Caique Papağanı Fiyatları

Günümüzde Caique papağanı fiyatları araştırması yapan çok sayıda insan vardır. Bu kadar popüler olan papağan türünün ebadı 23 santimdir. Yeşil renkli olmalarıyla bilinen bir türdür. Yeşil haricinde siyah, sarı, beyaz, eflatun ve siyah renklilerine rastlamak mümkündür. Çıplak gözle bakıldığı zaman dişi ya da erkek ayrımı yapmak düşünüldüğü kadar kolay olmaz.

Gagaları siyah – gri tonlamalara sahiptir. Göz renkleri kırmızı, ayakları gridir. Gözlerinin çevresinde göz halkası denilen beyaz bir çerçeve bulunuyor. Genç yaştaki papağanların gövdesinde bulunan tüyler erişkinlerinkinden farklı olarak sarıdır. Melanocephala ve Pallida şeklinde iki farklı türe sahip bir papağan olduğu söylenebilir.

Satılık Caique Papağanı Fiyatları 2022

Caique papağanlarının yaşam alanları Güney Amerika’dır. Aynı zamanda Brezilya ve Guyana gibi yerlerde rastlamak mümkündür. Normal koşullarda kuluçka dönemi haricinde yüksek ağaç tepelerinde küçük gruplar hâlinde yaşarlar. Yaşamları boyunca gereken bütün ihtiyaçlarını yüksek ağaç tepelerinden karşılarlar. Beslenme düzeni ise ağaç tepelerindeki meyve, yemiş ve tohumlardan ibarettir. Tehlike esnasında sesleri güçlü çıkar.

Güçlü sesleri sayesinde tehlike anında etrafa alarm vermiş olurlar. Yapıları gereği çok ürkek hayvanlardır. Bu sebeple tehlike ne kadar ufak olursa olsun bağırıp ortamdan uzaklaşırlar. Yuvaları ise yüksek ağaç kovuklarındadır. Kalabalık olmayan gruplarla yaşarlar. Bahsedilen ayrıntıların haricinde bilgiler edinmek için Caique papağanı fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Satılık Caique papağanı fiyatları 2022 yılında 1000 TL’den başlamaktadır. Bazı satıcılarda fiyatlar değişiklik gösterebilir.

İlginizi çekebilecek kuş fiyatları yazıları;

Caique Papagani Fiyatlari
Caique Papagani Fiyatlari

Caique Papağanı Satılık

Çok iyi uçan papağan türlerinden olmadığı göz önünde bulundurularak Caique papağanı fiyat incelemesi yapılmalıdır. Tabii çok iyi uçucu olmamalarına rağmen kafes dışında geniş alana ihtiyaç duyduğu göz ardı edilemez. Gün içinde sakin duran papağan istiyorsanız doğru bir tercih olmayacaktır. Lorilere benzeyen bir yapısı vardır. Hareketli bir papağan türü olduğu için boyutuna uygun salma kafeslerde bakmak daha uygundur.

Karakteristik özellikleri sebebiyle şaklabanlık ve ortalığı karıştırma en sevdikleri huylardır. Yem verirken elinizi ısırırsa bunun şaka amaçlı olma ihtimalini de düşünmelisiniz. Araştırma yaparken karşınıza kayık papağanı ismiyle de çıkabilir. Elinizi şaka amacıyla ısırdıkları zaman şaşırmayın. Normal bir davranış olduğunu bilerek hareket etmenizde fayda var.

Caique Papağanı Ne Kadar?

Kayık papağanının en kötü yönü tiz sese sahip olmasıdır. Fakat diyalog esnasında yaptığı ses değişimlerine dikkat ederseniz oldukça ilginçtir. Papağanlar arasında en ilginç ve sevimli olanı seçilmeyi başarmıştır. Eğer bir eşin yanına tek başına dişi ya da erkek koyarsanız kavga etme ihtimalleri yüksektir. Papağanların arasında yaşanan kavgalar kimi zaman ölümle sonuçlanır.

Eğer Caique papağanı fiyat araştırması yaparsanız bu tür papağanların arasında sosyal hiyerarşi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir arada yaşadıkları ufak gruplarda yönetici her zaman erkek papağanlardır. İdare her zaman onda olur ve oldukça düzenli bir işleyişle devam ettirirler. Kayık papağanı almak istiyorsanız piyasadaki fiyat aralıklarını incelemeniz yardımcı olacaktır.

Tıkla Oyla
[Total: 5 Average: 2.6]