Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet papağanı fiyatları 2022 yılında bir miktar artış gösterdi. İçeriğimizin devamında papağan kuş fiyatları ile ilgili detaylı bilgiler paylaştık. Eğer yeni papağan satın alacaksanız bu içeriğimiz tam size göre.

Cennet Papağanı Fiyatları 2022

Psittaciformes takımını oluşturan kıvrık gagalı, kalın ve etli dilli, parlak tüyleri olan, sıcak yerlerde yaşayan kuşlardır papağanlar. Bazı türleri sizi tekrarlayabilir, insanların seslerini taklit edebilir. Ayakları kısa ve iki önde iki arkada olmak üzere dört parmaklıdırlar. Arkadaki birinci ve dördüncü parmak geriden kavramaktadır. Gagalarıyla da çevik bir şekilde tırmanabilirler.

En iyi tırmanıcı kuşlardır papağanlar! Kalın ve kıvrık üst gaga hareket halindedir. Alt gaga yiyecekleri kırar, kanatları nispeten kısadır, iyi uçuculardır. Genelde çift veya gruplar halinde, sesli bir şekilde uçarlar. Avustralya’daki Kakadular binlerce kuştan meydana gelen sürüler halinde hareket ederler.

İlginizi çekebilir: Jako Papağanı Fiyatları

Beslenirken aşırı sakin ve dinginlerdir. Dinlenirken de bir sakinlik mevzu bahistir. Yeşil cennet papağanları o kadar iyi bir şekilde saklanır ki, çoğu zaman fark edilmezler. Bu da onların kamuflaj yeteneğine sahip oldukları anlamına gelir! Tüyleri yeşil ağırlıklı olmak üzere, sarı, siyah, beyaz, mavi ve kırmızı olabilmektedir.Cennet papağanı fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 250 TL ila 700 TL arasında değişim göstermektedir.

Cennet Papağanı Fiyatları Sahibinden
Cennet Papağanı Fiyatları Sahibinden

Yavru Cennet Papağanı Fiyatları 2022

Genelde doğal ortamlarında ağaçlarda yaşamlarını sürdürürler. İnsan sesi ve melodileri ezberleyerek sesleri taklit etmeye olanak sağlayan yapılarından dolayı, birçok evde sevilerek beslenmektedirler. Kafeslerinde ağaç dalı gibi ürünleri bulundurmak yerinde olacaktır. Ağaç kovukları ve kaya yarıkları onlar için harika birer yuvadır. Eşler çok sadıktır, iyi dişiler yılda 2 veya 3, küçükler daha çok kez yumurta yaparlar.

Beslenme zincirlerinde; çiçek, meyve ve tohumlar, tomurcuklar bulunur. Hayvansal besinle yaşamını sürdüren birkaç tür de vardır. Tohum ve çekirdekle beslenen papağanlar arasında sultan papağanları, muhabbet kuşları, sevda papağanları, Hindistan papağanları yer alır. Besinlerin %70’i fındık, ceviz çekirdek, tohumlar ve tahıl ürünlerinden oluşurken, %30’unu meyve ve sebzeler kapsar.

cennet papağanı fiyatları pet shop
cennet papağanı fiyatları pet shop

Afrika Griler, Kakadular, Aralar, Konurlar, Senegal papağanları ve Eclectuslar besinlerinin %70’ini meyve ve sebzeden, %30’unu tohum, çekirdek ve nut türünden yani fındık, ceviz ve kaju gibi besinlerden almalıdır. Avokado, kafein, süt, tütün, bazı meyvelerin çekirdekleri, çikolata, mantar, soğan, şeker, tuz, alkol, çiğ patates, siyah çay, patlıcan, terayağı, yer fıstığı kabuğu, domates yaprağı-sapı, kuşkonmaz, pişmemiş fasulye, bezelye türü gıdalar, abur cuburlar, ticari içecekler ve hurma papağanlar için çok zararlıdır.

Cennet Papağanı Özellikleri

Cennet papağanlarına, ay çekirdeği ya da yer fıstığı gibi pek de gerekli olmayan besinler yerine, kabak çekirdeği, fındık, badem gibi ürünlere yer vermek daha yerinde olacaktır. Meyve ve sebze bunlardan daha fazla yararlıdır.

İlginizi çekebilir: Show Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları

Papağanlar, inanılmaz hatırlama güçleri sayesinde, sözcükleri bilmeden tekrar ederler. Doğada özgür bir şekilde dolaşırken taklit yetenekleri söz konusu değildir. En tanınmış konuşkan tür, Jako’dur. Erkekler dişilerden daha iyi konuşmaktadır. Memeliler gibi bir ödül beklemeden, yeni kelimeleri öğrenebilirler, cezayı da anlamazlar. Eğitimleri büyük sabır istemektedir.

cennet papağanı ne kadar
cennet papağanı ne kadar

Konuşma konusunda en yetenekli türlerin başını Jako papağanı yani Gri papağan çekmektedir. Amazon papağını da en yetenekli ikinci tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Devamındaysa muhabbet kuşu, Lori, Kakadu, Ara, cennet papağanı ve sultan papağanı yer almaktadır.

