Satılık Yavru Rottweiler Fiyatları Sahibinden

Rottweiler Fiyatları 2024 yılında merak edenler için bu yazıya hoş geldiniz. Bu güçlü ve sadık köpek cinsi için 2024 yılında ne gibi fiyatlar bekleyebilirsiniz? Rottweiler fiyatları, köpeğin kalitesi, soy ağacı ve yetiştiricinin standartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Rottweiler Fiyatları 2024

Bilinen en eski köpek ırklarından olan Rottweiler köpek ırkı ismini Almanya’nın Rottweil kasabasından alır. Rottweiler ırkının kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. İnsanlara sürü gütme ve bekçilik gibi özellikleri ile birçok konuda yardımcı olmuşlardır. İnsanlar tarafından çok sevilen Rottweilerları sahiplenmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Bizler de bu yazımızda rottweiler fiyatlarından ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Rottweiler sahiplenmek isteyenlerin en öncelikli sorularının başında şüphesiz ki bu köpeklerin fiyatları gelir. Rottweiler fiyatları sağlıklı olmaları, safkan olmaları gibi birden çok kritere göre değişim gösterebilmekle birlikte 2024 yılı için 3000-10.000 TL aralığındadır.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Rottweiler Yavru Fiyatı 2024

Bazı hayvan severler yetişkin bir köpek sahiplenmek yerine yavru sahiplenip onun büyüme aşamalarına tanıklık etmek isterler. Bu yüzden yavru Rottweiler sahiplenmek isteyip fiyatını merak edenlerin sayısı da oldukça fazladır. Yavru Rottweiler fiyatları da yetişkin Rottweilerlar gibi birden çok etmene bağlı olmakla birlikte ortalama 3000-8000 TL aralığındadır.

Rottweiler Özellikleri

  • Vücutları iridir. Yetişkin erkekler ortalama 43-61 kilogram ağırlığında yetişkin dişiler ise 36-45 kilo ağırlığına sahiptir.
  • Vücut tüylerinin ana rengi siyahtır. Yanakları, burnu, boğazı, göğsü, bacakları, iki gözünün üstü ve kuyruğunun altında kahverengi renkte tüyler bulunur.
  • Kısa tüylüdürler ve tüy dökme problemleri neredeyse yoktur.
  • Kasları belirgin olan güçlü ve çevik hayvanlardır.
  • Fazla havlamazlar. Havladıklarında sesleri çok şiddetli ve kalındır.
  • Düzenli egzersizlere ihtiyaç duyarlar.
  • Sahipleriyle vakit geçirmeyi ve oyun oynamayı çok severler.
  • Agresif yönleri vardır ancak doğru bir eğitimden geçtikleri zaman uysal ve itaatkâr olurlar.
  • Ataları çoban köpeği olduğu için koruma içgüdüleri yüksektir.
  • Tek başlarına kalmaktan hoşlanmazlar.

Rottweiler Sahiplenme Ücretsiz

Ücretleri pek de bütçe dostu olmadığı için Rottweiler cinsi köpekleri ücretsiz sahiplenmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. İnternetteki bazı sitelerde ücretsiz Rottweiler sahiplenme olanağı vardır. Bu da Rottweiler sevenlerin yüzünü güldüren gelişmelerdendir.

Rottweiler Sahiplendirme Ücretsiz

Rottweiler cinsi köpeklerin yüksek ücretlerinden dolayı ücretsiz bir şekilde sahiplenmek isteyenler olduğu gibi ücretsiz Rottweiler sahiplendirme faaliyetleri yürüten internet siteleri de vardır.

Rottweiler Bakmak Zor Mu?

Rottweiler beslemek ve bakmak çok zor değildir ama her canlıda olduğu gibi belli zorlukları vardır. Eğitim ve egzersiz konularında zaman zaman sahiplerini zorlayabilirler. Çünkü aktif ve dışarı çıkınca hareketli bir ırktır ancak dışarıdaki bu hareketlilikleri evde devam etmez ve evde bakımı kolaydır. Özetlemek gerekirse rottweilerlar iyi bir eğitim, sosyalleşme ve sevgi dolu bir ortam ile sahibini zorlayan bir ırk olmayacaktır.

Rottweiler Kaç Ton Basar?

Rottweiler cinsi köpekler oldukça güçlü köpeklerdir ve hatta arabayı dahi çeneleriyle çekebilirler. Çenelerinin 328 psi ısırma gücü vardır.

Rottweiler Isırır Mı?

Rottweilerlar iyi bir bakım ve eğitim ile uysallaştırılabilirler. Sahiplerine karşı ısırma davranışları yok denecek kadar azdır ve aksine sahiplerini korurlar. Ancak önlerinden yemeklerini alırsanız hırçınlaşırlar ve bundan hoşlanmazlar.

Rottweiler Kulağı Kesilir Mi?

Bazı hayvan sahipleri estetik amaçlı Rottweilerların kulaklarını kesmek isteseler de bu kanunlarımızızca yasak olan bir işlemdir.

Rottweiler Evde Yalnız Kalır Mı?

Rottweiler ırkı duygusal bir ırktır. O yüzden onları evde yalnız bırakmamalısınız. Bu ırk sahibine düşkün olduğu için psikolojik bunalıma girebilir.

Rottweiler Irkı Yasak Mı?

Türkiye’de altı yasak köpek ırkı vardır. Ancak Rottweiler bu ırklardan biri değildir. Rottweiler beslemek yasal olan bir durumdur.

Rottweiler Alman mı Macar mı?

Rottweiler, Alman kökenli bir bekçi ve koruma köpeği ırkıdır. İsmini Almanya’nın Rottweil kasabasından alır.

Rottweiler Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeğinizin aşıları tamsa ve sağlıklıysa tuvalet eğitimini dışarıda vermeniz daha faydalı olur. Yavru Rottweilerlar günde 7-8 kez tuvalet yapmalıdır. Altı aylık olana kadar tuvaletlerini kaçırabilirler. Bu eğitimi verirken tutarlı olmalısınız ve köpeğinize övgülerle destek olmalısınız.

Rottweiler Ayda Kaç Kilo Mama Yer?

Rottweilerların kilosuna ve yaşına göre farklılık gösterebilmekle birlikte bir Rottweiler ayda ortalama 15 kg mama yer.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 5]