Türlere Göre Satılık Japon Balığı Fiyatları Pet Shop

Japon Balığı Fiyatları 2024 yılında merak edenler için bu yazıya hoş geldiniz. Renkli ve göz alıcı Japon balıklarının 2024 yılında ne gibi fiyat aralıklarına sahip olacağını öğrenmek isteyenler için bilgilendirici bir kaynak hazırladık. Japon balığı fiyatları, tür, renk, desen ve büyüklük gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Ülkemize ilk geldiklerinde fiyatları oldukça yüksek olan Japon balıklarının endüstriyel boyutlarda üretilmesiyle fiyatları oldukça uygun hale gelmiştir. Bu balıklar çeşitlerinin çok olması ve renklerinin etkileyici olması nedeniyle altın balık ismini de almışlardır.

Sahibinden Japon Balığı Fiyatları 2024 Tam Liste

Rengarenk, farklı şekil ve formlardaki Japon balıklarının her birinin özelliklerine ve boyutlarına göre farklı fiyatlandırması mevcut ancak fikir vermesi amacıyla aşağıdaki fiyatları inceleyebilirsiniz.

 • Klasik Japon Balığı: Balık beslemek isteyenlerin listelerinin en başında yer alan bu balık boyutuna göre fiyatı ortalama 10 – 50 TL civarındadır.
 • Aslanbaş Japon Balığı: Adını kafasının etrafını aslan yelesi gibi kapatan çıkıntılardan alan bu balığın fiyatı ortalama 45 TL’den başlayarak boyutuna göre artış gösterir.
 • Oranda Japon Balığı: Japon balıkları arasında en fazla beğenilen türlerden biridir. Fiyatı ortalama 75 TL’den başlar.
 • Bebek Yüzlü Japon Balığı: Oranda ve Ranchunun alt türdür. Fiyatı ortalama 60 TL’den başlar.
 • Panda Japon Balığı: Pandayı andırması nedeniyle Panda Japon Balığı adını almıştır, fiyatı ortalama 45 TL’den başlamaktadır.
 • Tül Kuyruk Japon Balığı: Diğer Japon balıklarından farklı olarak gösterişli bir kuyruğa sahip olan bu balığı fiyatları ortalama 25 TL’den başlamaktadır.
 • Teleskop Japon Balığı: Gözlerinin görünüşü nedeniyle bu ismi alan bu balık türünün fiyatı ortalama 20 TL’den başlar.
 • Ranchu Japon Balığı: Görünüş itibariyle aslan baş balıklarla karıştırılan bu balık türü ortalama 125 TL’den başlamaktadır.
 • Ryukin Japon Balığı: Dayanıklı bir tür olduğu için yeni başlayanlara önerilen balık türüdür, fiyatı ortalama 30 TL’den başlamaktadır.
 • Shubunkin Japon Balığı: Rengarenk görüntüsünün üstünde siyah benekleriyle dikkat çeken bu balık türü ortalama 35 TL’den satışına başlanmaktadır.
 • Koi Japon Balığı: Sazan balığına benzeyen bu Japon balığı ortalama 30 TL’den satışına başlanmaktadır.
 • Common Japon Balığı: Suriye Japon Balığı olarak da bilinen bu balık türü ortalama 15 – 45 TL’den satılmaktadır.

Orando Japon Balığı Fiyatları 2024

Orando, Japon balıklarına özgü gövdeden çıkan köselemsi yapıdır. Bu yapı balığın yavru olduğu dönemde yana yatıktır ve 2 yıla kadar gelişimini tamamlar, şapkaya benzer. Bu balık cinsinin karnabaharı andıran bir kafa yapısı vardır. Oranda Japon Balığı fiyatı rengine, formuna ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 75 TL’den satışına başlanır ve 1000 TL civarlarında satılanları da mevcuttur.

Diğer balık fiyatları için tıklayınız;

Yavru Japon Balığı Fiyatları Kaç TL?

Japon Balıkları oldukça farklı renklerde, türlerine özgü yapıları korumakla beraber farklı özelliklere, formlara ve şekillere sahip olmaları nedeniyle çok fazla çeşitliliği olan balık türleridir. Bu yüzden farklı özellikteki Japon balıklarının yavrularını alırken de farklı fiyatlandırmalara sahiptirler.

Satılık Japon Balığı Nereden Bulunur?

Eğer eviniz yada iş yerinize farklı renk, form ve ebatlardaki Japon balıklarını almak istiyorsanız bir petshopa yada balık mağazalarına gidebilirsiniz.

Japon Koi Balığı Fiyatları 2024

Japon Koi Balığı görüntüsü, sazanı andırır ancak bıyıkları yoktur, gövde torpido şeklinde kuyruğu ise çatallıdır. Yavru Japon Koi Balıklarının satışı 20 – 25 TL’den başlarken yetişkin Japon Koi Balığı fiyatları ortalama 500 TL’dir.

Panda Japon Balığı Fiyatları 2024

Panda Japon Balığı bilinenin aksine 6 aylık süreçte hemen her şeyi akıllarında tutabilirler. Görünüşleri pandaya benzemektedir. Bu balık türlerini akvaryumda beslerken keskin dekorasyonlar kullanmamanız balığınızın zarar görmesini engelleyecektir. Panda Japon Balığı fiyatları büyüklüklerine göre değişmekle birlikte ortalama 40 – 50 TL’den satışa başlanmaktadır.

Teleskop Japon Balığı Fiyatları 2024

Japon Teleskop Balığı ilk olarak Çin de üretilmiş sonrasında Japonya’da üretilmeye başlamıştır. Bu balıklar isimlerini kafa tasının biraz uzağında özel yuvalara sahip gözlerinden almaktadırlar. Fiyatları 25 TL’den başlayıp artarak devam etmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]