Ragdoll Kedisi Fiyatları

Ragdoll kedisi fiyatları hakkında merak edilen tüm sorular burada!

Yavru Ragdoll Kedisi Fiyatları 2024

En ideal ev kedisi olarak adlandırılabilen Ragdoll kedileri 2024yılında ortalama fiyatı 3000 lira ila 10000 lira arasındadır. Bu fiyatlar kedinin yaşı, sağlık durumu ve cinsiyetine göre değişmektedir. Yumuşak tüylere sahip ve dost canlısı kedi türüdür. 1960’lı yıllarda Kaliforniya’da ortaya çıkmıştır. Günümüzde tüm dünyada yaygın olarak bulunmaktadırlar.

Ragdoll Kedileri Cins Kedi Mi?

Ragdoll yeni bir kedi cinsidir. 2000 yılında CFA (Kedi Meraklıları Derneği) tarafından Ragdoll cinsi kediler resmi olarak tanınmaya başlamıştır. Ragdoll cinsi kedilerin gövdelerinde yumuşak beyaz tüyler, baş bölgelerinde kahverengi tüyler bulunur. Safir mavisi gözlere de sahiptirler.

Diğer kedi fiyatları içerikleri için tıklayın;

Ragdoll Kedisi Özellikleri

Ragdoll kediler büyük ırk kediler arasındadır. Ragdoll kedilerinin vücutları uzun ve yapılıdır. Dişi Ragdoll kedileri erkeklerine oranla daha küçüktürler. Ragdoll kedilerinin göz renkleri ırka özeldir ve cam gibi safir – mavi mercan renge sahiptirler. Nadiren farklı renklerde olabilir. Tüyleri orta uzunluktadır. Tüyleri beyaz eldivenli, eldivensiz ve tek renkli olarak üçe ayrılır. Beyaz eldivenli olarak geçen Ragdoll kedilerinin patileri beyaz vücutları farklı renktedir.

Eldivensiz olan Ragdoll kedilerinin bacakları ve patileri beyaz, vücutları farklı renktedir. Tek renkli olan Ragdoll kedilerinin tüm vücutları tek renktir. Bu kedilerin tüyleri gri, siyah, krem, mavi, mühür, leylak ve çikolata rengi olabilir. Başka türler ile çiftleştirilip yeni türler ortaya çıkarılmaya çalışıldığı için bir çok renkte Ragdoll kedisi görmek mümkündür. Ragdoll kedilerin tüy renkleri yavru iken soluk renklidir. Yetişkinlik dönemi olan 3 yaşlarında kalıcı renklere dönüşür. Bu cins kedilerin kuyrukları vücutlarına oranla uzundur ve peluş gibi görünürler.

Ragdoll Kedisi Tüy Döker Mi?

Ragdoll cinsi kedilerin tüylerinin yapısı oldukça yoğundur. Her kedide olduğu gibi Ragdoll kedilerde tüy döker. Dökülen tüylerin vücutta kalmaması için her gün taranmaları gereklidir. Tarandıkça dökülen tüyler gider ve derileri rahat eder. Taranan tüyler daha canlı olurlar ve parlaklığı korurlar. Ragdoll kedileri taranmayı çok severler. Sahipleri onları tarar iken zorlanmazlar.

Ragdoll Ömrü Ne Kadardır?

Karakteristik özelliği safir mavisi gözleri, ipeksi tüyleri olan Ragdoll kedilerinin ömürleri ortalama 12 yıl ila 17 yıl arasında değişir. Diğer kedilere oranla gelişmeleri yavaştır. Yetişkinliğe 3 ila 4 yaşında girmektedirler. İyi bir bakım ve beslenmeye ihtiyaç duyarlar. İyi bakılmış bir Ragdoll kedisi 17 yıldan daha uzun yıllarca yaşayabilmektedir.

Ragdoll Kedisi Kucak Sever Mi?

Ragdoll kedileri son derece sevecen kedilerdir. Her canlı ile çok iyi anlaşırlar. Sahiplerini sürekli takip ederler. Onlar ile vakit geçirip kucaklarında takılırlar. Yavru köpek gibi sürekli ilgi beklerler. Kucakta gezmeye çok düşkündürler. Sahiplerinin kucaklarında etrafı dolaşırlarsa çok mutlu olurlar.

Ragdoll Kedisi Sakin Mi? Ragdoll Kedisi Oyuncu Mu?

Sevecen karakterli olan Ragdoll kedileri enerjik bir yapıya sahip değildir. Ev içerisinde sakince kalırlar. Sosyal kediler oldukları söylenebilir. Çocuklar ve diğer hayvanlar ile çok iyi anlaşırlar. Oyun oynamayı çok severler. Çocuklu ailelerde çocuklar ile sürekli oyun oynarlar. Çocuklar ile oynarken tırnak çıkartma huyları yoktur.

Bu cins kediler çok zeki kedilerdir. Yetişkinlik zamanı olan 3 ila 4 yaşına gelmeden ona vereceğiniz eğitimler hayatınızı kolaylaştırabilir. Ayrıca at – getir gibi numaraları kolayca öğrenmektedirler. Doğaları gereği tuvalet eğitimi olsa dahi tuvaleti bir kez gösterip tuvalet eğitimi verildiği an bir daha başka yere tuvaletlerini yapmazlar.

Ragdoll Kaç Kilo Olur?

Ragdoll kedileri büyük ırk kedilerin içinde olduğundan ağırlıkları ortalama 4 kilogram ile 10 kilogram arasındadır. Daha kilolu oldukları da görülmektedir. Obeziteye yatkın bir ırktır. Uzun ve sağlıklı bir ömür için beslenme onlar oldukça önemlidir. Kaliteli bir mama kullanılması kilosunu kontrol altında tutacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ragdoll kedileri ortalama 12-17 sene arası yaşarlar. Ancak sağlıklı bir yaşam sürdükleri takdirde daha uzun süre yaşayabilirler.

Evet, Ragdoll kedileri kucakta olmaktan hoşlanırlar ve genellikle insana karşı sevecen davranırlar. Ancak her kedi gibi, Ragdoll kedilerinin de kendi zamanlarında yalnız kalmaya ihtiyaçları vardır.

Ragdoll kedileri, tüy dökme seviyesi düşük bir cins olarak bilinirler. Ancak tüy dökme oranları diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Düzenli tarama ve bakım, tüy dökümünü azaltabilir.

Evet, Ragdoll bir kedi cinsidir. İlk olarak 1960’larda Amerika Birleşik Devletleri’nde keşfedildi ve o zamandan beri popüler bir cins olarak kabul edildi.

Ragdoll kedileri, sakin ve dost canlısı bir doğaya sahiptirler. Büyük vücut yapıları ve güçlü kasları vardır, ancak yine de sevecen ve oyuncudurlar. Ayrıca, parlak mavi gözleri ve karakteristik renk desenleri ile tanınırlar.

Evet, Ragdoll kedileri genellikle sakin bir doğaya sahiptirler. İnsanlarla iyi anlaşırlar ve çocuklarla da iyi geçinirler. Ancak her kedinin kendine özgü bir kişiliği olduğu için, bazı Ragdoll kedileri daha hareketli veya daha çekingen olabilir.