabilmektedir.

At Fiyatları
Yavru At Fiyatları1250 TL
Dişi At Fiyatları2500 TL
Erkek At Fiyatları3500 TL

Yavru At Fiyatları 2024

Yavru at fiyatları 2024 yılında 1500 TL den başlayarak 50000 TL ye kadar bir fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatların belirlenmesinde atların cinsiyet, renk ve sağlık gibi özellikleri göz önünde bulundurulmaktadır. Fiyatlar atların satıldıkları yerlere göre de güncellenebilmektedir. Yavru atlara tay adı verilir. bu tay atları 1 yaşına kadar bu ismi taşırlar. Bu atların satın alınması genellikle ya çiftlikte büyütmek ya da eğitmek amacıyla yapılır. Bu konuda yavru tay atları büyük ilgi görür.

Diğer çiftlik hayvanı fiyatları için tıklayın;

Yarış Atı Fiyatları 2024

Yarış atı fiyatları 2024 yılında 150000TL ve 100000 TL aralığında satışa sunulmaktadır. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere pahalı at türlerindendir. Bu atlar genellikle yarışlarda kullanılmak üzere satın alınır. Bu atların eğitimleri yarışlara katılacaklarından dolayı özel olarak verilmektedir. Bu atlar daha tay iken satın alınır ve küçüklüğünden itibaren eğitimine başlanır. Bu atlara sevgi beslemek ve sevgiyle yaklaşmak onlar için ve eğitim süreçleri için çok önemlidir. Bu atların beslenmeleri ve sağlıklarına dikkat edilmelidir. Bu atlar için özel tesisler kurulmalıdır. Mutlaka onlara uygun ortamlarda eğitim verilmelidir. Temizliklerine ve bakımlarına özen gösterilmelidir.

Midilli Fiyatları 2024

Midilli fiyatları ortalama 20000 TL aralığındadır. Bu atların da satış fiyatları cinsiyet, sağlık, renk ve benzeri özelliklerine göre belirlenir. Kısa bacaklara ve kalın bir karına sahiptir. Küçük atlar olarak bilinirler. Ağır yük taşıyabilirler. Aynı zamanda çok yönlü hayvanlardır. Çiftçilik, sürme ve atlama gibi faaliyetler için kullanılabilirler. Çocukların ilgisini oldukça çeken at türlerindendir. Sakin bir yapıları vardır.

Arap Atı Fiyatları 2024

Arap atı fiyatları 2024 yılında 30000TL ve 300000 TL arası değişiklik göstermektedir. Satış fiyatları diğer atlar gibi cinsiyet, yaş, renk ve sağlık gibi özelliklerine göre belirlenebilir. Bu atlar eski ırktır. Dayanıklılıkları ile bilinen at türüdür. Siyah, beyaz ve kahverengi renklerden oluşurlar. 25-30 yıl arası yaşarlar. Sadık ve sevgi dolu at türü olarak bilinirler.

Friesian At Fiyatı 2024

Fresian at fiyatları 2024 yılında 25000 TL den başlamaktadır. Bu atların da satış fiyatları yaş, renk, sağlık ve cinsiyetlerine göre farklılık göstermektedir. Kökeni Hollanda’dan gelmektedir. Genel olarak siyah renge sahip at türleridir. Savaşlarda ve turnuvalarda kullanılmış at türlerindendir. İri kemikleri ve güçlü kasları vardır. Modern tip ve barok tip olarak ikiye ayrılırlar.

Rahvan At Fiyatları 2024

Rahvan at fiyatları ortalama 20000 TL aralığındadır. Bu atların da satış fiyatları cinsiyet, sağlık, renk ve benzeri özelliklerine göre belirlenir. Soyu Türklere dayanan bir at türüdür. Az yem yiyerek ve az su içerek uzun bir yol alabilirler. Dolayısıyla dayanıklı bir yapıları vardır.

Ahal Teke Fiyatları 2024

Ahal teke fiyatları 2024 yılında 15000TL den başlayarak 45000 TL ye kadar bir fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatların belirlenmesinde atların cinsiyet, renk ve sağlık gibi özellikleri göz önünde bulundurulmaktadır. Güçlü ve dayanıklı yapıları vardır. İri badem gözleri ve dik kulakları vardır. Uzun bir boyuna sahiptir. Renk değişiklikleri vardır.

Pony At Fiyatları 2024

Pony at fiyatları 2024 yılında 10000 TL ve 50000 TL arası değişiklik göstermektedir. Satış fiyatları diğer atlar gibi cinsiyet, yaş, renk ve sağlık gibi özelliklerine göre belirlenebilir. Bu atlar en çok da çocukların ilgisini üzerine çekmektedir. Küçük olmalarına rağmen çok güçlü ve dayanıklı yapıları vardır. Çok zeki bir at türlerindendir.