Satılık Ciklet Balığı Fiyatları

Ciklet balığı fiyatları 2024 yılında 1000 TL’ye kadar çıkabilmekte ve fiyatları değişebilmektedir. Ciklet balıkları hem görüntüsü hem de kolay bakımı nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilen bir balık türüdür. Ciklet balığı olan akvaryumlarda hem kavgaların hem de ölümlerin önüne geçebilmek için aldığınız balıkların boylarının birbirine yakın olması önemli olmaktadır.

Akvaryum Ciklet Balığı Fiyatları 2024

Akvaryum ciklet balığı fiyatları ilanlara bakıldığında değişiklik gösterdiği görülmektedir. Ciklet balığı tatlı su balığıdır. Ciklet balıklarının hem birçok vücut şekilleri hem de boyutları bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı desen ve farklı türleri de bulunduğu görülmektedir.

Diğer balık fiyatları için tıklayınız;

Ciklet Yunus Balığı Fiyatları

Ciklet yunus balığı fiyatları ilanlara bakıldığında 50 TL den başlayıp 1000 TL’ye kadar çıktığı görülmektedir. Ciklet balıkları doğal ortamları olan hem kayaların hem de kumun fazla olduğu bir yerlerde yaşamayı tercih etmektedir. Bitkilerin akvaryuma dekor olarak konulması pek onlara göre değildir. Çünkü akvaryumlarındaki bitkileri yiyebilirler ya da sabitlenmiş olan bitkileri yerlerinden sökme ihtimalleri vardır.

Ciklet Balık Yemi Fiyatları

Ciklet balık yemi fiyatları 150 TL’den başlamaktadır ve markasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ciklet balıklarının farklı türleri farklı şekillerde beslenmektedir. Bu türlerden biri Malawi ciklet balığı otçul olmaktadır. Tangayikan ciklet balığı ise etobur olmaktadır. Ciklet balıkları kurutulmuş ya da dondurulmuş karides ile beslenmeleri iyi olacaktır. Aynı zamanda da solucan ile beslemek mümkün olmaktadır. Ciklet balığını günde iki kere ve düzenli bir şekilde beslemek gerekmektedir. Gerektiğinden fazla yem verilmemesi de iyi olacaktır.

Çiklet Prenses Balığı Fiyatları

Ciklet prenses balığı fiyatları ilanlara bakıldığında 60 TL’den başlamakta ve değişebilmektedir. Ciklet balıkları türlerine göre 10 ya da 20 cm uzunluğunda olabilmektedir. Ciklet balığı türleri ise şu şekildedir: Malawi cikletleri, tanganyika cikletleri ve madagaskar cikletleri.

Ciklet Balıkları En Fazla Kaç Yıl Yaşar?

Ciklet balıkları en fazla kaç yıl yaşar sorusunun cevabı 10 yıl civarında olmaktadır. Bu durum düzenli beslenmesine göre değişebilmektedir. Aynı zamanda ciklet balıklarının kendi türleri işe yaşaması gerekmektedir. Çok fazla saklanma yerlerinin olması gerekmektedir.

Ciklet Balıkların Dişi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ciklet balıklarının dişi olduğu nasıl anlaşılır? Ciklet balıklarında erkek dişi ayrımı yapıldığında dişi balıkların erkek balıklara nazaran daha solgun, kahverengi tonlarında renge sahip olduğu görülür. Dişi ciklet balıklarında mavi ve parlak tonlarda bir renklenme görülmemektedir. Dişi ciklet balıkların ventral yüzgeçleriyle sırt yüzgeçleri erkek ciklet balıklarına göre daha oval, küt ve de kısa bir yapıda olmaktadır. Aynı zamanda da dişi ciklet balıklarının gövdesi erkek ciklet balıklarına nazaran hem daha ince hem de uzun bir gönüme sahip olmaktadır. Dişi cikletlerin kafaları ise daha küçük görünmektedir.

Ciklet Balığı Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Ciklet balığı akvaryumu nasıl olmalı sorusunun cevabı ciklet balığının yaşayabilmesi için akvaryum suyunun sıcaklığının 25 ile 30 derece arasında olması gerekmektedir. Akvaryum suyundaki PH değeri ise 8.5 ile 9.5 arasında olması gerekmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]