500 TL Alman Kurdu

500 TL Alman kurdu bulmak biraz güç olsa da şansınızı deneyebilirsiniz. Eğer daha uyguna bir köpek bulmak istiyorsanız 200 TL’ye yavru köpek satın alabilirsiniz.

500 TL Alman Kurdu Var Mı?

K9 Alman kurdu veya Alman kurdu, anavatanı Almanya olan bir köpek ırkıdır. Dilimizde bazen kurt köpeği olarak da bilinen köpek cinsi, büyük vücudu, kaslı yapısı ve zekâsı ile bilinmektedir. Uygun şartlarda ve eğitimlerle yetiştirildiğinde bu köpek oldukça iyi bir koruyucu köpek olmaktadır. K9 köpeği sahipleri bu cinsi evcil olarak kullansa da esas olarak bir bekçi köpeğidir. Zamanında Boston Terrier cinsi köpekler de bu amaçla kullanılıyordu.

K9 köpek ırkı iyi farklı türe ayrılmaktadır: bekçi köpekleri ve şov köpekleri olarak yetiştirile Alman kurtları diğer türe göre daha yüksek bir kalçaya ve daha uzun bacak yapısına sahiptirler.  Şov köpekleri ise küçük kalçaya, kaslı vücuda ve de ihtişamlı bir kürke sahiptirler. En çok görülen hastalık bu cislerde kalça çıkığı hastalığı olarak bilinen eklem rahatsızlığıdır.

Satılık 500 TL Alman Kurdu
Satılık 500 TL Alman Kurdu

K9 Alman kurtlarının en hassas noktaları mideleridir. Bu yüzden de özel diyetlerle sade ve köpeğin alerjisinin bulunmadığı mamalar ile beslenirler. Bu sebepten Alman kurdunu beslerken bu diyete uymak gerekir. K9 köpek cinsi tüm dünyada en çok beslenen ve tercih edilen ırklardan bir tanesidir. Bekçi köpeği şeklinde yahut asker ve polis köpeği olarak da kullanılabilmektedir.

Satılık Alman kurdu 20 sene öncesinde 100-200 arasındayken 2021 yıllında 1000TL civarlarına ulaşıp günümüzde yani 2022 yılında fiyatları 4.000 ile 6.000 lira arasında değişkenlik göstermektedir.  Yavru Alman kurdu fiyatları şu anda 6.000 ila 12.000 TL arasında değişmektedir. Bir pitbull yavrusu ve dogo argentino ile karşılaştırıldıklarında hemen hemen fiyatları aynıdır.

500 TL Yavru Alman Kurdu Var Mı?

Pek mümkün değildir. Daha çok 500 TL civarlarında yaşlı köpekler için fiyatlandırılmaktadır. Satılık yavru K9 köpeği istiyorsanız 6.000 ila 12.000 Türk lirası gözden çıkarılmalıdır. Alman çoban köpeği ırkının özelliklerinden biraz bahsetmek gerekirse dişi cinsiyetteki K9 köpek ırkının olağan boyu elli yedi cm, ırkındaki erkek olan K9 köpekler ise altmış iki cm boyundadır. İki buçuk santimetreye kadar olan sapmalar normaldir. Ağırlıklarıysa bu türün dişi köpeklerinde yirmi iki ila otuz iki kilo arasında değişir, erkek köpeklerde ise otuz beş ile kırk kilodur. Bunlardan dolayı eğer bu ırkı almayı düşünüyorsanız bunları göz önünde bulundurun.

K9 yavru köpek türü neşeli, sevgi doludur. Bu yüzden sevgi isterler ve yalnız kalmayı sevmez, mutsuz olurlar. Yaşam şekliniz evden uzak ise K9 köpekleri sizin için doğru seçenek değildir. Alman kurdu yavrusu, yavruluktan itibaren sosyalleştirilmelidir, arkadaşlığı çok severler. Tanımadığı kişilere saldırgan olmasını istemiyorsanız sosyalleştirip köpeği yabancılara sevdirip, oynattırın. Yoksa ilerde agresif olup yabancılara saldırıp güçlü çeneye sahip olmasıyla beraber ciddi yaralanmalara sebep olabilir.

Satılık 500 TL Alman Kurdu
Satılık 500 TL Alman Kurdu

Yavruluktan itibaren iyi eğitimler vererek Alman kurtlarını evinizin etrafında güvenlik, koruma olarak kullanabilirsiniz. Fazlasıyla sadık olan K9 ırkı köpekler az sayıda kelimelerle komut almaları gerekir. Ayrıca çocuklarla araları çok da iyidir. Yavru olmayan bir K9 köpeğini sahiplenme yapacaksanız, bir önceki sahiplerinden öğün saatlerini iyi bir şekilde öğrenin ve o saatlerde besleyin ki sizinle bağ kurup güvensin.

Daha sonra da güvenini sağlayınca çok rahat bir şekilde eğitimini verebilirsiniz. Yaşı daha da büyük olan Alman kurtları köşesinde oturur sizin onu sevmenize izin verir.  Bir hastalığının var olup olmadığını öğrenmek için muhakkak bir veterinerle görüşmeyi de unutmayın.

Genel olarak on ila on üç yıl arasında yaşamaktadır Alman kurtları. Ölüm nedenler ise genel olarak kanser, kemik tümörleri, Addison hastalığı ve de Ekzokrin Pankreas yetmezliğidir.

500 TL Alman Kurdu Yavru
500 TL Alman Kurdu Yavru