İçeriğe geç

Van Kedisi Fiyatları

Van Kedisi Fiyatlari

Bu içeriğimizde van kedisi fiyatları 2024 hakkında bilgiler verdik.

Van Kedisi Fiyatları 2024

Van kedisi fiyatları 2024 yılında 700 TL ile 3000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Cana yakın yapısı, ipeksi ve beyaz kürke sahip görüntüsü, kabarık kuyrukları ve suya düşkün olmaları ile bilinen Van kedileri değişik göz renklerine sahip olmaları ile kendilerinden söz ettirmektedirler.

Melezleşmeyen ve saflığını koruyabilen yapısı sayesinde dünya üzerinde son derece önemli bir yerde olan ve Doğu Anadolu bölgesine kürkleri sayesinde rahatlıkla yaşamlarını idame ettirebilen Van kedileri 6 ay karla kaplı yerlere uzun tüyler sayesinde dayanabilirken yine aşırı sıcaklara da ayak uydurabilmek için tüylerini dökmektedir.

Ayrıca tüm kediler sudan son derece korkarken Van kedileri suyu sevmeleri ile de diğer kedi türlerinden ayrılmaktadır.

Van Kedisinin Özellikleri

Van kedisi özellikleri arasında tüylerinin ve gözlerinin 2 farklı renkten oluşması yer almaktadır. Ayrıca diğer türlere göre daha iri olmaları da Van kedilerinin özellikleri arasındadır.

Diğer Kedi Fiyatları;

Kocaman ve geniş pembe kulakları, son derece uzun kuyruğu, kalın derileri, sevilmeyi çok seven yapıları olan Van kedileri genellikle sahiplerini değil mekanları sahiplenme eğilimde bulunmaktadırlar.
Oyuncu, meraklı ve sosyal yönleri yüksek bu kedi türü aynı zamanda çok iyi yüzücüdür.

Tıkla Oku:  Kedi Traşı Fiyatları

Van Kedisi Pahalı Mı?

Van kedisi pahalı mı? hayır ortalama olarak kedi fiyatları hemen hemen aynı olmakla birlikte Van kedisi yavru fiyatları da ortalama olarak yavru kedi fiyatları ile aynı ücrettedir.

Van kedisi sahiplenme yada sahiplendirme ile de ücretsiz bir şekilde Van kedisi sahibi olabilmek mümkün olacaktır.

Van Kedisi Fiyatları 2024
Yavru Van Kedisi Fiyatları 20242500 TL
Dişi Van Kedisi Fiyatları 2024
Erkek Van Kedisi Fiyatları 2024

Van Kedisi Yıkanır Mı?

Van kedisi yıkanır mı? sorusuna yanıt olarak Van kedilerinin suyu çok seviyor olmalarını yanıt olarak verebilmekteyiz. Bu bağlamda yıkanırken zorluk çıkarmayacak olan kediler ılık su ile yıkanmalıdır. Kedi şampuanı kullanılarak ve masaj yaparak kedilerin yıkanması gerekmektedir. Kedileri kesinlikle bol su ile durulamak gerekmektedir.

Van Kedisi Nereden Bulabilirim?

Van Denizi Havzasında yaşayan Van kedileri temin etmek için Van şehrini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz sahiplendirme siteleri üzerinden de Van kedisi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Orijinal Van Kedisi Nasıl Olur?

Orijinal Van kedisi nasıl olur? sorusu cevaplanırken genetik bozukluğa bağlı olarak bir gözünün mavi diğer gözünün de kehribar olması cevabı verilebilmektedir. Bazı Van kedilerinin 2 gözü de mavi olabilirken bazılarının da 2 gözü birden kehribar rengi olabilmektedir. Van kedileri kışın kalın derili yapıları ve tüyleri sayesinde kış koşullarına dayanıklı olabilmek için tüy miktarında artış gözlemlenirken yazın da kuraklığa bağlı olarak tüylerini dökmektedirler.

Orijinal Van kedileri kabarık bir kuyruğa sahip olup beyaz renkli olurlar. İpeksi bir tüy yapısına sahip olan Van kedileri diğer kedi türlerine göre daha temizdirler. Zekası parlak olan Van kedileri suyu çok sevmeleri ile de diğer kedi türlerinden kolaylıkla ayırt edilebilmektedir.

Van Kedisi Çok Tüy Döker Mi?

Van kedileri bulundukları iklime uyum sağlayabilmek için yaz aylarında çok fazla tüy dökmektedirler. Kışında soğuk iklime ayak uydurabilmek için tüyleri kalın ve yoğun bir şekilde çıkmaktadır.

Van Kedisi Kucak Sever Mi?

Aşırı hareketli yapısı ve sürekli oynamayı seven karakteri nedeniyle Van kedileri her ne kadar kucakta durmayı sevmese de kucağı alınıp sevildikleri anlarda mutluluk duymaktadırlar. Oyuncu kedi olarak da bilinen Van kedileri ayrıca sevgi göstergesi olarak yavaşça ısırarak sevildiğini ve sevdiğini belli ederler.

Van Kedisi Yasak Mı?

Anavatanı Türkiye olan Van kedilerinin Yurt dışına çıkarılması milli değer olarak öngörüldüğü için yasaklanmıştır. Sadece Tarım Bakanlığı’nın özel izni alınarak Van kedilerinin Yurt dışına çıkışları sağlanabilmektedir.

Bunu nedeni ırkların saflığının korunmasını sağlamak, genetik yapılarında herhangi bir bozulma yaşanmasının önüne geçmeyi hedeflemektir.

Van Kedilerine Genel Bakış

Van kedisi, Türkiye’de doğal olarak yetişen ve özellikle Van ilinin yöresinden ilham alan bir kedi türüdür. Bu kediler genellikle büyük boyutlu, sağlam yapılı ve ağır karakterli olurlar. Van kedileri genellikle kahverengi, siyah veya beyaz renklerde olabilir. Ayrıca, Van kedileri özellikle gürbüz ve uzun tüyleri ile tanınırlar.

Van kedileri özellikle sosyal ve meraklıdırlar ve insanlarla iyi anlaşırlar. Aynı zamanda, Van kedileri çok hareketli ve aktiftirler ve genellikle evde veya açık alanda eğlenceli oyunlar oynarlar. Van kedileri ayrıca çok zeki ve öğrenmeye açıktırlar ve eğitimlere yatkındırlar.

Van kedileri sağlık açısından genellikle sağlamdırlar ve ömürleri genellikle 15-20 yıl arasındadır. Ancak, Van kedileri genellikle tüy yumağı oluşmasına eğilimlidir ve düzenli olarak tüyleri temizlenmeli ve fırçalanmalıdır. Ayrıca, Van kedileri genellikle obez olabilirler ve sağlıklı bir diyet ve egzersiz programına dikkat edilmelidir.

Van kedileri Türkiye’de özellikle popülerdir ve genellikle evcil hayvan olarak yetiştirilirler. Ancak, Van kedileri dünya çapında da tanınır ve özellikle Avrupa ve Amerika’da da yetiştirilmektedir. Van kedileri genellikle özel yetiştiricilerden satın alınabilir veya kedileri koruma gruplarından sahiplenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir