İçeriğe geç

Ankara Kedisi Fiyatları

Satilik Ankara Kedisi Fiyatlari Sahibinden

Ankara kedisi fiyat 2022 yılında internetin en aranan aramaları arasına girmiştir. Bu yazıda, sizlere Ankara kedisi fiyat konusunda önemli bilgiler verdik.

Ankara Kedisi Fiyat 2022

Ankara kedisi, kulağa; adı gereği sanki sadece ülkemize özel bir kedi olarak gelebilir. Evet, ülkemiz kedisidir, ancak ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Dünyanın çeşitli yerlerinde adını Angora kedisi olarak işitebilmek mümkündür. Oldukça uzun mu uzun tüylü, tatlı bakışlı bu kedi türü, 1600’lü yıllardan beri titrini korumakta ve üremeye devam etmektedir. Ankara kedisi fiyat bakımından da dilden dile soruşturulmakta ve talep edilmektedir.

Evde kedi beslemek köpek beslemekten bir nebze daha da kolay gelmektedir. Genel olarak hayvan severler, kedilerin gezdirilme ve ilgi bakımından daha az muhtaçlık gösterdiğini düşünmektedirler. Bu sebeple onlara kedi beslemek çok daha yakın bir seçenek gelmektedir. 13 – 19 yıl arasında yaşam sürebilmekte olan bu canlılar, hayvan beslemek isteyenler için harika bir seçimdir.

Yumuşak huylu Ankara kedileri, sizi hiç bırakmayacak, çok sevecek ilgi manyağı karaktere sahip kedilerdir. Çocuklar arası çok iyidir. Korumacı pek sayılmaz ve tanımadıkları kişilere bile iyi bir şekilde yaklaşmaktadırlar. Kediyle köpeğin pek anlaşamadığı ifade edilse de, bu kediler köpeklerle çok iyi anlaşmaktadır. “Kedi köpek gibi” tabiri bu kediler için geçerli değildir.

Diğer Kedi Fiyatları;

Kedi Kısırlaştırma Fiyatları
Kedi Traşı Fiyatları
İran Kedisi Fiyatları
200 TL Kedi
American Bobtail Fiyatları
Munchkin Kedisi Fiyat
Norveç Orman Kedisi Fiyat
Scottish Fold Fiyatları
Smokin Kedi Fiyatları
Siyam Kedisi Fiyat
Maine Coon Fiyat
Satilik Ankara Kedisi Fiyatlari Sahibinden
Satilik Ankara Kedisi Fiyatlari Sahibinden

Ankara Kedisi Yavru Fiyat 2022

2022 yılı aramalarına bakıldığında da bu kedinin oldukça istenen, beslenmek için heves edilen bir tür olduğu ortaya çıkmaktadır. 5 – 6 kiloya kadar çıkabilen ağırlıklarıyla, 65 cm’e kadar uzanabilen boylarıyla güzel ve kudretli bir vücut yapısına sahiptirler. Upuzun tüyleri onları daha da güçlü göstermektedir.

Ev yemeğinden çok kuru mamayla beslemek daha uygun olacaktır. Çok fazla olmaması şartıyla da yaş mama ve ödül mamasıyla kedilerinizi ödüllendirebilirsiniz. Onları uzun tüyleriyle diğer kedilerden ayırt edebileceğiniz gibi, üçgen burunları ve uzun kulaklarıyla da diğer kedilerden sıyrılırlar. Sporcu vücutları ve kaslarıyla da adından söz ettirirler.

Sarı – yeşil, mavi, mavi – yeşil gözleriyle sizlere bakarken içinizi ısıtmaktadırlar. Tüylü kuyruklarını mutlu olduklarını belli etmek için sallayacak ve sizleri de mutlu edeceklerdir. Yürüyüşleri de farklı ve göz kamaştırıcıdır. Sırtlarına doğru aldıkları kuyruklarıyla salınarak yürümektedirler.

