Tekir Kedi Fiyatları

Tekir kediler, sevimli görünümleri ve oyuncu kişilikleri ile popüler evcil hayvanlar arasında yer almaktadır. Ancak, birçok kişi Tekir kedi fiyatları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı için bu konuda kararsız kalmaktadır.

Satılık Tekir Kedi Fiyatları 2024

Bir tekir kedisine sahip olmayı ve ona sıcak bir yuva imkanı sağlayarak bakımını üstlenmek isteyen hayvanseverlerin ilk olarak araştırdığı konuların başında Tekir kedi fiyatları gelmektedir. Tekir kedi fiyatları tüy durumuna ve vücut yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlar genel olarak 750 TL ile 1250 TL arasında değişmektedir.

Tekir Kedi Özellikleri

Tekir kedi cinsi saf bir cins olmamakla birlikte hemen hemen her yerde her sokakta veya her köşe başında görülmesi mümkün olan bir kedi cinsidir. Bu kadar yakın tanınan bir kedi cinsi olması nedeniyle Tekir kedi özellikleri de herkese tanıdık gelmektedir. Anavatanları Anadolu olarak bilinen Tekir cinsi kediler genellikle tek renk değillerdir. Tüyleri her renge sahip olabildiği gibi aynı zamanda desenlidir. Çoğunlukla orta boy olan Tekir cinsi kedilerin kiloları ise 3 ile 8 kilo aralığında olabilmektedir.

Diğer kedi fiyatları içerikleri için tıklayın;

Dik bir kulak yapısına sahiptirler ve gözleri genel olarak büyük ve yuvarlaktır. Tekir kedileri için “oldukça hareketli ve oyun canlısıdır” şeklinde tanım yapmak hiçte yanlış olmayacaktır. Aynı zamanda iyi bir avcı olan Tekir cinsi kediler kuş ve böcek gibi hayvanları avlamakta ustadırlar. Avlanmayı bir oyun olarak görmektedirler. Eğitilmeleri oldukça zor olan bu tür kediler diğer cins kediler kadar uysal da değillerdir.

Tekir Kedi Sahiplenme Ücretsiz

Tekir kediler genel olarak herkes tarafından bilinmesi nedeniyle farkı farklı fiziksel görünümde kedi sahiplenmek isteyen hayvanseverler tarafından tercih edilmektedir. Tekir kedi sahiplenme ücretsiz ilanları üzerinden sahiplenmek istenilen kedi seçilebilmektedir.

Tekir Kedi Sahiplendirme Ücretsiz

Tekir cinsi kediler dünyanın hemen her yerinde oldukça sık görülen bir kedi cinsi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her sokakta sıcak bir yuvaya ya da yemeğe ihtiyaç duyan bir tekir kedi ile karşılaşmak mümkündür. Bu kedilere sıcak bir yuva vermek isteyen hayvanseverler Tekir kedi sahiplendirme ücretsiz ilanlarından da Tekir cinsi kedilere ulaşabilmektedir.

Tekir Kedi Bakımı Zor Mu?

Tekir kedi sahiplenmek isteyen hayvanseverlerin neredeyse hepsinin aklına ilk gelen soru “Tekir kedi bakımı zor mu?” olmaktadır. Tekir kedinin bakımı diğer cins kedilere nazaran oldukça kolaydır. Fazlasıyla zeki olan bu kedi cinsi oldukça kısa sürede tuvalet eğitimi alabilmektedir ve zekilikleri sayesinde onlara birçok şey öğretmek mümkündür.

Tekir Kedi Neden Isırır?

Tekir kedi sahiplenen insanların ortak sorularından birisi de “Tekir kedi neden ısırır?” sorusudur. Tekir kediler daha öncede belirttiğimiz üzere oldukça oyun canlısı bir yapıya sahiptir. Tekir cinsi kedilerin ısırmalarına sinir, stres ya da korku neden olabildiği gibi oyun amacıyla da ısırıyor olabilme ihtimalleri vardır. Isırmak kedilerde aynı zamanda bir kur yapma yöntemidir. Güzel bir oyun oynama sürecinden sonra ısırma durumu ile karşılaşılırsa kedi tarafından limiti aştığınız konusunda uyarılıyor olabilirsiniz. Kısacası Tekir kediler oyun oynarken, sevgi gösterirken ya da kızdığı zaman ısırma davranışı sergileyebilmektedir. Tekir kedilerinin ısırma davranışlarının engellenmesi ya da eğitilmesi de mümkündür.

Tekir Kedi Evde Ne Yer?

Kediler bilindiği üzere etobur olmanın yanında tahıl ürünlerini de severek tüketmektedirler. “Tekir kedi evde ne yer?” sorusuna yanıt olarak yeşil fasulye, ıspanak, bezelye, kabak, karnabahar, havuç, kuşkonmaz; muz, yaban mersini ve kavun gibi meyve veya sebzeler verilmesi doğru olacaktır.

Tekir Kedi Ömrü

Sokak kedilerinin % 80’ine yakınının Tekir cinsi kedilerden oluştuğu araştırmalar neticesinde belirlenmiştir.  Kedilerin ömrü beslenme şartları, ırkları, yaşam koşulları ve kiloları gibi birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mahalli Vahşi ve Afrika Vahşi Kedisi cinslerinin çiftleşmesinden türeyen melez bir ırk olan Tekir cinsi kedi iyi bir bakım ve iyi bir yaşam sağlandığında ortalama Tekir kedi ömrü 15 ile 20 yıl arasında değişmektedir.