En Çok Konuşan Papağan Hangisi?

Papağan türleri arasında Jako papağanının taklit konusunda eşi benzeri yoktur. Muhabbet kuşları da bu konuda harikadır, ancak ıslık gibi konuştuklarından bazen muhteşem yetenekleri gözler önüne serilemez. Konuşma yetenekleri; eğitim, genetik ve geçmiş deneyimler tarafından doğrudan etkilenebilir.

Ortalama ömürleri 70 yıldır. 315’ten fazla çeşidi olan papağanlar, kafeste yaşarlarsa 30 – 40 yıl kadar nefes alabilirler. Kafeste yaşayan bazı papağan türlerinin 50 yıl yaşayanları da mevcuttur. Yumurtlayarak çoğalmaktadırlar.

Daha çok Afrika, Amerika, Okyanusya ve Asya’da tropikal orman yerlerinde görülebilmektedirler. Türkiye’de doğal olarak yaşayan iki tür mevcuttur. Yeşil papağan ve İskender papağanı.

Cennet Papağanı Evde Ne Yer?

Evde beslediğiniz cennet papağanınız acıktığında ona rahatlıkla verebileceğiniz bazı şeyler vardır. Bunların ilki kuru meyvelerdir; kuru üzüm, kuru kayısı, kuru erik vb. gibi besinleri tüketmeye bayılırlar. Ayrıca ay çekirdeği, ve yulaf da favorilerinden birkaçıdır.

Cennet papağanları, Orta Afrika’ya özgü kuşlardır. Küçük olan papağan türleri arasındadır. 13 – 17 cm arasında, 40 – 60 gram ağırlığındadırlar. “Love Bird” yani “Aşk Kuşu” olarak adlandırılırlar. Bu aşk kuşları, 32 farklı alt türe sahiptir. Konuşmaları pek mümkün değildir ama en fazla öten gürültücü kuşlardandır.

Cennet Papağanı Kaç Kelime Konuşur?

Cennet papağanları çok fazla konuşup sohbet etmeyen bir türdür. Eğer evde bir sohbet arkadaşı arıyorsanız bu tür size pek de uyum sağlamayacaktır.

Çok zeki canlılar olan cennet papağanları, tek eşli hayat sürerler. Oldukça hareketlidirler. Enerjileri bitmez, neşeli, yaramaz ve heyecanlıdırlar. Banyo yapmaya bayılırlar, yüksek ve ani seslerden huzursuz olurlar. Bolca sevgi bekleyen bu ırk, yeterli ilgili göremediğinde depresyona girebilir.

Amazon papağanları ise, yetenekleriyle öne çıkarlar. Birbirinden farklı meyve, sebze, yeşil gıdalar, böcekler ve larvaları, buğday ve yulafla beslenirler. Çok sayıda kelimeyi bir anda söyleyebilirler. Oyuncu bir hayvandır. Onlara çeşitli oyuncaklar sunabilirsiniz. Bu türde olan papağanınız ortalamanın üstünde büyüklükte bir kafeste rahatça bakılabilir. Amazon papağanı hayvanseverler tarafından bolca ilgi görmektedir.

İlginizi çekebilir: Muhabbet Kuşu Fiyatları

Kakadu papağanı ise insanlarla çok iyi anlaşır ve ülkemizde oldukça popülerdir. Çevreye karşı da meraklı olan Kakadular, oyuncu kişiliğe sahiptir. Ancak konuşma yetileri diğerlerine göre biraz sınırlıdır. Aynı anda 15-20 kelime ancak söyleyebilirler.

Cennet Papağanı Ve Muhabbet Kuşu Aynı Kafeste Yaşar Mı?

Geveze Lori ya da gökkuşağı papağanı olarak geçen bu göz alıcı tür, çok hareketlidir. Renkleri göz kamaştırıcıdır! Anavatanları Endonezya’dır ve Avustralya kıyılarında onları görmek pek de mümkün değildir. Doğal ortamları yağmur ormanlarıdır. Kendi türleriyle yaşamayı severler fakat insanlara alışıktırlar, ilgi çekmeye de bayılırlar. Lori papağan alanına karşı korumacı, diğer kuş türlerine ise agresiftir.

Özgürlüklerine düşkündürler ve konuşmayı çok hızlı öğrenip mükemmel konuşurlar. Tam bir gevezedirler. Dillerinin ucu fırçalıdır. Su bazlı beslenirler. Meraklıdırlar. Egzersizlerini tam yapmalılardır zira eksik egzersizde depresyona girip, tüylerini koparabilirler!

Ara papağanı boy olarak 1 metreye çıkabilir! Uysal hayvanlardır ve uçmaya bayılırlar. Sahiplerine aşırı bağlıdırlar. Evde, işyerinde güzelce bakılabilir.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 1]