İçeriğe geç

Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları

Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları

Beyaz alaska kurdu fiyatları ve özellikleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu yazımızda avcı köpek cinslerinden biri olan beyaz alaska kurtları hakkında bilgiler verdik.

Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları 2022 

Alaska kurdu veya Alaska malamutu olarak da bilinen bu canlılar, son zamanlarda çocuklarla iyi vakit geçirdiği için en çok sahiplenilen köpek ırklarından birisidir.

Alaska kurtları, Eskimo halkları tarafından soğuk iklim bölgelerinde kızak çekmek için de kullanılan avcı işçi köpekler sınıfına girmektedir. Bu özellikleri bakımından fiyatları da 500 TL ila 2500 TL arasında değişim göstermektedir.

Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları
Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları

Yavru Alaska Kurdu Fiyatları

Yapısal olarak oldukça güçlü olan köpek cinsi, erkek ise büyüdüğünde boyu 71 cm’ye kadar uzayabilmektedir. Oldukça zeki, sadık ve güçlü olan bu cins; insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Alaska kurdu yavru fiyatları son güncellemeler doğrultusunda 300 ila 1500 TL arasında değişmektedir. Yani 200 TL yavru köpek almak istiyorsanız yavru pitbull gibi türlere yönelmeniz gerek.

Yavru Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları
Yavru Beyaz Alaska Kurdu Fiyatları

Alaska Kurdu Özellikleri Nelerdir?

Uzun süre boyunca yük taşıyabilen Alaska kurtları bu özelliği sebebiyle birçok insanın ilgisini üzerinde toplamayı başarmıştır. Ayrıca zeki, sadık, sahiplenici ve iyi bir dövüşçü olma özelliğine sahiptirler.

Dış görünüşüne gelecek olursak; geniş omuzlu, sert tüylü, pitbull gibi güçlü pençeli bir yapıya sahiptir. Bu özellikler ile Alaskan malamute da denilen bu cinsin, son zamanlardaki en gözde hayvan ırkı olmasının yollarını açmıştır.

Görünüm

 

Çiftleşme/Üreme

 

Doğum

 

Uysallık

 

Sert dış ve yumuşak iç tüyleri olmak üzere geniş bir vücudu olan hayvanlardan biridir. Badem şeklinde gözleri vardır ve tüyleri gri ya da siyah-beyaz olduğu için kurda benzer.Üreme sıklığı stabil düzeydedir en az 2-3 yavru dünyaya getirirler.Yaşamları 10-12 yıl arası süren bu cins yaklaşık 3 ila 10 arasında bir yavru dünyaya getirebilir.Özgürlüğü kısıtlanmadığı sürece ve canını yakacak herhangi bir durumla karşılaşmadıkça uysal bir hayvan olma özelliğini taşır.
Sahiplerine KarşıBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Sahiplerine karşı oldukça sahiplenici bir tutum sergiler, karşısındakini sürekli korur ve başına bir şey gelmesine izin vermez.Verilen yiyecekler; kuru, ıslak veya toz şeklinde olabilir ama yüksek protein içerikli olmasında fayda vardır.Evde olursa bakımı çok fazla zor olur fakat dışarıda bakılırsa pek de zor bir durum ile karşılaşılmaz aksine her iki taraf için de daha kolay bir yol olur.İnsanlar ile ve kendi türünden olan köpeklerle oldukça iyi geçinirler fakat diğer ırklar için kesin bir şey söylenememektedir.
Beyaz Alaska Kurdu Özellikleri
Beyaz Alaska Kurdu Özellikleri

Satılık Alaska Kurdu İlanları Sahibinden

Herhangi bir Alaska kurdu sattığını belirten ilan sitesine üye olduğunuzda, gelen bildirimlerden ve yeni köpek ilanlarından haberiniz olmuş olur. Ayrıca almak istediğiniz bir Alaska kurdu varsa ilanı açan kişi ile sohbet ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alaska Kurdu Sahiplenme İlanları

Alaska kurdu cinsi köpekler, son zamanların en gözde ırklarından birisi olduğu için alıcısı da bir o kadar artmaktadır. Eğer sizde bir Alaska kurduna ücret vermeden sahip olmak isterseniz sahiplendirme yapan ilan sitelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Alaska Malamutu Fiyat

Genel özellikleri ile birçok insanın kafasında yer edinen Alaska malamutu, sibirya kurdu husky ile çokça karıştırılır. Alaska malamutu cinsi köpekler Husky türüne hatta bir örnek daha vermek gerekirse; Alman kurdu köpeklerine göre daha ağır cüsseli bir cins olarak bilinir.

Diğer ırklar ile arasında farklar bulunan Alaska kurdu fiyatı olarak da birçok köpek cinsini aşmaktadır. Fiyatları 500 TL ila 200 TL arasında değişmektedir.

Alaska Kurdu Çok Havlar Mı?

Alaska bölgesinden gelen bu köpek türü, dövüşçü ve özgür bir hayvandır bu sebeple özgürlüğü kısıtlandığında veya hoşlanmadığı bir davranış gördüğünde havlaması kaçınılmaz olacaktır.

Fakat bunların dışında sahibine oldukça, sahiplenici bir tutum sergilemekten de geri kalmaz ve karşısındakini memnun etmek için türlü oyunlar oynar.

Alaska Kurdu Evde Beslenir Mi?

Alaska kurdu oldukça geniş alanlarda yaşamaya alışkın olan bir köpek ırkıdır bu sebeple evde rahat edemeyebilir. Bu rahatsızlık sonucunda ise havlama, tırmalama gibi birbirinden farklı davranışlar sergilemesi kaçınılmazdır.

Böyle bir durumda da Alaska kurdu evde beslenir mi? sorusunun cevabını hayır olarak veriyoruz. Özgür ruhlu bir cins oldukları için ev yaşamına adapte olmakta çok zorlanabilirler bu da onların hırçın ve saldırgan bir hale bürünmesine sebep olmaktadır.

Yavru alaska kurdu fiyatları 2022 yılında bu şekildeydi. Eğer diğer köpeklerin fiyatlarını merak ediyorsanız hazırladığımız içeriklere göz atabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir