Mavi Rus Kedisi Fiyatları

Bugünkü içeriğimizde sizlere mavi Rus kedisi fiyatları 2024 yılında ne kadar onu anlattık.

Mavi Rus kedisi ya da orijinal adıyla Russian Blue kedi cinsi adından da anlaşılacağı gibi Rus kökenli bir kedi ırkıdır. Mavi Rus kedisi yumuşak ve parlak gri tüyleri ile görenleri kendine hayran bırakır. Etkileyici bakışları, insanlarla olan uyumu ve diğer birçok özelliği ile mavi Rus kedisi ülkemizde ve dünyanın her yerinde oldukça popüler bir kedi cinsidir. Bu denli popüler bir kedi cinsi olan mavi Rus kedisi sahiplenmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır ve fiyatları da merak konusudur. Biz de bu yazımızda mavi Rus kedisi fiyatları ve diğer özelliklerinden bahsedeceğiz. Gelin birlikte yazımıza göz atalım.

Mavi Rus Kedisi Fiyatları 2024

Kedi severler ve sahiplenmek isteyenler arasında popüler bir ırk olan mavi Rus kedisi, fiyatları ile de merak konusudur. Mavi Rus kedisi fiyatları kedinin birçok özelliğine göre farklılık gösterebilmekle birlikte ortalama 2000-5000 TL aralığındadır.

İlginizi çekebilecek diğer kedi içerikleri;

Mavi Rus Kedisi Yavrusu Fiyatları 2024

Mavi Rus kedisi sahiplenmek isteyenlerin bazıları yavru mavi Rus kedisi sahiplenmek istiyor. Kedilerinin gelişimine tanıklık etmek, eğitimlerini kendileri vermek istiyorlar. Bu böyle olunca yavru mavi Rus kedisi fiyatları da merak konusu oluyor. Yine kedinin birden çok özelliğine göre fiyatlar oynayabilse de mavi Rus kedisi yavrusu fiyatları ortalama 1000-2500 TL aralığındadır.

Russian Blue Kedi Fiyatları Neden Pahalı?

Mavi Rus kedisinin orijinal isminin Russian Blue olduğundan bahsetmiştik. Bu kedilerin fiyatlarının neden pahalı olduğu da bir diğer merak konusudur. Mavi Rus kedileri eşlerine pek rastlanmadığı, kendilerine özgü karakteristik özellikleri olduğu ve az bulundukları için pahalı bir cinstir.

Mavi Rus Kedisi Özellikleri

 • Tüyleri maviye çalan koyu gri renkte, kısa ve yumuşaktır. Siyah ve beyaz tüylü olanlarına da rastlanır.
 • Gözleri cam yeşili renktedir.
 • Çift kat tüyleri vardır ve soğuğa dayanıklıdırlar.
 • Yetişkin bir mavi Rus kedisi ortalama 5 kg kadardır. Erkekler dişilere nazaran daha ağırdır.
 • En zeki kedi ırklarından biridir.
 • Nazik ve sabırlıdırlar.
 • İnsanlarla kurdukları bağ güçlüdür ve sahiplerine bağlıdırlar.
 • Fazla hareketli değillerdir ancak oyun oynamayı çok severler.
 • Çok fazla miyavlamazlar. Dişileri erkeklerine nazaran daha sessizdir.

Mavi Rus Kedisi Sahiplenme Ücretsiz

İnsanlar arasında oldukça popüler olan mavi Rus kedileri fiyatları ile maalesef pek de yüz güldürmüyor. Ancak mavi Rus kedisi sahiplenmek isteyip fiyatlarını yüksek bulanların yüzünü güldüren siteler mevcut. İnternetteki bazı sitelerde ücretsiz bir şekilde mavi Rus kedisi sahiplenmek mümkündür.

Mavi Rus Kedisi Sahiplendirme Ücretsiz

Mavi Rus kedilerinin yüksek ücretlerinden dolayı ücretsiz sahiplenmek isteyenler olduğu gibi ücretsiz bir şekilde mavi Rus kedisi sahiplendirme faaliyeti yürüten internet siteleri de vardır.

Mavi Rus Kedisi Nasıl Anlaşılır?

 • Tüylerinin rengi maviye çalan bir gri tonunladır. Ayrıca tüyleri yoğun, kalın, pelüş gibi ve çift katmanlı olmalıdır.
 • Burunları siyah, pati yastıkları ise leylak rengi olmalıdır.
 • Mavi Rus kedileri omuz hizasına kadar ortalama 25 cm civarındadır.
 • Uzun, ince ve zarif bir görüntüye sahiplerdir.
 • Kendilerine özgü yeşil bir göz renkleri vardır.
 • Üçgen bir yüz yapısına sahiplerdir.
 • Son olarak safkan belgelerini kontrol etmeniz size en doğru bilgileri verecektir.

Mavi Rus Kedisi Sakin Mi?

Mavi Rus kedileri çok sakin ve naziklerdir. Erkeklere göre dişi mavi Rus kedileri daha sessizdir. Nazik ve cana yakın olmaları onları popüler kedi ırkı yapan özellikleridir.

Mavi Rus Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Mavi Rus kedileri ortalama 12-15 yıl kadar yaşarlar. Ancak dayanıklı olmalarından dolayı iyi bir bakımla ömürleri 25 yıla kadar uzayabilir. Bu özellikleri ile dünyanın en sağlıklı ve en uzun ömürlü kedileri arasına girerler.

Mavi Rus Kedisi Yıkanır Mı?

Yıkamalarında özel bir sakınca yoktur. Mavi Rus kedileri ılık su ile yıkanabilirler.

Mavi Rus Kedisi Kucak Sever Mi?

Mavi Rus kedileri sahipleri, diğer aile üyeleri ve hatta diğer hayvanlara karşı da sevecen ve uyumlu kedilerdir. Kucakta durmayı da severler ve bu kedilere doya doya sarılabilirsiniz.