Bull Terrier Fiyatları

Bu içeriğimizde satılık bull terrier fiyatları 2024 yılında ne kadar onu anlattık.

Satılık Bull Terrier Fiyatları 2024

İngiltere kökenli olan köpek ırklarından biri olan Bull Terrier ırkı köpeklerin 2024 yılında ortalama fiyatları 3500 ila 7000 lira arasındadır. Fiyatlar hayvanın cinsiyetine, sağlık durumuna ve yaşına bağlı olarak değişir. Geçmişte İngiltere’de dövüşlerde kullanılmak için üretilmiş köpek ırklarından biridir Bull Terrier ırkı köpekler.  Günümüzde ise sevecen, sahibine son derece sadık bir bekçi köpeği olarak kullanılırlar. Sahiplerinin ve kendilerinin tehlike altında olduklarını düşünürler ise hiç düşünmeden sahiplerini korurlar. Bull Terrier ırkı köpeklere `Beyaz Süvari` de denilmektedir.

Bull Terrier Irkı Köpeklerin Özellikleri

Dişi Bull Terrier ırkı köpekleri ile erkek Bull Terrier ırkı köpeklerin boyları hemen hemen aynı olup ortalama 50 cm ile 55 cm arasındadır. Ağırlıkları ise ortalama 20 kg ile 30 kg arasındadır. Dişi Bull Terrier köpekleri erkek Bull Terrier köpeklerden ayıran tek özellik erkeklerin vücut yapılarının daha kaslı olmasıdır.

Tüy yapıları tek katmandan oluşur ve kısa tüylere sahiptirler. Tüylerinin rengi genelde beyazdır fakat vücut tüylerinin de siyah benek veya kahverengi benekler bulunabilir. Bull Terrier ırkı köpekleri diğer köpeklerden ayıran en karakteristik özelliği kafalarında alın çıkıntısının bulunmamasıdır. Alınları burun ucuna doğru düz inerler. Karakteristik olan alınlarından dolayı gözleri küçük ve birbirleri arasındaki mesafe fazladır. Bull Terrier ırkı köpeklerin yaşam ömürleri yaklaşık 13 yıldır.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Bull Terrier köpeklerin görünüşleri ile ters olan mizaçları son derece sevecen ve oyuncudur. Hareketli ve yerinde duramayan Bull Terrier ırkı köpekler sahipleri ile oyun oynamaya bayılırlar.  Yalnız kalmayı sevmeyen Bull Terrier ırkı köpekler sürekli sahiplerinin onunla ilgilenmesini isterler. Yalnız kaldıklarında agresifleşme ve depresyon belirtileri gösterdikleri gözlemlenmiştir. İnatçı yapılarından dolayı sahipleri eğitim verirken zorlanabilmektedir. Fakat eğitim onlar için çok önemlidir. Yavru iken başlayıp aksatılmadan devam ettirilmelidir.

Staffordshire Bull Terrier Fiyatları 2024

Dövüş köpeği olarak üretilen ırklardan biri olan Staffordshire Bull Terrier ırkı köpeklerin 2024 yılında fiyatları ortalama olarak 3500 ila 7000 lira arasındadır. Bu fiyat aralığı hayvanın yaşı, sağlık durumu ve cinsiyetine göre değişmektedir. İngiltere kökenli bir ırktır. İlk üretildiğinde dövüş köpeği olarak kullanılıyordu. Fakat günümüzde ise sevecen ailemizin bir üyesi olarak bulunmaktadır.

Staffordshire Bull Terrier Özellikleri

Boyları kısa bir ırk olan Staffordshire Bull Terrier köpekler genelde Pitbull ırkı köpekler ile karıştırılmaktadır. Görünüşleri Pitbull ırkı köpeklere benzemektedir. Vücutları kaslı bir yapıdadır. Irklarının karakteristik özelliği olarak güçlü bir çene kasına sahiptirler. Baş bölgesinde bu çene kasları belirgindir. Gözleri yuvarlak görünür ve göz renkleri genelde kahverengidir.  Tüy yapıları sık ve kısa tüylüdür. Tüylerinin rengi genelde sarıdan kahverengiye bir çok tonu barındırır. Nadiren beyaz, mavi ve siyah renkte olabilir.

Görünüşleri ile huyları benzemeyen Staffordshire Bull Terrier ırkı köpekler son derece yumuşak bir kalbe sahiptirler. Çocuklu ailelerin en sevilen üyelerinden biridir. Sevecen, oyuncu ve neşeli yapıları olduğundan çocuklar ile iyi anlaşırlar ve onlara zarar vermezler. Sahiplerine sadık ve korumacıdırlar. Tehlike hissettiklerinde agresifleşme huyları vardır.

Bull Terrier ve Staffordshire Irklarını Beslemek Yasak Mı?

Ülkemizde Bull Terrier ve Staffordshire Bull Terrier ırklarını beslemek ve üretimini yapmak yasaktır. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesinde bu ırkların yasaklı ırk olduğu geçmektedir. Geçmişte bakılan Bull Terrier ve Staffordshire Bull Terrier ırkı köpekler kısırlaştırılıp üretilmeyecekleri belirtilip çiplendiklerinde bakımlarına devam ettirilmektedir. Yurtdışında baktığınız ve ülkemize gelen bu ırka sahip köpeklerde de aynı politika uygulanmaktadır. Getirilen köpekler yavru ise 6. ayını doldurduklarında, yetişkin ise geldikleri gibi kısırlaştırılıp çiplenerek bakılabilmektedir.