Türlere Göre Hamster Fiyatları Sahibinden

Hamster Fiyatları 2024 yılında merak edenler için bu yazıya hoş geldiniz. Sevimli ve oyuncu hamsterların 2024 yılında ne gibi fiyat aralıklarına sahip olacağını öğrenmek isteyenler için buradayız. Hamster fiyatları, tür, renk ve yetiştiricinin standartlarına göre değişebilir.

Hamster Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar?

Kemirgenler dünyasının en evcil üyesi olan hamsterların 2024

Roborovski Hamster Fiyatları 2024

Hamster türlerinin en minik ve en uzun yaşayan hamsterı Roborovski hamster türüdür. Boyutları 5 santimetreyi aşmaz. Son derece sosyal hamster türleridir. Bazı konularda utangaç yapıya sahip olsalarda hem kendi türüyle hem diğer türlerde hemde insanlar ile son derece iyi anlaşırlar. Tüy renkleri genellikle kahverengidir. Büyük kafeslerde, enerjilerini atabilecek alanlarda yaşamayı severler. Evcilleştirmeleri diğer türlere göre uzun sürebilir, bazıları hiç evcilleşmez. İlk kez hamster sahiplenecekler için önerilmez, zorlayabilirler. Yaşam süreleri 3 yıl ila 3,5 yıl arasında değişmekte olup fiyatları 2024

Cüce Rus hamsterı ufak boyutlara sahiptir. Boyutları en fazla 4,5 santimetre ile 6 santimetre uzunluğundadır. Fazla hareketlidirler. Kontrol etmek zordur. Yaşam alanı oldukça geniş olan bozkırlardır. Tüy renkleri kahverengi veya açık gri rengindedir. Yaşam süreleri yaklaşık 2 yıldır. 2024

Bu tür hamsterların tüy renkleri gri, siyah ve beyaz renklerdir. Yalnız yaşamayı seven türlerden olsalarda kendi türünün hamsterı ile çok iyi anlaşırlar. Aynı cinsiyette ve benzer yaşlarda olan Çin Hamsterları ile çok iyi anlaşırlar. Boyları en fazla 10 santimetreye kadar uzamaktadır. Yaşam süreleri 2 yıl ila 3 yıl arasında değişkenlik gösterir.

Avrupa Hamsterı Fiyatları 2024

Hamster türleri arasında en uzun boylu olan hamster türü Avrupa Hamsterı’dır. Boyutları 30 santimetreye kadar ulaşabilir. Kemirme eğilimleri çok fazla olduğu için evde beslenmesi pek tavsiye edilmez. Ebatlarının büyüklüğünden dolayı rahat hareket etmeleri için geniş alanlara ihtiyaç duyarlar. Tüy renkleri genelde kahverengidir. Fakat karınları siyah, gövdelerinde beyaz çizgiler bulunabilmektedir.  Yaşam süreleri yaklaşık 2 yıldır.

Suriye Hamsterı Fiyatları 2024

Suriye Hamsterı, hamster türlerinden en alışkın olduğumuz ve en çok beslenen türlerdir. Bakımları oldukça kolaydır. Boyutları en fazla 15 santimetreye kadar uzamaktadır. Asosyal hamster türüdür. Yalnız başına kafeste yaşamayı severler. Tüy renkleri altın, tarçın, açık kahverengi ve gri renkte olabilmektedir. Yaşam süreleri yaklaşık 2 yıl ila 3 yıl arasındadır.

Winter White Hamster Fiyatları

Tüyleri genellikle beyaz olduğundan bu ismi almıştır. Kış Beyaz Hamsterı veya Sibirya Hamsterı olarakta adlandırılır. Bakımı zordur. Boyutları 8 santimetre ile 10 santimetre arasında değişmektedir. Yaşam süreleri yaklaşık 1,5 yıl ila 2 yıl arasındadır.

Hamster İçin Neler Gerekli?

Hamster kafesleri oyuncakları ve ekipmanlarını içine alabilecek kadar geniş olmalıdır. Kemirilmeyecek malzemeden üretilmiş kafesler kullanılmalıdır. Yoksa kafesi kemirip kaçabilmektedirler. Kafesin tabanı talaş ile dolu olmalıdır. Kafes temizliği düzenli olarak her hafta yapılmalıdır. Kafesin için yemliği, günlük olarak değiştirilmiş taze suyu ve oyun oynayıp enerjisini atması için hamster çarkı bulunmalıdır. Kafesin içinde gündüzleri uyuyabileceği ve kendini güvende hissedebileceği bir evi olmalıdır.
Hamsterlar beslenirken kendilerine özel üretilmiş yem taneleri ve taze meyve sebzeler kullanılmalıdır. Meyve olarak elma, muz ve armut, sebze olarak ise brokoli, salatalık ve ıspanak severler. Kafesinde mutlaka taze su bulundurulmalıdır.