İçeriğe geç

Boston Terrier Fiyat

boston terrier fiyat

Boston terrier fiyat 2022 yılında köpek sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıkça yöneltilen sorular arasında. Eğer sizler de Boston terrier cinsi köpek sahibi olmak isterseniz bu içeriğimiz tam size göre.

Boston Terrier Fiyat 2022

Boston Terrier ırkı köpeklerin fiyatların günümüzde 5000 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. Ayrıca terrier köpek ırkı son zamanlarda en çok sahiplenilen köpek ırklarından biridir. Öyle ki pitbull köpek cinslerinin dahi önüne geçmiştir.

Boston Terrier ırkı ABD kökenlidir. Adını da ilk olarak görüldüğü Boston’dan alan köpek ırkı, halk arasında Amerikan Beyefendisi olarak bilinmektedir. Bu takma isme ise asil davranışları ve asil görüntüsü sebep olmuştur.

Bu cins köpekler kısa kuyruklarıyla ve dik kulakları ile çok sinirli ve saldırgan bir görüntü verir. Zekalarıyla bu yönlerini avantaja dönüştürürler. Bu cins oyun oynamaya bayılır. Özellikle kendileri ile oynayan kişilerle oynamaya doyamazlar. Bu yönleri yalnızca sosyal bir cins olmalarından gelmektedir. Kimseye kolay kolay zarar vermezler.

boston terrier fiyat
boston terrier fiyat

Kendi dedikleri olmadığında, özellikle eğitim esnasında çok inatçı ve huysuz olabilmektedirler. Eğitim sırasında kısa aralıklar ile ödüller ile teşvik etmek son derece etkili olacaktır.

Boston Terrier ırkı ortalama olarak 10 ila 13 sene arasında hayatımızda olurlar. Ömürlerinin diğer köpek cinslerine kıyasla kısa olmasının nedeni burun yapılarından, geçirebileceği sağlık problemlerinden kaynaklanabilmektedir. Genellikle uysal olduklarından Boston Terrier iyi arkadaşı sorusunun yanıtı neredeyse tüm ırklardır.

Yavru Boston Terrier Fiyat 2022

Ülkemizde cins köpeklerin ve kedilerin satışı yasaklansa da hala satışını yapanlar bulunmakta. Boston Terrier cinsi ortalama olarak 5000 ile 7500 TL arasında satılsa da yavruları 10.000 TL’ye kadar satılabilmektedir. Yavrularının fiyatları pitbull yavrusu fiyatları göz önünde bulundurulduğunda çok daha uygundur.

yavru boston terrier fiyatları
yavru boston terrier fiyatları

Boston Terrier Arıyorum

Boston Terrier cinsi köpek arıyorsanız yapmanız gereken internet üzerindeki köpek sahiplendirme veya satış sitelerine girmek. Bu sitelerden aradığını kahverengi koyu gümüş veya siyah terrierleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

boston terrier arıyorum
boston terrier arıyorum

Boston Terrier Özellikleri

Boston Terrier ırkının anavatanı ABD’nin Massachusetts eyaletidir. Bu cins küçük köpek ırkları arasındadır.

Yükseklikleri kırk santimetre civarında iken ağırlıklar 5 ila 11 kilogram arasında değişmektedir. Az tüylü olan ırk aynı zamanda çok az tüy döker ve tüy bakımı oldukça kolaydır. Genel olarak arkadaş canlısı olan bu ırkın en iyi yönlerinden biri kolay öğrenmesidir. Kolay öğrenmelerinin nedeni zeki olmaları ve eğitime yeteneklerinin olmasıdır.

Sert hava koşullarından çabuk etkilenirler, çok hassas olduklarından belirli aralıklarla kontrol edilmelidirler.  Düzenli aralıklarla ve devamlı olarak egzersiz ihtiyacı giderildiğinde bu ırk gayet sağlıklı bir yaşam sürmektedir.

Boston Terrier Sahiplendirme

Ülkemizde son düzenlemeler ile beraber köpek ve kedilerin satışı yasaklandığından kedi ve köpekler yalnız sahiplendirilebilmekte satılamamaktadır. Boston Terrier bakımı konusunda zorlanan kişiler beyaz alaska kurdu sahipleri gibi hayvanlarını sahiplendirebilmektedir. Pek çok sahiplendirme sitesi, Facebook grupları vb. terrierlerini sahiplendirmek isteyen köpek sahiplerine kolaylık sağlamaktadır.

Boston Terrier Sahiplenme

Eğer köpeklerden ufak da olsa korkuyorsanız Boston Terrier ırkı sizin için uygun olmayabilir. Çünkü bu ırk kaçanı kovalamaya bayılır. Ancak oldukça uysal bir ırk olduğundan Boston Terrier ırkına alışmanız çok uzun sürmeyecektir. Boston Terrier köpek fiyatları günümüzde 5000 ila 7500 TL arasındadır. Eğer daha uyguna köpek sahibi olmak isterseniz Pomeranian boo 400 TL ilanlarına bakabilirsiniz. Tabi 200 TL’ye yavru köpek bulmak da mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir