Chiwawa Şivava Fiyat

Şivava fiyat 2022 yılında en çok merak edilen köpek fiyatlarından biri. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda şivava köpek fiyatları ile ilgili bilgiler verdik.

Şivava Fiyat 2022

Şivava cinsi köpeklerin fiyatı, 2022 yılı güncellemesi ile 2000 TL ila 8000 TL arasında değişim göstermektedir.

Şivava dünyanın en küçük köpek ırkı türlerindendir ve yerden 12 – 13 cm yüksekliğindedir. Tıpkı diğer köpek ırkları gibi ufacık, enerjik, oldukça havlayan bir cinstir. Şivavalar, Meksika gibi bir ülkeden gelmiştir. Meksika sıcaktır, bu sebeple bu köpekler soğuk havaya dayanıklı değillerdir. Soğuk havalarda bir Şivava’nız varsa, tir tir titrediğini gözlemleyebilirsiniz.

Mükemmel bir arkadaşlardır. Sahiplerine inanılmaz derece bağlanırlar ve çok korumacı canlılardır. Oldukça popüler, evlerde beslenmek istenmekte olan bu köpek, fiyat olarak da ülkemizce araştırılan bir türdür.

Zarif görünürler. Hafif sivri uçlu ağız yapılarında belirgin çeneleri vardır. Yuvarlak kafalı ve geniş gözleriyle çok sevimlidirler. Kulakları 45 derecelik açıyla yerlerini alır ve kulaklar düzenli olarak bakılmalı, temizliği sağlanmalıdır.

Şivava Chiwawa Fiyatları 2022

Anavatanları Meksika olarak geçmektedir. Aztek şehrinden, Chihuahua’dan ismini alırlar. Dünyanın en minik köpeklerindendir. Ağırlıkları da ancak yarım kilo ve 2 buçuk kilo arasında değişir. 21 – 23 cm arasında boyları vardır. Kısa tüylü hayvanlardır, Uzun tüylü değillerdir.

Fiziksel özellikleri arasında büyük kulakları gelir. Vücutlarına göre oldukça büyük kulakları vardır. En değerli olanları beyaz – kahverengi olanlarıdır. İnce bacaklıdırlar fakat öyle olduklarına bakmayın! Çok güçlü ve kaslı bacaklara sahiptir. Soğuktan son derece etkilenirler. Fakat soğuktan bu kadar etkilenen bir hayvan olarak Şivava köpeği fazlaca cesur ve agresiftir.

Ön bacakları düz ve incedir. Arka bacakları da incedir ama sert ve kuvvetli bir şekilde onları kullanabilirler. Ayakları sıska denebilecek kadar küçük ve ince, zariftir. Çok sıkça rastlanan tüy renkleri, siyah, siyah – beyaz, mavi – beyaz, mavi, krem, krem – beyaz, çikolata, çikolata – altın, açık kahve – beyaz tonlarıdır.

Şivava Fiyatları
Şivava Fiyatları

Yavru Şivava Köpek Fiyatları 2022

Şivava cinsi yavru köpeklerin fiyatı, 2022 senesi güncellemesi doğrultusunda 1500 TL ila 3000 TL arasındadır.

Oyun oynamayı çok seven Chihuahua Şivava ideal bir arkadaştır. Oldukça akıllı hayvanlardır. Eğitilmeye oldukça elverişli olsalar da inatçı olduklarından onları eğitmek çok zordur. Eğitilmeleri için sert ve kötü davranmak da bir çözüm değildir.

Gözlemci ve araştırmacı köpeklerdir. Diğer Şivavaları tanırlar. Onlarla birlikte zaman geçirmeyi, oynamayı severler. Sahiplerinden aldıkları sevgi ve ilgiye karşılık verirler, onlara iyi davranırlar. Birlikte yaşadıkları insanları çok sahiplenirler. Aynı şekilde kendi eşya ve oyuncakları da benimser, onları korurlar, Chihuahua cinsi köpekler oyuncağına el sürülsün istemez.

Şivava Köpek Fiyat
Şivava Köpek Fiyat

Son derece yumuşak kaplama ve tüylere sahiptirler. Derisi düz tüylerle kaplıdır ve parlak bir görünümdedir. Sağlıklı ve uzun yaşayabilmesi için kaliteli köpek mamalarıyla beslenmeleri gerekir. Besinlerin diyete uygun olarak tüketilmesi mühimdir. Düzenli öğün aralıklarıyla tüketimler sağlanmalı ve bakımlar yapılmalıdır.

Şivava Chiwawa Satılık

Diğer köpeklere karşı üstün bir tavır sergilerler. Evet bir Pitbull olsa bile! Tanımadıkları kişilere çok mesafeli, saldırgan ve güvensiz şekilde hareket ederler. Ortalama olarak 14 – 15 yıl yaşamaktadırlar.

Habire havlayan bu köpekler, çok hareketlidir. Minik olmalarına rağmen çok gürültü çıkarabilirler. Ama oldukça sevimlidirler! Sessizlikten hoşlanıyorsanız bu köpek cinsinden uzak durmalısınız. Yürüyüş yapmaya bayılırlar, meraklıdırlar, evi de dışarıyı da oldukça sever, size iyi arkadaşlık yaparlar.

Yavru Şivava Fiyatları
Yavru Şivava Fiyatları

Chihuahua köpek özellikle yalnız yaşayanlar için birebirdir. Ses ve neşe, hareket katarlar. Enerjileriyle insanları da kendilerine uyum sağlamaya iter, aktif hale sokarlar. Ufak alanlarda bile iyi bir şekilde enerji atabilirler. Çok hareketli olduklarından egzersiz ihtiyaçları çoktur.

Şivavaların hareketli olmalarının sağlanmasına ekstra özen göstermek gerekmektedir. Küçük olsalar da yerlerinde duramaz bir halleri söz konusudur. Bu sebeple evlerden sıkça çıkarıp yürütülmeye, egzersiz yaptırılmaya dikkat etmek gerekmektedir.

Şivava Chiwawa Sahiplenme

Şivavalar, hareket etmeyi severken tam da bir kucak köpeğidirler. Kucakta kalmaktan çok hoşlanırlar. Yoğun fiziksel temas, size bağlılıklarını artırır ve bu şekilde bu köpeklere siz de sevginizi rahat ve kolay bir şekilde göstermiş olursunuz.

Kendi boylarına ve minikliklerine bakmadan sahiplerini korumak isteyeceklerinden, düşünmeden daha büyük ve kocaman köpeklere kafa tutabilirler. İri köpekler ve kedilerden uzak kalmaları çok yerinde bir karar olacaktır. Bu hareketi aynı zamanda oyuncak ve eşyalarına da gösterirler. Tanımadıkları hayvan ve insanların kendilerine ve eşyalarına dokunmasını sevmeyen bir kafa yapısına sahip köpeklerdir.

Tür, bazı kalıtsal hastalıklara ev sahipliği yapabileceği için daima veteriner ziyareti yapılmalı, kontrole tabi tutulmalıdır. Parazitlere karşı aşı uygulamaları da yaşamlarını uzatacağından, aşı takibi sağlanmalıdır. Zinde ve fit kalmaları için dışarıdaki egzersiz ihtiyaçları ihmal edilmemelidir.

Doğal ortamda yapılacak uzun yürüyüşler, getir – götür oyunları onu hem mutlu edecek hem de hareketli tutacaktır. Sadece Şivavalar değil, her köpek sevgi ve saygıyla büyütülmelidir. Böylece daha mutlu, daha sağlıklı ve uzunca yaşayabileceklerdir.

Chiwawa Özellikleri

Sıcak anavatanları Meksika’ya oldukça uyum sağlamışlardır. Beyaz alaska kurdu köpeklerinin aksine soğuklarda çok üşürler. Bu sebeple titrerler. Dışarı çıktıkları azman üşümemeleri için onlara kıyafet giydirebilir ve soğuktan koruyabilirsiniz.

Genellikle kucak köpeği olarak bilinse de, herkesin tahmininin aksine özgürce dolaşmaktan hoşlanırlar. Çok dikkatli ve temkinlidirler, yavruluktan itibaren sosyalleştirilirlerse çok daha sıcakkanlı ve iyi huylu bir izlek izleyeceklerdir. Düzenli olarak dışarıya çıkarılıp egzersiz yaptırılması en önemli mevzulardandır.

Chihuahua fiyat konusuna gelecek olunursa, her sene değişiklik arz etse de güncel olarak 3.000 TL ve 6.000 TL arasında bir yelpazede gittiğini söyleyebilmekteyiz. Eğer bir Şivava sahiplenmek istiyorsanız, değişik gazete ilanları, web sitelerde ilanlar, ilgili merciler sizlere yardımcı olacaktır. Gerek yavru Şivava, gerekse yetişkin Şivavalar hakkında bilgi edinebilir, onları sahiplenebilirsiniz.

Bu fiyat 2022 yılında bu seyirde gidecek gibi görünmektedir. Tercih edilen ve her geçen gün evlerde yerini alan bu dört ayaklı minik dostlarımız; Şivava cinsi köpekler, hızla sahiplendirilmektedir.