Satılık Yavru Kakadu Papağanı Fiyatları Sahibinden

Kakadu Papağanı Fiyatları 2024 yılında merak edenler için bu yazıya hoş geldiniz. Renkli ve enerjik Kakadu Papağanları, 2024 yılında ne gibi fiyat aralıklarına sahip olacak? Kakadu Papağanı fiyatları, kuşun türü, yaşına, eğitim seviyesine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Kakadu Papağanı Fiyatları 2024 Pet Shop

Papağan denince akla ilk gelen bu kuş türünün taklit yetenekleridir. Papağanlar neredeyse duydukları her sesi taklit etmeleri ile meşhurdur. Papağanları kuşlar aleminde diğer arkadaşlarından ayıran en belirleyici özellikleri bu yetenekleridir. İnsan seslerinde ki farklılıkları da ayırt eder buna göre taklit etmeye çalışırlar. Sadece konuşma ve ses taklit etmek ile kalmazlar, müzik enstrümanlarından çıkan seslere de yatkındırlar.

Bir inanışa göre bazı papağanlar bu taklit yeteneğini bir üst seviyeye çıkarır ve karşılıklı diyaloğa girerek soru cevap üretme aşamasına kadar gidebilirler. Mesela nasılsın diye sorulduğunda iyiyim demek, ismini söylemek, kapı ziline/ kapı çalınmasına aşina olup bu hareketi gördüklerinde kim o? diye sormaya kendilerini şartlamaları gibi…

En nihayetinde bahsettiğimiz hayvanlar alemine üye kuş türü olan papağanların taklit etmeyen, pek ses çıkarmayan kısaca bu kadar üst düzey taklit yetenekleri olmayan türleri de doğal olarak mevcuttur. Bu türler daha çok doğada bulunan normal kuşlar gibi kendilerine özgü sesler çıkarırlar.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Yavru Kakadu Papağanı Fiyatları Kaç TL?

2024 itibari ile pet shop mağazalarında minimum 3.000 Türk Lirası, maksimum 25.000 Türk Lirası fiyat aralığında papağanlar bulunabilir. Yavru papağan fiyatları 3.000 Türk Lirası ile 5.000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Kakadu Papağanı Özellikleri

  • Kakadu papağanı fiyatları 5.000-10.000 Türk Lirası arasında değişmektedir
  • Kakadu papağanları ortalama bir papağana göre çok konuşmaz
  • Kelime dağarcıkları 20 kelimeye kadar çıkabilir
  • 25-50 yıl arası yaşadıkları gözlemlenmiştir
  • Kakadu papağanı arkadaş canlısıdır
  • Kemirici bir türdür
  • Kakadu papağanları genelde beyaz renkte olurlar
  • Ses eşikleri 150 desibeldir.

Kakadu Papağanı Konuşur Mu?

Kakadu papağanları diğer papağan türleri ile karşılaştırıldığında çok konuşmaz.

Goffin Kakadu Papağanı

Kakadu papağanının bir türü de goffin kakadu papağanıdır. Son derece zeki ve eğleneli bir türdür. Tıpkı kakadu papağanı gibi goffin kapadu papağanı da sahibinden arkadaşlık ve ilgiyi üst düzeyde bekler. Bir kuş türüne göre oldukça zeki, eğlenceli ve sosyal hayvanlardır. Bakımı kolaydır. Goffin Kakadu papağanı hem kendi familyası kakadu hem de diğer türler ile karşılaştırıldığında daha minik olduğu görülecektir. Endonezya ve Papua Yeni Gine kökenli bir papağan türüdür. Sahipleri tarafından büyük şehirlerde bakımı verilen kakadu papağanlarını bu ülkelerde vahşi ormanlarda doğal habitatlarında görmek mümkündür. Ancak türleri tükenme tehdidi altındadır. Bu sebepten yasadışı sahiplenme riski ile karşılaşmamak adına bu papağan türü özel izinle alınmaktadır.

Bu papağanlar için kafes ölçülerinin 1.5 metre boy ve 1 metre en şeklinde olması yeterlidir. Kemirgenlikleri ile meşhur bu tür için kafes tellerinin çok sert olması gerekmektedir. Ve diğer her kuş türü gibi kakadu ve goffin kakadu papağanının kafesine çiğneme oyuncakları, değişik boyutlarda tünekler, salıncaklar, merdivenler konulduğundan çok mutlu olacaklardır. Teknik olarak bakımları hakkında bu bilgilerin yeterli olacağı kakadu türü daha önceden de bahsedildiği gibi oldukça sosyal ve zeki bir tür olduğundan sadece kafesi, yemi, suyu ve çiğneme oyuncakları sağlayıp bir kenarda süs gibi bekletilecek bir papağan türü değildir. Sahibi, bakım vereni ile sosyalleşmek, oyunlar oynamak ister. Yiyecek bir şey verildiğinde basit yere saklanırsa goffin kakadu papağanı bunu kolay bir şekilde bulur bu tür interakisyonlara sahibi ile girmekten çok mutlu olur; özetle sadece beslemek yetmez, kakadu papağanı ilgiye önem verir ve bunu belli eder ilgilenilmediğinde hırçınlaşır.

Hali hazırda çoğu doğal ortamında yaşamadığından goffin kakadu ve kakadu papağan türleri için veterinerler yağlı karaciğer hastalığı, Psittasine gaga ve tüy hastalığı ve obeziteye dikkat edilmesi gerektiğini önermektedir. Doğal ortamında vahşi ormanlarda kakadu türü beslenmek için çiçek kökleri, meyve, emiş, yaprak tomurcukları ve böcek tercih ederler. Görüldüğü üzere kafeste besleyeceği kakadu papağanına bu kadar organik bir beslenmeyi sağlayamayacak olan bakım veren mutlaka yağ oranı düşük ama vitamin, kalsiyum ve protein içeriği güçlü yemleri tercih etmelidir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]