Yavru Ankara Kedisi Fiyat
Yavru Ankara Kedisi Fiyat

Ankara Kedisi Fiyatları Pet Shop

Tüyleri bakımından Smokin kedi olarak bilinen Tuxedo türüne benzemektedirler. Siyah beyaz tüyleriyle Ankara kedisinden ayrılmaktadırlar. Zira, Ankara kedileri beyazdır. Tuxedolar adı gibi smokin giymiş bir şekilde gönülleri fethetmektedir. Asalet imgesi, melez kedilerin en güzeli ve özeli olarak geçmektedir. Smokin kediler 1000 TL ila 4000 tl dir.

Norveç orman kedisi de tıpkı bu iki türe benzemektedir. Ancak kulakları daha dik, gözleri yeşil ve genel olarak bakıldığında kahverengi, beyaz ve siyah tüylere sahiptir. Nadiren gri, gri beyaz ve beyaz ya da beyaz sarı da olabilmektedirler. Uzun tüyleri ve tatlı bakışlarıyla onlar da diğer iki tür gibi sevecen, cana yakın hayvanlardır.

Apartman dairelerinde çok rahat bir şekilde bakılabilecek olan Ankara kedileri, evde tek başlarına kalabilmekte, kendi kendilerine oyun oynamayabilmektedirler. Sahiplerinin hareketlerini taklit etmektedirler. Ev sahipleri tarafından problem olarak algılanabilecek tek konu, uzun tüyleridir. Düzenli olarak tüy taraması ve bakımı yapılmalıdır. Düzenli veteriner bakımları oldukça önem arz etmektedir.

ankara kedisi yavru fiyat
ankara kedisi yavru fiyat

Ankara Kedisi Sahiplenme

Ankara kedisinin fiyatları satan kuruma göre değişiklik arz etmektedir. Bu kediyi sahiplenmek isteyen insanlar, internet sitelerinde, ilanlarda, ilgili barınakların yönlendirmesiyle onlara ulaşabilirler. Kişiler yavru bir Ankara kedisi dilemekteyse, elbette fiyatta farklılık çıkacaktır.

Yetişkin ve yaşını almış, sahipleri tarafından bakılamayan, verilmek durumunda kalınan kediler, ihtiyaç gereğiyle daha uygun fiyata hatta ücretsiz bile sahiplendirilebilmektedir. Hayvan severler, kedi sahibi olmak isteyenler bu durumun bilincinde olmalı, ona göre hareket almalıdır.

Acil satılık adlı ilanlarda uygun fiyata ya da ücretsiz bir şekilde kedi sahiplenebilirsiniz. Ücretteki değişiklik kedilerin yaşına, tüy rengine, melezlik orijinalliğine göre farklılık arz etmektedir. İlgili ilan sahipleriyle iletişime geçebilir, internetten geniş kapsamlı bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara Kedisi Sahiplendirme

Ankara kedisi fiyatları 2022 yılında oldukça merak konusudur. Arama motorlarında sık sık aranmakta ve fiyatları merak edilmektedir. Genellikle 0 – 3 aylık yavrulara rastlayabilmek söz konusudur. Aşı durumları, kaç aylık oldukları, boy ve kiloları çoğu zaman belirtilmektedir. İlan sahipleriyle iletişime geçilip, kedi ya da kediler hakkında bilgi alınabilmektedir.

“Satın alma, sahiplen” mantığıyla yola çıkan çoğu web sitesinde Ankara kedilerinizi ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Tüm özellikleriyle, dış görünüşüyle, yapısıyla kedi severlerin her zaman ilk tercihlerinden olan bu kedi için yapmanız gereken tek şey, arama motorlarına Ankara kedisi sahiplenme yazmanız ve ilanlara göz gezdirmeniz. Sarman, tekir, beyaz Ankara kedileri yeni evlerini arıyor.

Ankara kedisi özellikleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

GörünümÇiftleşme/ÜremeDoğumUysallık
Beyaz, sarı – sarman, tekir, kahverengi beyaz siyahKızgınlık döneminin 3-4. haftası

Bazı durumlarda 1 – 2 ay sürebilmekte

4 – 6Çok uysal
Sahiplerine KarşıBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Çok bağlı, sevgi doluEt – balık (protein)

Kedi maması

KolayÇok iyi

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir