İçeriğe geç

Satılık Sibirya Kedisi Fiyatları Sahibinden

Sibirya Kedisi Sahiplenme

Merhaba sevgili okuyucular! Bugün sizlere merakla beklenen “Sibirya Kedisi Fiyatları 2024” hakkında bilgiler aktaracağım. Bu popüler ve sevimli evcil hayvanların fiyatları, gelecek yıl için ne gibi değişiklikler gösterecek? Gelin, Sibirya Kedisi Fiyatları 2024 hakkında daha fazla detay öğrenelim!

Sibirya Kedisi Fiyatları 2024

Sibirya kedisi fiyatları konusu sibirya kedilerine ilgi duyan hayvan severler tarafından çok sık araştırılan bir konu olmuştur. Sibirya kedisi fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sibirya kedisinin yaşı, cinsiyeti bunlara örnek gösterilebilir. Örneğin yetişkin bir sibirya kedisi yavru sibirya kedilerine göre daha düşük fiyata sahiptir. 2024 yılı güncel sibirya kedisi fiyatı ise 2500 TL‘dir.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Sibirya Kedisi Özellikleri

Sibirya kedisi, doğal bir ırktan gelen bir kedi türüdür. Sibirya kedisi özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Sibirya kedisinin tartışmasız en belirgin özelliği, uzun tüylü, üç katmanlı bir yapıya sahip olduğu için tüy dokusudur. Omuz ve göğüste kalın ve özellikle yoğun ve kısa ve vücutta genellikle uzun ve düzdür. Ancak nadiren de olsa kıvırcık saçlı Sibirya kedisi de vardır. Bu 3 katlı tüy yapısı sibirya kedisini soğuktan korur. Sibirya kedisinin tüyleri aynı zamanda suyu itici özelliğe de sahiptir. Tüyleri onları en soğuk kış günlerinde bile soğuktan korur.
  • Tüyleri  belirli bir renk değil, herhangi bir renk ve desen olabilen tüy renkleri olabilir, ancak en yaygın renklerden bahsedildiğinde bu renkler; Beyaz, gri, krem, mavi ve siyah renklerde görüldüğü söylenebilir, genellikle tek renk değil çok renkli baskılarda bulunur.
  • Sibirya kedisi, orta ve büyük fiziğe sahip kedi ırklarına ait olup, boyları 30 cm’ye kadar ulaşabilen ve ağırlıkları 3,5 kg ile 10 kg arasında değişebilen, her türlü ortama uyum sağlamayı başarmış kedilerdir. İklimler ve yaşam koşulları, güçlü ve geniş bir iskelet ve vücut yapısına sahip olmaları sayesinde her türlü koşulda yaşayabilecek anatomiye sahiptirler.
  • Büyük fiziksel yapılarına rağmen sibirya kedileri oldukça atik ve hareketli hayvanlardır.
  • İri ve yuvarlak göz yapılarına sahiptirler ve göz renkleri genellikle yeşil, mavi, bakır tonlarında olur. Van kedisine benzer çift göz renkli cinslerine de rastlamak mümkündür.
  • İnsanlarla iyi anlaşırlar. Oyun oynamayı ve sahipleriyle iletişim halinde olmayı severler. İnsanlara karşı çok yoğun bir sevgi beslemekle beraber insanlardan da bunun çok daha fazlasını beklerler.
  • Diğer kedi türlerinin aksine suyu sever ve suyla oyunlar oynamayı çok severler.
  • Sibirya kedileri iri yapılarından da anlaşılacağı üzere genlerinden kaynaklı obeziteye çok yatkındırlar. Bu sebeple beslenme konusunda çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Sibirya Kedisi Sahiplenme

Sibirya kedisi sahiplenme konusu da hayvanseverler ve sibirya kedisine ilgi duyanlar tarafından sıkça araştırılmıştır. Sibirya kedileri çok tüylü olmalarına rağmen çok tüy dökmeyen bir kedi ırkıdır. Bu sebeple hayvan severler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Sibirya kedisi sahiplenmek için ücretli sahiplendirme ilanları veya ücretsiz sahiplendirme ilanlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Sibirya Kedisi Saldırgan Mı?

Yapıları gereği iri bir kedi cinsi olan sibirya kedileri iri olmalarına rağmen son derece hareketli ve oyuncu kedilerdir. İnsanlarla iletişimleri de bir o kadar iyidir. Sahiplerine yaptıkları işlerde yardım etmeye çalışma ve sevilme isteği sibirya kedilerinin en sık rastlanılan davranışlarıdır. Son derece sevimli olan, oyuncu ve insan canlısı bir tür olan sibirya kedileri kesinlikle insanlara kasten zarar vermemektedir. Dolayısıyla sibirya kedisi saldırgan mı sorusunun cevabı kesinlikle hayır olacaktır.

Sibirya Kedisi Çok Tüy Döker Mi?

Sibirya kedileri çok uzun tüyleriyle tanınmaktadır. Düzenli olarak tüylerinin bakımı yapılmalıdır. Ayrıca bu tüyleri sayesinde oldukça dayanıklı yapıya sahiplerdir. Tüy dökümü, kedinin beslenmesi, bakımı gibi pek çok faktöre bağlı olsa da sibirya kedileri diğer kedi türlerine kıyasla çok daha az tüy dökmektedir. Dolayısıyla sibirya kedisi çok tüy döker mi sorusuna da hayır cevabını vermek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir