İçeriğe geç

Tibet Mastifi Fiyatları

Yavru Tibet Mastifi Fiyatlari

Bugün meraklıları için Tibet Mastifi fiyatları 2024 hakkında bilgiler verdik. Gelin birlikte Tibet mastiflerinin özelliklerine bir göz atalım.

Tibet Mastifi Fiyatları 2024

Heybetli bir bedene sahip olan Tibet Mastifi en pahalı ve en değerli köpek türleri arasındadır. Oldukça iri ve güçlü olan Tibet Mastifinin boynundan aslanınkine benzer bir yele bulunmaktadır. Kökeninin Tibet olduğuna inanılan ve dünyanın en pahalı köpeği unvanına da sahip olarak Tibet Mastifi fiyat genellikle 5000 TL ile 10000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Tibet Mastifi Yavru Fiyatı 2024

Tibet Mastifi yavru beslemek yaşam standardının yüksek olmasını ve yavru bir Tibet Mastifinin giderlerini karşılayabilecek bir gelire sahip olmayı gerektirmektedir. Tibet Mastifi yavru fiyat aralığı ise 5500TL ile 10000 TL aralığında değişmektedir.

Tibet Mastifi Özellikleri

Tibet Mastifi heybetli bir bedene sahip olmasının yanında dikkatli ve mesafeli davranışlarıyla bilinen oldukça değerli bir köpek türüdür. Yoğun, sert ve kabarık tüyleriyle ön plana çıkmaktadır. Tibet Mastifi güçlü, atletik ve sağlam yapılarıyla birlikte iyi bir koruyucu köpek olarak bilinirler. Çok iyi bir çoban köpeği olmasının yanında Hindistan, Çin ve Nepal gibi ülkelerde yaşayan yerli kabileler tarafından leoparlardan korunmak için kullanıldığı bilinmektedir. Ailesine karşı oldukça sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olan Tibet Mastifi aile dışındaki yabancılara karşı fazlasıyla temkinli mesafeli yaklaşırlar.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Bunun yanında Tibet Mastifi sahibini memnun etmeye çalışan akıllı bir köpek olarakta ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Tibet Mastifi özellikleri bunlarla da sınırlı değildir. Tibet Mastifi çocuklara karşı oldukça toleransı yüksek olması ile bilinmesinin yanında lider ve özgür ruhlu bir köpek türüdür. Yavru halinde iken eğitim almaya başlaması ile daha sosyal olabilen Tibet Mastifi sahibinin liderliğini kabul etmesiyle hiçbir koşulda sahibinin sözünden çıkmayan bir özelliğe de sahiptir.

Tibet Mastifi Sahiplenme Ücretsiz

Tibet Mastifi sahiplenme ücretsiz olarak verilen ilanlar takip edilerek bir Tibet Mastifi sahiplenmek mümkündür. Ancak bakımları, giderleri ve yaşam alanları ile ilgili olaram detaylı bir araştırma yapılarak gerekli uygunluğun sağlanması faydalı olacaktır.

Tibet Mastifi Sahiplendirme Ücretsiz

Yaşam şartlarının getirmiş olduğu değişiklikler nedeni ile Tibet Mastifi sahiplendirme ücretsiz olarak verilecek ilanlar ile köpeğinize yeni ve sıcak bir yuva bulmanız da mümkündür. Tibet Mastifi’ni sahiplenecek kişi ile köpeğe ait her detayın paylaşılması uyum sağlama noktasında yardımcı olacak ve maksimum fayda sağlayacaktır.

Aslan Kanı Tibet Mastifi Kaç TL?

Aslan Kanı Tibet Mastifi en değerli köpek türleri arasında yer almaktadır ve 2024 yılı için fiyatları 25000TL ile 50000 TL aralığındadır. Yavru iken eğitim almaya başlamış ve eğitilmiş bir Aslan Kanı Tibet Mastifi Kaç TL? diye soracak olanlar için fiyatlar biraz daha yüksek seviyededir. İyi eğitilmiş bir Aslan Kanı Tibet Mastifi’nin fiyatı 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Tibet Mastifi Tehlikeli Mi?

Tibet Mastifi güçlü ve atletik yapısıyla koruyucu olarak kullanılan bir köpek türüdür. Peki Tibet Mastifi Tehlikeli mi? Ailesine ve sahiplerine karşı oldukça cana yakın olan Tibet Mastifi koruyucu ve heybetli olma özellikleri nedeniyle tehdit hissettikleri yabancılara karşı tehlikeli olabilmektedir.

Tibet Mastifi Fiyatları 2024
Yavru Tibet Mastifi Fiyatları 202415000 TL
Dişi Tibet Mastifi Fiyatları 2024
Erkek Tibet Mastifi Fiyatları 2024

Tibet Mastifi Nerede Bulunur?

Daha çok Hindistan, Çin, Nepal ve Tibet bölgelerinde bulunan Tibet Mastifi kolay eğitilebilme özelliklerinden dolayı bir çok yörede üretilebilmektedir. Türkiye’de de üretimini yapan çiftlikler yer almaktadır.

Tibet Mastifi Ne Kadar Güçlü?

“Tibet Mastifi ne kadar güçlü?” sorusunun yanıtını vermek ise oldukça kolaydır. Yetişkin bir Tibet Mastifi boyut olarak bir eşek kadar büyük ve sesi bir aslan sesi kadar gürdür. Ayrıca yerel bölgelerde leoparlardan korunmak amacıyla kullanılmaları Tibet Mastifi’nin ne denli güçlü olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Tibet Mastifi Neden Pahalı?

“Tibet Mastif neden pahalı?” diye sorulacak olursa göstermiş olduğu özellikler onun pahalı olmasının en büyük etkenlerinin başında gelmektedir. Tam bir aile dostu olan Tibet Mastifi koruyucu özellikleri, heybetli görünüşü ve güçlü sağlam yapısıyla ailesini korumaya yönelik davranışlarıyla meşhurdur.

Tibet Mastifi Hangi Ülkeye Ait?

Tibet Mastifi Hangi Ülkeye Ait? Tibet Mastifi Hindistan, Çin, Nepal, Tibet ve Himalaya bölgelerine ait olarak bilinmektedir ve Tibet kökenli olduğu düşünülmektedir.

Tibet Mastifi Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

“Tibet Mastifi Kaç yaşına kadar yaşar?” sorusunun ortalama olarak 10 – 15 yıl ömre sahip oldukları şeklinde cevaplanması doğru olacaktır.

Tibet Mastiflerine Genel Bir Bakıi

Tibet Mastifi, Tibet bölgesinde yetiştirilen ve özellikle güvenlik, avcılık ve sürüleri koruyan bir köpek cinsidir. Boyları genellikle 61-76 cm arasında değişir ve ağırlıkları 45-72 kg arasındadır. Tibet Mastifleri genellikle siyah, kahverengi, beyaz, krem veya kahverengi-beyaz renklerde olabilir.

Tibet Mastifleri çok güçlü, sadık ve nazik hayvanlardır. Onlar çok zeki ve eğitilebilirler ancak eğitimleri zaman alabilir ve sabır gerektirir. Aynı zamanda çok sağlam ve sağlıklı hayvanlardır ancak bazı sağlık sorunlarına sahip olabilirler, örneğin hipotiroidizm, displazi veya katarakt.

Tibet Mastifleri genellikle ev içi hayvanlar olarak kullanılırlar ancak büyük bir alana ihtiyaçları vardır. Onlar çok sosyal hayvanlar ve diğer hayvanlarla ve insanlarla iyi anlaşırlar. Çok sevecen ve sadık hayvanlardır ve sahiplerine çok bağlıdırlar. Ayrıca çok güvenli ve nazik hayvanlardır ve çocuklarla iyi anlaşırlar.

Sonuç olarak, Tibet Mastifi çok güçlü, sadık ve nazik bir köpek cinsidir. Eğer büyük bir alana sahip ve sabırlı bir kişiyseniz ve onların bakımını ve eğitimini yapabilecek bir kişiyseniz, onlar iyi bir seçim olabilir. Ancak, onların bakımı ve eğitimi zaman alabilir ve sabır gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir