Alabay Fiyatları

Alabay fiyatları 2022 yılında çokça köpek sever tarafından aratılmıştır. Bu yazımızda da sizler için bu talep gören köpek konusunda ve Alabay fiyatları konusunda bilgi sunduk.

Alabay Fiyatları 2022

Alabai köpekleri Türkistan menşeilidir. Milattan önceki yıllarda ortaya çıkmışlardır. Eski tarihlerde de orduya yardımcı olmuş, bekçi köpekleri olarak değişik kulvarlarda kullanılmışlardır. Doğal bir köpek ırkıdır. Başka çoban köpeği türleriyle oldukça benzetilmektedirler. Bu Orta Asya köpeği genetik olarak üstündür. Yaklaşık 170 – 180 kiloya kadar çıkabilmektedir.

Esasında bir Orta Asya çoban köpeği ırkıdır. Alabaylar fiyat olarak oldukça merak edilmektedir. Bu köpekler hakkında bir kitap bile yazılmıştır. Bir Türkmenistan cumhurbaşkanı Alabaylar ile ilgili bir kitap kaleme almıştır. Yaklaşık 12 -13 yıl yaşayabilmekte olan alabaylar değişken hava şartlarına da alışkınlardır.

İlginizi çekebilecek diğer köpekler ve fiyatları;

Alabay Fiyatlari
Alabay Fiyatlari

Alabay Köpek Fiyatları 2022

Özellikle alabay alabai yavru köpeklerinin sağlığına dikkat etmek gerekir. Doğuştan gelen bir rahatsızlıkları olmamasına rağmen, omurilik hastalıklarına, kalça eklem rahatsızlıklarına, kalp büyümesi durumuna, katarakta, kansere, şişkinliğe, alerjik reaksiyonlara, demodicosis mange, panosteitis ve hipotiroide dikkat edilmesi gerekmektedir.

Alabay Kopek Fiyatlari Sahibinden
Alabay Kopek Fiyatlari Sahibinden

Alabay alabai oldukça söz dinlemektedir. Sahiplerine bağlanmakta ve onları içselleştirmektedirler. Bu köpeklerin özellikleri de talep edilen konular arasındadır. Pek zeki, cesur bu köpekler, özgürlükçü ve güçlüdür. Cocker gibi uzun tüylüdür. Elbette cockerlar gibi kahverengi tüyleri ve uzun kulakları yoktur!

Alabay Köpek Fiyatları Sahibinden 

Sahibinden ücretsiz bir şekilde de sahiplenebileceğiniz bu ırk, vücut yapılarından kaynaklı çok çok soğuk havalarda da hayatını idame ettirebilmektedirler. Eğitmesi zordur. Ancak sahiplerine karşı çok iyi ve korumacı köpek cinsleri arasında olduğundan, sürü lideri olarak seçtikleri takdirde sözünüzü dinleyeceklerdir.

Alabay Yavrulari Fiyatlari
Alabay Yavrulari Fiyatlari

Diğer evcil hayvanlarla pek de iyi geçinebildiği söylenememektedir. Tanımadıkları hayvanlara karşı da temkinli olunmalı ve yalnız bırakılmamalıdır. Çocuklarla da iletişimi geliştirilebilmektedir. Önemli olan sıkı bir eğitim programı ve sosyalleştirme aktiviteleridir.

Alabay Yavruları Fiyatları 2022

Dev bir yapıya sahip olan Alabayların yükseklikleri 60 – 65 cm arasındadır. Anlayacağınız Chiwawa Şivava türleri gibi minicik değillerdir! Ortalama kiloları ise 75 – 80’dir. Kaslı bir vücutları vardır. Tüy renklerinin genel itibarıyla beyaz olduğu gözlemlenmektedir. Sık ve iri tüyleri zaten heybetli olan cüsselerini daha da kudretli göstermektedir.

Yavru Alabai Kopek Fiyatlari
Yavru Alabai Kopek Fiyatlari

Geniş ağızları ve güçlü çene kaslarıyla ön plana çıkmaktadır. Düşük kulakları, kocaman pati ve uzun bacakları mevzu bahistir. Ailesine çok bağlı olan Alabay köpekleri komut alabilmekte, meraklı ve bağımsız bir izlekte hareket etmektedir. Uyumlu, korkusuz ve cesaretlidir. Çalışkan, sporcu bir vücut yapısına sahiptir.

Yavru Alabai Köpek Fiyatları

Alabay fiyatlari sahibinden çok merak edilmektedir. Bu sene Alabayların genel fiyatlarının 7.000 TL ile 11.000 TL arasında değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. Ancak alabay ilanlarından birçoğu ücretsiz sahiplendirme de içermektedir. Bu ırk özel bir ırk olduğundan yavru fiyatlarında fahiş bir artış bulunmamaktadır. Alabay yavrularımızda da ilgili fiyat aralığı geçerlidir.

Yavru Alabay Fiyatlari
Yavru Alabay Fiyatlari

Bu güçlü ve kuvvetli Alabay köpeklerine birkaç araştırma sonucu sahip olabilirsiniz. Fiyat değişmektedir. Secere durumu, çobanlık tecrübeleri, soy ağacı gibi konular fiyatlarını etkilemektedir. 2021 yılında fiyatları 2.500 TL ile 15.000 fiyatlarına satılmaktaydı. Ama şimdi araştırıldığında Alabay ilanları fiyat olarak arttığı görülmektedir.

Görünüm Çiftleşme/Üreme Doğum Uysallık
Beyaz tüylü

İri, uzun tüylü

1 – 1,5 yaş arası 6 – 10 Uysal
Sahiplerine Karşı Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Nazik

Sahiplenici ve itaatkar

Köpek maması

Protein

Orta Orta

Çok iyi değil

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 4.5]