Satılık Yavru Sibirya Kurdu Fiyatları Sahibinden

Sibirya Kurdu Fiyatları 2024 yılında merak edenler için bu yazıyı hazırladık. Eşsiz güzellikteki Sibirya Kurtları, 2024 yılında ne gibi fiyat aralıklarına sahip olacak? Sibirya Kurdu fiyatları, köpeğin kalitesi, soy ağacı, yetiştirici tarafından sağlanan belgeler ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

 

Sibirya Kurdu Fiyatları 2024

Sibirya kurdu, dikkat çekici görünümüyle ve insancıl davranışlarıyla hayvan severlerin de ilgi odağı olan bir köpek cinsidir. Sibirya kurduna ilgi duyanlar sibirya kurdu fiyatları konusunu da sıkça araştırmaktadır. 2024 yılı güncel sibirya kurdu fiyatları 5000 TL’dir.

Sibirya Kurdu Yavru Fiyatları 2024

Sibirya kurdunun yavruları da piyasada oldukça aranan köpek cinsleri arasında yer almaktadır. 2024 yılı itibari ile özelliklerine göre değişim gösterebilen sibirya kurdu yavru fiyatları 5000 Tl civarında seyretmektedir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Sibirya Kurdu Özellikleri

Sibirya Kurdu, vücut yapısıyla karakterize edilen bir cinstir. Tüyler ve gözler yapıyla birleştiğinde ortaya sanat eseri olarak bir cins çıkar. Peki Sibirya kurdu özellikleri nelerdir? İşte ayrıntılar;

 • Vücutları oldukça uzun ve dikdörtgen hatlara sahiptir.
 • Erkek sibirya kurdunun ortalama boyu 53 ila 60 cm’dir.
 • Bir dişi Sibirya kurdunun ortalama boyu 50 ila 56 cm’dir.
 • Bir erkek Sibirya kurdunun ortalama ağırlığı 20 ila 28 kg’dır.
 • Dişi Sibirya kurdunun ortalama ağırlığı 15 ila 23 kg’dır. (Bu değerler mevcut şartlara göre değişiklik gösterebilir.)
 • Kafa yapısı olarak Alman Çoban Köpeğine benzer. Orta büyüklükte ve vücuduyla orantılıdır.
 • Diğer ırklara göre burun uzunluğu orta düzeydedir.
 • Gözlerinin şekli bademe benzer.
 • Bazı köpeklerde normalde mavi olan gözler kahverengi de olabilir.
 • Kulakları orta büyüklükte ve üçgen bir yapıya sahiptir.
 • Çift katlı tüy yapısına sahiptirler.
 • Sibirya Kurdu; Karakter açısından diğer çoğu köpekle kıyaslanamayacak kadar güçlü bir karaktere yapısı vardır. Güçlü yapısı ve zekası bakımından çok ileri seviye bir ırktır. Bu, eğitmenin çok kolay bir yoludur. Birçok görevi üstlenebilme yeteneği ile Sibirya kurtları her ortama uyum sağlayabilir.
 • Sibirya kurtları, gütme köpekleri oldukları için sahibine ve ailesine çok bağlı, sevecen, çok sadık ve oyuncu köpeklerdir. Yarışın kızak zamanları nedeniyle en iyi tarafı yine de sosyal olmasıdır. Ek sosyal eğitim gerekli değildir. Bu sosyalleşme, Husky için bazen sorunlara neden olabilir. Kötü bir yanıt alırsa saldırma eğilimi gösterebilir. Farklı köpeklerle oynadığınızda sizi izlemeleri bir avantajdır.

Sibirya Kurdu Bakımı Zor Mu?

Sibirya kurdu, tüy dökülmesi ne az ne de çok olan ırklardan biridir. Yani orta seviyede tüy dökülmesi olur. Haftalık düzenli olarak taranırsa; Tüyleri daha sağlıklı ve düzenli olacaktır. Bu sayede bir kez daha parlak ve bakımlı görünmesi sağlanabilir. Çift katlı tüy dediğimiz Husky tüylerinin astarı çok değerlidir. Çünkü onu koruyan yay yapısı burada. Alt katmanda yılda iki kez çok yoğun tüy dökülmesi olur. Bu süre zarfında ölü saçlar düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için evcil hayvan dükkanlarında satılan köpekler için metal taraklar kullanabilirsiniz. Kulaklar, gözler ve tırnaklar düzenli olarak kontrol edilmelidir. Kulak kiri derhal çıkarılmalıdır. Gözlerinde oluşan çapaklar da nemli bir bezle giderilmelidir. Tırnakların en az 2 haftada bir kesilmesi gerekmektedir. Çünkü uzun tırnaklar yürürken patisini acıtacaktır.

Tüm bunlara bakıldığında sibirya kurdunun diğer köpek ırklarına göre bakımının daha uğraş verici olduğu söylenebilir fakat sibirya kurdu bakımı zor mu sorusuna ne evet ne de hayır şeklinde cevap verilememektedir. Bu ırka özel ilgi ve sevgi besleyen hayvan severler tarafından çok kolay bir şekilde bakımı gerçekleştirilebilecektir.

Sibirya Kurdu Ömrü Ne Kadar?

Sibirya Kurdunun 10 ila 15 yıllık bir ömrü vardır. Sağlıklı beslenmek ve onlara tamamen özen göstermek çok önemlidir. Çünkü yapısal olarak hassas köpeklerdir ve günlük enerji ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir. Aksi takdirde hastalanma ve hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Sibirya Kurdu Beslenmesi

Diğer köpekler gibi sibirya kurdu da yaşına uygun beslenmeye ihtiyaç duyar. Yavru maması bebeklik döneminde, yetişkin maması ise yaşlandıktan sonra verilmelidir. Artık yiyecek ve kemiklerden uzak tuttuğunuzdan emin olun. Özellikle yağlı yemek artıkları sindirim sisteminde büyük tahribata neden olur. Buna karşılık, kemiğin uzun süre tüketilmesi sindirim sistemini bozabilir.

 • Yemek seçerken premium markalardan yemek seçmek önemlidir. Çünkü zengin besin içeriği sayesinde gelişiminde faydalı olacaktır. Bilinmeyen düşük besleyici gıda markaları uygulanmamalıdır. Çünkü bu besinler şişkinliğe ve enerji seviyesinin düşmesine neden olur.