Akita Köpek Fiyatları

Akita köpek fiyatları 2022 arama motorlarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Sizler için bu yazımızda Akita köpek fiyat için bilgi verdik ve bu harika köpek türü hakkında soru işaretlerine ışık tuttuk.

Akita Köpek Fiyatları 2022

Adına film bile çekilen (Haçiko) muhteşem sadakatiyle ön plana çıkan Akita, Spitz türünde bir köpektir veJaponların bekçisidir.  Akita köpeklerinin olgun tavırları, atletik – sporcu ve biçimli vücudu, sağlam karakteri ve göz kamaştırıcı kendine özgü şekliyle farklı bir köpek olduğu ilk bakıştan anlaşılabilmektedir. Bakışlarıyla bile asaletini ifade etmektedir. Kocaman bir göğsü vardır ve dışarıya çıkıktır.

Kafasında alnını ve gözlere çepeçevre saran bir çizgi bulunmaktadır. Gözleri minik ve kahverengidir. Siyah ve orta büyüklükte bir de buruna sahiplerdir. Bu bekçi köpeği kuyruğunu kıvrık bir şekilde tepede tutmaktadır. Perdeli ayakları olduğundan çok iyi yüzmektedirler. Bu köpekleri karlı dizi filmlerde de görürüz zira postları kalın ve tüyleri sıktır. Soğuk havaya çok alışkındırlar.

Japon akita, koruma köpekleri olarak yetiştirilmektedirler ve yapıları gereği diğer köpeklerle rahat bir şekilde anlaşamazlar. Onları diğer köpeklerle kaynaşsın diye bırakmak pek iyi sonuçlar yaratmayabilir. Ancak çocukları çok sever. Yine de çocukları da tanımaları gerekmektedir. Tanımadıklarına şüpheli olmasının yanında, ürkek bir şekilde yaklaşırlar.

Diğer köpek fiyatları için tıklayın;

Akita Cinsi Köpek Fiyatları 2022

Akita inu köpeği fiyatları her geçen gün daha da merak edilmekte, Akita çılgınlığı artarak devam etmektedir. Kendi başlarının dikine gitmeyi severler. Yalnız kurtlardır ancak aynı zamanda bir aile köpeğidir de. Ses tonları farklıdır ve çok havlamazlar. Yürüyüş yapmaya bayılmaktadırlar.

Akita köpek ırkı kendilerine emanet edilen şeyleri, kişileri rahatça gözlemleyebilirler. Çocuk bakıcısı olarak bile adlandırılabilirler! Bir alman kurdu gibi diğer ırklara olduğu gibi rahatça eğitilip, görev köpeği olarak kullanılamazlar fakat çok istenildiği takdirde ve vazgeçilmezse yavruyken dahi Akitalara eğitim vermek de mümkündür. Sıkılgan oldukları unutulmamalıdır.

Tanımadıkları canlılara karşı kabul edilemez bir tavır takınmaktadırlar. Diğer hayvanlarla yalnız kalmaları iyi bir fikir olmayacaktır. Saldırgandan ziyade korkak, çekingen ve uzak bir harekette gözlemlenmektedirler. Dogo Argentino tarzı cins köpekler gibi de saldırmaya meyilli oldukları söylenememektedir.

Çocukları sevse de tanımadığı çocukları ısırabilmektedir. Bu hareketlerin kendi alanına, ailesine müdahale olduğunu düşünmektedir. Amerikan akita, acıktığında kendinden geçebilmektedir. Yemek yerken onları rahat bırakmak daha doğru olacaktır. Ama saldırganlıkları dizginleştirilebilmektedir.

Satilik Akita Kopek Fiyatlari Sahibinden
Satilik Akita Kopek Fiyatlari Sahibinden

Akita Yavru Fiyat 2022

Bu köpeklerin fiyatları geçtiğimiz sene 4.000 ila 9.000 TL arasında seyretmekteydi. Ne var ki, günümüzde fiyatları 20.000 TL’yi bulabilmektedir. Fakat elbette köpekten köpeğe değişiklik göstermektedir. Her zaman sizinle birlikte olmak isteyecek bir Akita inu köpek sahibi olmak isteyenler için birebir olacaktır! Hali hazırda arama motorlarındaki titrini de izlenilmeyebilmek mümkündür.

Bakımları pek kolay değildir. Kalın ve esasında çok da uzun olmayan tüyleri düzenli olarak bolca fırçalamalıdır. Çok sık yıkanmamalıdır. Suyla ıslandıklarında su geçirmez tabakalı derileri aşınmakta ve zarar almaktadır. Yılda iki kez de tüy döküp değiştirmektedirler. Apartmandan çok bahçeli ya da geniş arazili bir evde kalmaları daha uygun olacaktır.

akita cinsi kopek fiyatlari
akita cinsi kopek fiyatlari

Amerikan Akita Yavru Fiyatları 2022

Akita yavrular için ise farklıca bir fiyat politikasıyla karşılaşmak mümkündür. Akitalar cins köpekler olduğundan ülkemizdeki ücretsiz sahiplendirme şeklinde gördüğümüz ilanlara pek rastlamamak söz konusudur. Bu cins, 60 – 75 cm’e kadar uzayabilmekte ve 40 – 60 kg ağırlığa da ulaşabilmektedirler. Vücut yapısı, yaşlarına göre 5.000 ve 20.000 tl arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Yavrular çok daha pahalıdır fakat yetişkin bir Akita’yı 4.000 – 5.000 civarı arasında da sahiplenebilmek mümkündür. İnu yavru ise 15 – 20.000 TL arasında seyretmektedir. Minik mi minik bir Akita sahibi olmak kim istemez ki? Bazı durumlarda ilanlarda mama ve malzeme kampanyaları da denk gelebilmektedir.  Bu ilanları kovalamak oldukça önemlidir.

Satilik Yavru Akita Kopek Fiyatlari Sahibinden
Satilik Yavru Akita Kopek Fiyatlari Sahibinden

Akita Sahiplenme

Akita yavrular herkesin tercihidir. Özellikle yavru köpek isteyen bir çocuğunuz varsa, bu köpek ırkı tam size göre! Çocuklarla anlaşamadığına değindiğimiz kısıma çok takılmamalısınız zira Akitalar diğer ailelerdeki ya tanımadıkları çocuklara karşı bazı durumlarda hırçın olmaktadır.

Tam bir aile köpeği olduklarından, çocuklarınıza sizin gibi göz kulak olabileceklerdir. Kaldı ki Japon anneler onlardan çocuklarına bakmaları hususunda da yardım almaktadırlar. Harika koku alabilen bu köpekler, ailenizde kaldıkça doğum yapabilir. Tek seferde 8 – 9 yavruya kadar yavrulayabilmektedirler.

Belki de aileniz içerisinde birden fazla Akita’ya sahip olabilirsiniz. Bolca yavru alabilir ya da aldığınız yavruları sahiplendirmek isteyebilirsiniz. Kaç tl olduklarına bir göz gezdirip, siz de hemen bir Akita sahibi olabilirsiniz. Ancak hatırlatalım, kedi köpek sahibi olmadan önce almanız gereken sorumlulukların farkında olmalısınız. Çünkü bir köpek sahibi olmak kolaydır ancak onlara uzun süreli ve güzel bir hayat sunmak o kadar da basit değildir…

GörünümÇiftleşme/ÜremeDoğumUysallık
Kısa tüylü, turuncu beyaz

Atletik ve yapılı

6 aylık başlar

En uygun dönem 1,5 yaş

8 – 9 yavruOrta

Bazı durumlarda saldırgan

Sahiplerine KarşıBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Çok sahiplenici, iyiKöpek maması

Protein

Orta – kolayÇok iyi değil