Yorkshire Terrier Yavru Fiyatları

Bu içeriğimizde Yorkshire Terrier yavru fiyatları 2024 yılında ne kadar onu anlattık. Gelin birlikte inceleyelim.

İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde farklı terrierlerin çiftleşmesi sonucunda Yorkshire Terrier cinsi köpekler ortaya çıkmıştır. Görünüşleri ve apartman dairesinde bakımının kolaylığının yanı sıra arkadaş canlısı olmaları Yorkshire Terrier cinsi köpekleri gözde ev arkadaşları yapmıştır. Yorkshire Terrier fiyatı 2024 yılında 3500 TL’dir.

Yorkshire Terrier Yavru Fiyatları 2024

Yorkshire Terrier yavru bir köpek evlat edinmek isterseniz saf kan olanları 5000 TL ile 10000 TL arasında bulabilirken saf kan olmayan bir Yorkshire Terrier yavru fiyatı 2024 yılı itibariyle ortalama 3250 TL’ye bulabilirsiniz.

Yorkshire Terrier Özellikleri

Yorkshire Terrier köpek cinsinin ince ve uzun tüyleri vardır, bu tüyler sırtın iki yanına dökülür. Yavruları doğduklarında siyah yada ten rengindedir. Yorkshire Terrierler, düz bir kafaya, orta uzunlukta siyah bir buruna ve düzenli dişlere sahiplerdir. Kulakları v şeklinde dik veya yarı diktir. Baş bölgesindeki tüyler sık ve uzundur bu yüzden köpeğinizin tüylerinin mama kabına girmemesi ve görüşünü engellememesi için yukarıdan toplanması gerekir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Yorkshire Terrier Sahiplenme Ücretsiz

Arama motorlarında yada köpek severler tarafından verilen sahiplendirme ilanlarını yeterince incelediğinizde göreceksiniz ki Yorkshire Terrier cinsi köpekleri ücretsiz sahiplenebilirsiniz.

Yorkshire Terrier Fiyatları 2024
Yavru Yorkshire Terrier Fiyatları 20243250 TL
Dişi Yorkshire Terrier Fiyatları 20243250 TL
Erkek Yorkshire Terrier Fiyatları 20243250 TL

Yorkshire Terrier Sahiplendirme Ücretsiz

Yorkshire Terrier köpek sahiplendirmek isterseniz internet sitelerinden yapacağınız duyurular yada vereceğiniz ilanlar size yardımcı olacaktır.

Yorkshire Terrier Tüy Döker Mi?

Apartman dairesinde bakıma uygun olan Yorkshire Terrier cinsi köpekler tüy yapıları ve sıklıkları nedeniyle oldukça az tüy dökerler.

Yorkshire Terrier Bakımı Zor Mu?

Yorkshire Terrier cinsi bir köpek ile yaşama kararı verdiyseniz aklınıza gelecek ilk soru Yorkshire Terrier bakımı için nelerin yapılması gerektiğidir. Yorkshire Terrier tüy bakımı yaparken seçtiğiniz fırçanın doğru olduğundan emin olun, bu fırçayla tüy yönünde tarayarak tüyleri temizlerken, alt tarafındaki tüyleri tam tersi yönde fırçalayarak temizleyin daha sonra bu tüyleri de uzama yönüne doğru  tarayın. Yorkshire Terrier cinsi köpeklerde en çok karşılaşılan problem diş problemidir bu yüzden dişlerinin bakımına özen göstermeniz gerekir.

Yorkshire Terrier Neden Isırır?

Yorkshire Terrier cinsi köpekler insanlarla oynamayı çok seven köpek cinsleri arasında olsalar da mükemmel bekçi köpekleri oldukları unutulmamalıdır, eğer bu köpekleri kızdırırsanız yada şaşıracakları bir şey yaparsanız sizi ısırabilirler.

Yorkshire Terrier Üşür Mü?

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin tüy yapısı ince ve uzundur. Bu yüzden soğuk havalardan hoşlanmazlar. Hava soğumaya başladığında bundan etkilenir ve üşürler. Köpeğinizin üşüdüğünü köpeğinizin burun ve patilerinden anlayabilirsiniz.

Yorkshire Terrier Neden Çok Havlar?

Yorkshire Terrier cinsi köpekler insanlarla oynamayı seven köpeklerdir eğer gün içerisinde köpeğiniz yalnız kalıyorsa canı sıkıldığı için havlayabilir bu tür havlamaları azaltmak için köpeğinize oynayabileceği oyuncaklar alabilirsiniz. Köpekler duydukları seslerin nereye ait olduklarını görmediklerinde ürkebilir hatta korkabilir bu tür durumlarda sizi de tetikte tutabilmek için havlayabilirler. Köpekler doğaları gereği sürü halinde yaşamaya alışık canlılardır bu yüzden yalnızlıktan hoşlanmazlar, başka köpeklerle iletişim kurabilmek için havlarlar eğer köpeğiniz yalnız kalmak zorundaysa bu problemi aşmak için bir köpek daha evlat edinebilirsiniz.

Köpeklerde bebekler gibi ilgi çekmek  isterler ve bunu havlayarak yaparlar, sevilmek için yada yemek için havlayabilir. İlgi çekmek isteyen köpekler havladıklarında onları görmezden gelmeniz gerekmektedir. Köpekler insanların duyamadığı sesleri bile duyabilirler bu yüzden köpeğiniz sese duyarlı ise televizyon yada radyoyu açmak köpeğinizin dikkatini farklı yöne çekmenize neden olacaktır.

Yorkshire Terrier Nelerden Hoşlanır?

İngiltere’de fare, tavşan gibi canlıları yakalamak için ortaya çıkan bu cins zamanla avcı özelliklerinin yanında özgür ve yeni şeyler öğrenmeye meraklıdırlar. Özellikle sahibiyle vakit geçirmeyi seven Yorkshire Terier oyun oynamayı ve yeni şeyler keşfetmeyi sever.

Ayrıca merak ettiğiniz diğer konular için hazırladığımız diğer konu başlıklarına da bakabilirsiniz. Web sitemizde birçok hayvan ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.