İçeriğe geç

Bichon Frise Fiyatları

Bichon Frise Fiyatları

Bichon Frise fiyatları 2022 yılında birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu nedenle hazırladığımız bu içerikte sizlere bu ırkın fiyatları ve özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yüz yıllık zengin bir tarihe sahip bulunan Bichon Frise köpeklerinin yolculuğunu İspanyol denizciler başlatmıştır. Gemi kaptanları bu cinsi kucak köpeği olarak Kanarya Adaları’na yanlarında götürdüler. Orada yer alan Tenerife adalarında bir süre vakit geçiren köpeklerin, iklim koşullarına uyum sağlayarak kaliteli bir yaşam süresine ulaşmaları kaçınılmaz hale geldi. Burada yetiştirilmekte olan köpeklerin cinsi çok iyi olduğundan Avrupa’ya satışları başladı. Satış yapılırken isimlerine Tenerife Bischon denildi.

Üçüncü Henry bu köpeklerden birini sahiplenince türe olan ilgi giderek artarak günümüze kadar ulaştı. Kral köpeği olması ve Belçikalı aristokratlar gibi asil soyluların dikkatini çekti. Köpekler bu noktadan sonra Fransa ve Belçika ülkelerinde yetiştirilmeye başlandı..

Konumlarını vurgulamak isteyen, sostal statü arayan herkese havalı olan köpekler yani Bichon Frise’lar hitap ederler. Doğuştan iyimser yapıya sahip olan bu ırk insanlara olan özverisini hiç kaybetmedi. Sahibine sorun çıkartmayan ve kolay kolay çıkartmayacak olan bu ırk, Fransız Poil cinsi ile karıştırılabilir. Türkçeye Bişon Çuha köpeği olarak geçen bu ırk oldukça tatlı bir görünüşe sahip durumdadır.

Bichon Frise Fiyatları 2022

Egzotik köpek ırklarından olduğundan Bichon Frise fiyatları her zaman oldukça yüksek olmuştur. Aile tipi olarak kabul edilmekte olan ırk, yetişkin olsa bile güçlü görünüşü ile dikkat çeker. Aynı zamanda yavru halinin tatlılığını ve neşesini hiçbir zaman kaybetmez. Bu ırk asil köpek ırklarından biri olduğundan eğer ortamda ses ve gürültü yoksa sakinliğini korur. Kralların ve kaptanların kucağından halkın kucağına inmiş olan Bichon Frise fiyatları 2022 yılında 2600 Türk lirası ila 3600 Türk lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Bichon Frise cinsinin yavrularının fiyatları ise 15000 ila 30000 Türk lirası arasında değişkenlik göstermektedir.

Hayvan borsasında fiyatlar değişkenlik gösterebilir, ancak yetiştiricinin ya da üreticinin verdiği fiyat yirmi bin Türk lirasına kadar çıkabilir. Bichon Frise cinsinin ortalama fiyatları yetişkinler için en az 2000 Türk lirası, yavrular için en az 12000 Türk lirasıdır.

Bichon Frise Fiyatları
Bichon Frise Fiyatları

Bichon Frise ırkı sahiplenirken maliyetli olsa da satın aldıktan sonra uzun süre bakımı için de pek çok harcama yapmanız gerekecektir. Bunun nedeni bu köpeğin asil ve titiz bir ırk olması, devamlı bakım gerektirmesidir. Bichon Frise ırkına bakım için aylık ortalama 200 TL ila 500 TL Türk lirası harcamanız gerekecektir.

  • Yıkama ve kurutma için aylık 100 Türk lirası.
  • Tarama için 20 Türk lirası.
  • Saç kesimi için 250 Türk lirası.
  • Tırnak bakımı için 75 Türk lirası.
  • Bakımların tamamı için aylık 400 ila 1500 Türk lirası gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Pet Shop Yavru Bichon Frise Fiyat 2022

Pet shoplarda kedi ve köpek satışı yasaklandığından, pet shoplardan Bichon Frise satın almanız mümkün değildir.

Yavru Bichon Frise Fiyatları
Yavru Bichon Frise Fiyatları

Bişon Çuha Köpeği Fiyat Ne Kadar?

Yetişkin bir Bişon Çuha Köpeği fiyatı 3000 Türk lirası civarında iken, yavru bişon çuha fiyatı 15000 Türk lirası civarındadır.

Bichon Frise Sahiplenme

Bichon Frize köpekleri yalnız satın alırken değil, satın aldıktan ya da sahiplendikten sonra da ciddi bir bütçe gerektirmektedir. Bichon Frise ırkını sahibinden, Facebook sahiplendirme grupları ve benzeri pek çok platformdan sahiplenebilirsiniz.

Bichon Frise Evde Beslenir Mi?

Bichon Frise oldukça asil bir ırk olduğundan sürekli havlamaz, ortamda ses yoksa ses yapmaz. Bu sebeple apartman yaşamında problem çıkartmazlar. Egzersiz ihtiyaçlarını da her gün yürüyüşe çıkararak giderebilirsiniz.

Bichon Frise Fiyat
Bichon Frise Fiyat

Bichon Frise Hangi Ülkeye Ait?

Bichon Frise köpeklerinin ana menşei ve vatanları Fransa ve Belçika’dır. Bichon Frise köpekleri sosyal hayatın tüm görkemini görmüş, tüm zevkini çıkarmış şanslı ırklardan biridir. Bu sebeple apartman yaşamında problem çıkartmazlar. En azından bir alman kurdu kadar 🙂

Bichon Frise Türü Tüy Döker Mi?

Hipoalerjenitesi düşük olan bu ırk sık sık tüy dökmez. Az tüy döken bu ırk tüy yumaklarından kaçınmak isteyen kişiler için oldukça uygundur. Özellikle beyaz alaska kurdu ile karşılaştırıldıklarında neredeyse hiç tüy dökmezler diyebiliriz.

Bichon Frise Kaç Kilo?

Bichon Frise köpeklerinin ağırlıkları bakımına ve yaşamlarına; ayrıca yaşlarına göre 5 ila 8 kilogram arasında değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz Pomeranian boo 400 TL yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir