Satılık Yavru Doberman Fiyatları Sahibinden

Yavru Doberman Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Doberman Fiyatları 2024

Sahibine son derece sadık bekçi köpekleri olan Doberman cinsi köpeklerin 2024 yılında ortalama fiyatları 5000 lira ila 15000 lira arasındadır. Fiyatlar hayvanın yaşı, sağlık durumu, cinsiyeti ve cinsin saflık durumuna göre değişir. Almanya kökenli olan doberman ırkının yetiştirilme nedeni bekçi köpekliği yapmak içindir. Sert ve kaslı duruşu ile insanlara korku salan Doberman ırkı köpekler aile üyelerine karşı son derece sevecen ve sadık olmaktadırlar.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Doberman Özellikleri

Doberman ırkı köpekler orta boy ırkta olan köpeklerdir. Vücutlarındaki kaslar son derece gelişmiş atletik yapılı köpeklerdir. Kafa yapıları uzundur, burunları öne doğru uzar. Dişleri son derece güçlü bir yapıdadır. Kulakları kesildiği için genelde dik durmaktadır. Kuyrukları sert bir hava versin diye 3 günlük iken kesilip dik ve kısa kuyruk elde edilir.

Vücutlarının kaslı yapısı ve uzun dik duruşları ile dikkat çeken Doberman ırkı köpeklerin erkeklerinin boyları ortalama 65 cm ile 73 cm arasında, ağırlıkları ise ortalama 35 kg ile 40 kg arasında değişmektedir. Dişi Doberman ırkı köpeklerin boyları ise ortalama 63 cm ile 69 cm arasında, ağırlıkları ise 30 kg ile 35 kg arasında değişmektedir.

Tüy yapıları kısa ve sert yapılıdır. Irksal bir özellik olan tüyler parlak ve pürüzsüz olmaktadır. Doberman ırkı köpeklerde kürk renkleri genelde siyah, koyu kahverengi, kızıl veya açık kahverengi tüye sahiptir. Ağız çevresinde başlayıp boynundan anüse doğru uzanan bir pas rengine benzer renkte şerit bulunur.

Doberman ırkı köpeklerin yaşam süreleri ortalama 10 yıl ila 12 yıl arasında değişmektedir. Bu süre hayvanın bakımı, beslenmesi ve egzersiz yaptırılmasına göre değişmektedir. İyi bir bakım, kaliteli bir beslenme programı ve düzenli yaptırılan egzersiz programı ile bu süre uzayabilmektedir.

Doberman Kokar Mı? Doberman Bakmak Zor Mu?

Doberman ırkı köpeklerin bakımları son derece kolaydır. Kısa tüylü olduklarından tüyleri fazla dökülmez. Düzenli olarak haftada bir taranması yeterli olacaktır. Dışarda kendilerini kirlettiklerinde kokma eylemini gösterirler. Eğer çok kirlenmiş ise banyo yaptırılabilir. Ağız bakımı için haftada üç defa özel diş fırçası ve özel diş macunları ile fırçalanmalıdır. Kulakları düzenli aralıklar ile temizlenmelidir. Daha güçlü ve dengeli bir yere basış için uzayan tırnakları ayda bir olarak kesilmelidir.

Doberman ırkı köpekler yaşları ilerledikçe obeziteye meyilli ırklar arasındadır. Bu sebeple ırkına özel olarak üretilmiş olan mamalar boyu, kilosu ve yaşına göre belirlenen miktarlarda verilmelidir. Enerjilerini atmak için düzenli olarak egzersiz yaptırılmalıdır.

Doberman Kolay Eğitilir Mi?

Doberman ırkı köpekler son derece zeki köpeklerdir. Bu ırkın eğitimleri kolaydır. Sahibinin verdiği eğitimleri sahibini zorlamadan anlayıp uygulamaya başlayabilirler. Yavruluk dönemlerinde eğitime başlanır ise saldırganlık ve dik başlılık huylarından vazgeçecektirler. Bu eğitimler sırasında şiddete başvurulmamalı ve sakin bir ses tonu kullanılmalıdır.

Doberman Kulak Kesilir Mi?

Doberman ırkı köpeklerin kulakları genelde uzun ve aşağı yanaklarına sarkık durumdadır. Görünüşlerine ciddi ve sert bir ifade katmak için Doberman ırkı köpeklerin kulakları kesilmektedir. Kulakları kesilen bu ırkın köpeklerinin kulakları dik durmakta ve sert bir ifade vermektedir.

Doberman Köpeği Sahibine Saldırır Mı? Doberman Sahibini Korur Mu?

Yavru iken eğitimine başlanılmış olan ve sosyalleşme eğitimi verilen Doberman ırkı köpekler sahiplerine sadık köpekler olacaklardır. Düzgün eğitim verilmiş olan Doberman ırkı köpekler sahiplerini tehlikeli yabancılardan koruyacak ve onlara saldırmayacaklardır. Sosyalleşme eğitimi verilen Doberman ırkı köpekler yabancılara karşıda son derece temkinli yaklaşmaktadırlar.

Çocuklu ailelerin vazgeçilmezi olan Doberman ırkı köpekler çocuklara zarar vermezler. Çocuklar ile araları son derece iyidir. Çocuklar ile ilgilenmeyi ve onlar ile oyun oynamayı severler. Çocukları dış tehlikelere karşı korurlar.

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 3]