Munchkin Kedisi Fiyat

Munchkin kedisi fiyat 2022 yılında değişiklik göstermekte. Bu yazımızda çok sevilen kedi türlerinden biri olan Munchkin kedileri hakkında bilgiler verdik. Hadi başlayalım 🙂

Munchkin Kedisi Fiyat 2022

Halk arasında sosis kedi olarak da bilinen munchkin kedisi cinsinin en belirgin özelliği bacaklarının gövdesine kıyasla oldukça kısa olmasıdır. Kısa bacaklarına bakıldığında bu bacaklardan beklenmeyecek derecede çevik olan bu kedi ırkı enerjik ve oyuncu dostlarımızdır. Bacakları genetik mutasyon ve evrim sonucu olarak kısa olan ırkın bazı kemik ve omurga hastalıklarına yatkın olmasını da beraberinde getirir. Bu hayvanların oldukça sağlıklı oldukları görüşü de hakimdir.

Bu fikir ayrılığının temel sebebi Munchkin cins kedi ırkının pek çok türü olmasıdır. Sevimli görünümleri sebebi ile üretilmeye devam edilmeleri ise başka bir tartışmanın ana konusudur. Sağlık durumları ve kısa bacakları ile tartışmalara sebep olan Munchkin kedi ırkının anavatanlarının Amerika Birleşik Devletleri olduğu yaygın olarak bilinmekte olsa da Munchkinler esasında ilk defa 1940’lı yıllarda İngiltere’de görülmüştür. İkinci dünya savaşından sonra soylarının tükendiği düşünülmekte iken 80’li yılların başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde tekrar keşfetmişlerdir.

Munchkin Kedisi Fiyatları
Munchkin Kedisi Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Kedi Fiyatları

Kısa bacaklara sahip olmalarından gelen tatlılıkları ile kedi sahiplenme işlemi gerçekleştirmek isteyenler için popüler bir ırktır. Bu ırkın özelliklerinden biraz bahsetmek gerekirse:

 • British Shorthair isminden de anlaşılacağı üzere bu ırkın anavatanı Birleşik Krallık’tır.
 • Orta büyüklükte kedilerdir. Fakat bacaklarının kısa olması sebebi ile çok daha minyon görünürler. Bu ırkın ortalama ağırlığı ise dört kilogram civarındadır.
 • Bu ırkın tüyleri her renk ve her desende olabilmektedir.
 • Tüylerinin yapısı ve uzunluğu her türünde farklılık göstermektedir. Uzun ve orta uzunluktaki tüyleri olan türleri de mevcuttur. Tüy ve bacak uzunlukları türlerine göre farklılık gösterse de genel olarak bu ırk sık tüylüdür.
 • Geçirdikleri genetik mutasyon sonucu bacakları vücutlarına göre kısadur.
 • Dikkatli, meraklı ve çok zeki kedilerdir.
 • Sosyal hayvanlardır. Diğer hayvanlar ve insanlarla oldukça iyi anlaşırlar.
 • Sahiplerine oldukça sadık, yaşam alanlarına bağlıdırlar.
 • Sessiz kedilerdir, fazla miyavlamalar.
 • Çok hareketlidirler ve en sevdikleri aktivite oyun oynamaktır.
 • Kilo almaya ve genetik olarak kemik hastalıklarına yapıları gereği çok yatkınlardır.
 • Bu ırkın ortalama yaşam ömrü on beş yıldır.

Munchkin kedileri ilk olarak bakıldığında oldukça masum ve sevimli görünmektedir. Bunun sebebi oldukça güzel yüzleri, yuvarlak ve büyük gözleri ve minyon bacaklarıdır. Kısa bacakları sizi aldatmasın çok çevik ve hızlı hayvanlardır. Diğer kediler kadar atlayıp zıplayamasalar da bacaklarının izin verdiği oranda hareket edebilirler.

Munchkin Kedisi Yavru Fiyatları
Munchkin Kedisi Yavru Fiyatları

Kilo almaya oldukça elverişli olan bu kedilerin enerjik olmasın onlar için büyük bir avantajdır. İleride obezite problemleri ile karşılaşmamaları için bu kedilerin yaramazlıklarına ses çıkarmamanız daha iyi olacaktır. Munchkin kedileri oldukça zeki hayvanlardır ve bu hayvanlar ile oldukça karmaşık oyunları bile rahatlık ile oynayabilirsiniz.

Munchkin Kedisi Fiyat Sahibinden

Munchkin kedileri evcil hayvan yapısına sahiptir. Sahiplenilmeye uygun olan bu kediler insanlara ve diğer canlılara oldukça uygundur. Munchkin kedi fiyatları günümüzde 750 Türk lirası civarındadır. Ancak ülkemizde kedi ve köpek satışının yasaklandığını da unutmamak gerekir.

Yavru Munchkin Kedisi Fiyat

Munchkin kedisi sahiplenme işlemini gerçekleştirmek, hatta yavrusunu sahiplenmek istiyorsanız fiyatları ortalama 1250 Türk lirası civarındadır. Munchkin kedi fiyatları diğer kedilere göre oldukça uygundur.

Yavru Munchkin Kedisi Fiyatları
Yavru Munchkin Kedisi Fiyatları

Munchkin Kedi Sahiplenme

Munchkin kedi kısa bacaklı sahiplenmek için internet ortamında pek çok ilan bulunmaktadır. Bunun için sahibinden ve benzeri sitelere göz atabilirsiniz.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]