Bengal Kedisi Fiyatları

Bengal kedisi fiyatları 2023 verilerini bu içeriğimizde sizlerle paylaştık.

Satılık Bengal Kedisi Fiyatları 2023

Satılık Bengal Kedisi fiyatları araştırması yapan hayvanseverler için Bengal Kedisi 2023 fiyatları 3000 TL ile 3500 TL aralığında değişkenlik göstermektedir.

Satılık Bengal Kedisi Yavrusu Fiyatları 2023

Bengal Kedisi yavruları diğer kedi yavrularına oranla daha iri görünümleri ile dikkat çeken bir türdür. Satılık Bengal Kedisi yavrusu fiyatları ise 3000 TL ile 3500 TL aralığında değişmektedir.

Safkan Bengal Kedisi Fiyatları 2023

Safkan Bengal kedisi fiyatları ortalama olarak 3000 TL ile 3500 TL aralığındadır. Fiyat skalasında kedinin sağlıklı olması ve besili olması oldukça etkili olabilmektedir.

Bengal Kedisi Fiyatları Fiyatları 2023
Yavru Bengal Kedisi Fiyatları Fiyatları 3000 TL
Dişi Bengal Kedisi Fiyatları Fiyatları 3500 TL
Erkek Bengal Kedisi Fiyatları Fiyatları 3500 TL

Bengal Kedisi Özellikleri

Bengal Kedisi özellikleri bir Bengal Kedisi sahiplenmeyi düşünen hayvanseverler için oldukça ilgi çeken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bengal Kedisi yapısal özelliklerinden ziyade karakteristik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Fiziksel olarak kürkünün üzerinde bulunan tonlamalar ile leopara benzetilen Bengal Kedisi duygusal olmaları ile insancıl yaklaşımlar sergeleyebilmektedir. Oldukça enerjik ve hareketli bir yapıya sahip olmaları onların uzun zaman oyun oynayabilmelerini sağlamaktadır. Bunun yanında uzun bacaklara sahip olan Bengal Kedisi bu sayede oldukça hızlı koşabilmekte ve sıçrayabilmektedir.

Diğer Kedi Fiyatları;

Sıçrama davranışını genel itibariyle korktukları zaman gerçekleştirseler bile oyun oynarken de ufak sıçramalar yapabilmektedir. Bengal kedisi kendilerine dokunulmasından pek hoşlanmayan bir tür olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında başka hayvanlar tarafından da kendi eşyalarının kullanılmasını veya yakınlaşılmasını hiç sevmezler. Sahiplerine karşı oldukça uysal davranan Bengal Kedisinin aksi yönde davranış sergilediği de gözlemlenmektedir. Uysal yapıları duygusal bağ ile güçlendirildiğinde bu bağın sevgiye dönüştüğü gözlemlenecektir.

Çocuklara karşı da oldukça sevecen bir yapıda olan Bengal Kedisi kendi kurallarının çiğnendiğini hissettiği anda karşısındaki çocukta olsa vahşileşebilmektedir. Bengal Kedisinin gözleri genel olarak yeşil bir tonlamaya sahiptir. Gözlerinin renkleri tüy ve kürk yapıları ile oldukça uyumlu olduğu için eşsiz bir görünüme sahiptir. Bengal Kedisi beslenme olarak ise herhangi bir sağlık sorunu yaşamamaları ve enerjik yapılarını korumaları adına kuru ve ıslak, protein bakımından oldukça zengin ve dengeli bir kedi maması ile beslenmelidir. İyi beslenmeyen ve yeterince ilgi, şefkat görmeyen Bengal Kedilerinin ömrü daha kısa olabilmektedir.

Bengal Kedisi Tüy Döker mi?

Bengal Kedisinin en çok sevilen özelliklerinin başında leopar desenli olan tüyleridir. Peki bu kadar güzel bir kürke ve tüye sahip olan Bengal Kedisi tüy döker mi? Bengal Kedisi az tüy döken kedi türleri arasında yer almaktadır. Bengal Kedisi o kadar güzel bir kürk ve tüye sahiptir ki çoğu Bengal Kedisi sahibi tüylerin bakımı ve daha güzel görünmeleri için veterinerlerin kapısını çalmaktadır.

Bengal Kedisi sahiplenme ücretsiz

Bir Bengal Kedisi sahiplenmek isteyen kişi Bengal Kedisi sahiplenme ücretsiz olarak internet üzerinden verilen ilanlar aracılığı ile istediği kediyi sahiplenebilme imkanına sahiptir.

Bengal Kedisi Beslemek Yasak mı?

“Bengal Kedisi beslemek yasak mı?” sorusuhayvanseverler tarafından internet üzerinden en çok araştırılan konulardan birisidir. Peki Türkiye’de Bengal Kedisi beslemek yasak mı? Çoğu Avrupa ülkesinde Bengal Kedisinin beslenmesi ve çoğaltılması yasaklanmış olmasına rağmen Türkiye’de yasak olduğuna dair herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Bengal Kedisinin Avrupa ülkelerinde yasaklanmasının en temel sebeplerinin başında ise bu kedilerin doğal yaşam alanlarından uzaklaştırılarak evcilleştirilmeleri gösterilmektedir ve Avrupa ülkelerinde Bengal Kedisi sahiplenmek isteyen hayvanseverlerin ruhsat almaları gerekmektedir. Yukarıda belirtildiği üzere Türkiye’de böyle bir yasak ve ruhsat alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Bengal Kedisi Uysal mı?

Bengal Kedisi görünüm olarak oldukça eşsiz olsalar da aynı zamanda vahşi bir görünüme de sahiptir. Bu görünümleri ise akıllara “Belgal Kedisi uysal mı?” sorusunu getirmektedir. Bengal Kedisi görünümlerinin aksine oldukça sevecen ve uysal bir kedi türüdür. Her evcil hayvanda olduğu gibi vahşileştiği durumlar elbette olabilmektedir. Ancak Bengal Kedisi çocuklu aileler için önerilebilen bir kedi türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 3]