Satılık Yavru Shih Tzu Fiyatları Sahibinden

Merhaba dostlar! Bugün sizlere Shih Tzu Fiyatları 2024 hakkında bilgi vermek istiyoruz. Shih Tzu ırkı, sevimli ve minyatür yapısıyla dikkat çeken bir köpek türüdür. 2024 yılında Shih Tzu köpeklerinin fiyatları, kaliteli genetik özelliklere ve sağlık kontrollerine göre değişiklik göstermektedir.

Shih Tzu Fiyatları 2024

Ufak ve çok dayanıklı olan Shih Tzu cinsi, uzun tüylü yapılarından dolayı “prenses köpek” olarak bilinir. Elit bir görünüme sahip olmakla birlikte sevecen ve uysal yapılarıyla da son dönemlerde çok sevilen bir ırk haline gelmişlerdir. 2024 yılı güncel shih tzu fiyatı ise 10000 tl’dir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Shih Tzu Yavruları Fiyatları 2024

Shih Tzu yavru cins fiyatları 2024‘de ortalama 7500 TL’dir. Bu cins köpeklerin fiyat değişimini etkileyen birçok sebep var, bunların başlıcaları soyağacı durumu, aşılanma durumu, yaşı ve rengi. Bu kriterlerden önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu sağlıktır. Köpek yavrusu, herhangi bir sağlıklı köpek yavrusu sizi mutlu edecektir.

Shih Tzu Özellikleri

  • Oldukça elit bir görünüme sahip olan Shih Tzu cinsi köpeklerin boyları ortalama 20-28 cm’dir. Ortalama ağırlıkları ise 4-7 kg arasıdır. Bu rakamlar dişi ve erkeklerde aynıdır.
  • Burun üzerinde yukarı doğru tüy benzeri bir yapı gelişir. Bu, bıyık şeklinde cinse özel ve farklı bir görünüm sağlar.
  • Yüzün orta hattından başlayan ve neredeyse her yöne doğru uzayan tüyleri nedeniyle krizantem surat olarak da adlandırılır.
  • Yuvarlak bir kafatası yapısına sahiptirler.
  • Sakalları oldukça belirgindir.
  • Burunları siyah renkte ve kısa bir yapıda olup burun üzerindeki tüyleri oldukça uzundur.
  • Belirgin ve büyük göz yapısına sahiplerdir.
  • Kulakları küçük ve düşük yapıdadır.
  • Sırt yapıları da oldukça düzdür.

Ücretsiz Shih Tzu Sahiplendirme

Shih Tzu özel bir cins olduğundan, ücretsiz sahiplendirme ilanlarına pek sık rastlanmamaktadır fakat bu hiç karşılaşılmayacağı anlamına gelmez. Fakat genel olarak ücretli satım ilanları bulunduğundan ücretsiz sahiplendirme ilanlarına rastlama ihtimali oldukça düşüktür.

Shih Tzu Evde Yalnız Kalır Mı?

Shih Tzu cinsi köpekler de diğer köpekler gibi insanları çok sever ve yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Fakat diğer cinsler gibi evde yalnız kalınca ağlama huyları yoktur. Shih Tzu çok fazla havlamaz ve hırlamaz. Shih Tzu çok dışa dönük, zeki ve cesur bir köpek ırkıdır. Bu nitelikler ona inatçılık getirir. Neşeli ve dirençli olmasının yanı sıra, çoğu zaman kibirli tavırlar sergiler. Bu yüzden ona prenses diyorlar. Bu, köpekler arasında egoya sahip olan tek cinstir. Eğlenceli ve canlı bir yapıya sahiptir. Ama canı istediğinde bu yapıyı ortaya koyar. Başlangıçta yabancılardan şüphelenirler, ancak daha sonra hızla ısınabilirler. İnsanlarla birlikte olmayı severler ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

Shih Tzu En Fazla Kaç Yıl Yaşar?

Bakımları oldukça zor ve uğraştırıcı olan Shih Tzu cinsi köpeklerin ortalama yaşam süresi 10-16 yıl arasıdır. Tabii bu süre köpeğe nasıl bakıldığı ile doğru orantılıdır. Normal şartlarda uysal bir cins olan Shih Tzu, bazı durumlarda agresif davranışlar da gösterebilmektedir. Bu sebeple dışarıya çıkarırken olabildiğince dikkatli olunmalı, başına buyruk hareket etmesine engel olunmalıdır. Shih Tzu beslenmesi de yaşam kalitesini artıran bir diğer etkendir. Beslenme açısından diğer cinslerden de çok farklıdır. Bu cins için özel üretilmiş mamalar bulunmaktadır ve ömür boyu bu mamayı tüketmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sindirim sistemi zorlanacağı için ölüme kadar gidebilecek ciddi problemler yaşanabilir.

Shih Tzu Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Shih Tzu tuvalet eğitimi sırasında, evdeki bir alan veya oda tamamen lazımlık eğitimine ayrılmalıdır. Belirlenen alandaki tüm zemin gazete ile kaplanmalıdır. Sonra iyi bir gözlemci olarak köpeğin tuvalete gideceği anı beklememiz gerekir. Köpek tuvalete gittiğinde onu tımar alanına götürüyoruz ve o alanda tuvalete gitmesini bekliyoruz. Banyoya gittiğinde ona ödül vermeyi unutmayın. İşlem bu şekilde devam ederken artık köpek kendi kendine tuvalete gitmeye başlayacaktır.

Shih Tzu Kaç Günde Doğurur?

Shih Tzu cinsi köpeklerin gebelik süreleri ortalama 9 haftadır.  Bu oldukça kısa bir süre olduğu için, köpek sahibinin hamilelik belirtilerini yapılabilecek en kısa sürede hazırlamak ve bakımını yapmak için izlemesi son derece önemlidir.