Satılık Yavru Husky Fiyatları Sahibinden

Yavru Husky Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Husky Fiyatları 2024

Sibirya’nın kızak köpekleri olarak adlandırılan Husky cinsi köpekler 2024 yılında ortamala olarak 5000 lira ile 10000 lira arasındadır. Orijin yeri Kuzeydoğu Asya olan Husky köpekleri kızak köpeği kategorisindedir. Göçebe olarak Sibirya’da hüküm süren Yugakirler ve Çukçen kavimleri avlanırken kızaklarını çekecek dayanıklı, güçlü ve hızlı köpekler elde etmek için yaptıkları melezlemeler sonucu Huscky ırkı köpekler ortaya çıkmıştır. Zor şartlarda bu köpekler olmadan yaşamak imkansızdır. Bünyeleri çok dayanıklıdır. Havlamazlar fakat kurt gibi ulumaları ile ünlüdürler.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Husky Köpekleri Görünümleri

Başları orta büyüklükte, kulakları hafif yuvarlak, tüylü ve diktir. Burunları siyah veya kahverengi olabilmektedir. Gözleri badem şeklindedir, göz renkleri mavi veya kahverengi tonlarında görülür. Göz renkleri bazen iki farklı renk olabilir.

Vücudundaki tüyler 2 tabakadan oluşur. Üst tabakadaki tüyler yumuşaktır, alt tabakadaki tüyler ise sıkı ve gürdür. Tüy yapısındaki bu iki tabaka zor hava koşullarına dayanıklılık sağlamaktadır. Tüy renkleri siyah, kurt grisi ve gümüş rengi olabilir. Vücudunun alt kısımları genellikle beyaz olur. Kuyrukları sarkık tilki kuyruklarına benzemektedir.

Sibirya Husky köpekleri oluşum yapıları gereği atletik yapılı ve oldukça güçlüdürler. Dişi Husky köpeklerinin yerden omuz yüksekliği 50-55 cm, erkek Husky köpeklerinin omuz yüksekliği ise 55-60 cm olabilmektedir. Ortalama yetişkin ağırlıkları 45- 65 kilogram arasında olmalıdır. Yaklaşık olarak yaşama süresi 12-15 yıldır.

Husky Köpeklerinin Bakımı ve Zorluğu

Tüylerinin sık yapısı gereği tüy dökme ve koku problemi olmaktadır. Bunu önlemek için düzenli taramak ve özel köpek şampuanı ile  belirli periyotlarda yıkamak gereklidir. Köpeklere uygun bir tırnak makası ile düzenli olarak ayda 1 veya 2 kez tırnakları kesilmelidir. Dişleri her gün fırçalanmalıdır.

Ev köpeği olarak uygun değildir. Apartman hayatına boyutları gereği adapte edilemezler. Enerjileri çok yüksektir. Oyun oynamayı çok severler. Enerjisini atması için alana ihtiyaç vardır. Günde bir iki saat egzersiz yapması gerekmektedir. Gezmeyi çok severler. Sibirya kökenli olduğu için soğuk ortamlara uyumludur. Aşırı sıcak olmadığı sürece sıcak havaya da toleransı vardır. Aşırı sıcak ortamlarda bırakılmamalıdır, alışkın değildirler.

Husky Köpeklerinin Eğitimi

Buz mavisi gözleri ile sert bakışlara sahip olan Husky ırkı köpekler aslında sakin, mutlu ve huzurlu bir ruh haline sahiptir. Akıllı ve sakin mizaca sahip olan Husky ırkı köpekler inatçılıklarından dolayı itaat ve tasma eğitimlerine önem verilmeli ve asla ara verilmemelidir. Bağımsızlığına düşkündürler, bu yüzden iyi bir tasma eğitimi verilmelidir. Eğitilmediği zaman kaçma veya kazıma iç güdülerine karşı koyamayacak ve evin her yerini kazıyacaktır.

Husky Köpeklerinde Beslenme

Husky cinsi köpeklerin yemeğe olan sevgisi sorun olabilecek kadar büyüktür.Husky köpekleri doğasından dolayı hızlı yer ve yemeği bitirene kadar agresif olur. Bu agresiflik çeşitli egzersizler ile Husky köpeği yavru iken köreltilmelidir. Egzersizler, eğitimler verilmezse sahip olduğu yemek tabağı için çevresine tehditler savuracaktır. Egzersizlere üç aylık iken sütten kesildikten hemen sonra başlanmalıdır. Yiyecekler ile yapılan bu egzersiz eğitimi sırasında atlanmamalıdır.

Husky ırkı köpekler için üretilen orta boy ırklar için kaliteli köpek maması tüketmelilerdir. Kaliteli kuru mamalar, diş kaşıma kemikleri ve pişirilmiş etler verilebilir. Etler verilmeden önce mutlaka pişirilmelidir. Çiğ et tüketiminde kurtlanma ve parazitlenme görülme ihtimali yüksektir. Günlük olarak tek veya iki öğün beslemek mümkündür. Her yemekten sonra mutlaka dışarı çıkartıp enerjisini atması gerektiği unutulmamalıdır.

Husky Köpeklerinin Diğer Türler ile Geçimi

Sosyal köpek ırklarından biri olan Husky köpekler yalnız kalmayı sevmezler. Sahiplenecek iseniz iki tane köpek sahiplenmelisiniz. Apartman hayatına alışamazlar ise de bahçeli bir evde rahatça yaşayabilirler. Aile ortamı, çocuklara ve canlılara karşı sıcak kanlıdır. Çocuklar ile çok iyi vakit geçirirler.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]