Satılık Sülün Fiyatları Sahibinden

Merhaba meraklı hayvanseverler! Bugün sizlere 2024 yılında Sülün fiyatları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sülünler, avcılık, süs amaçlı yetiştirme ve et üretimi gibi farklı alanlarda popülerlik kazanmış nadide kuş türleridir.

Sülün Fiyatları 2024

Özellikle sağlık açısından çok faydalı olduğu söylenene eti sebebiyle beslenen Sülün fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Boylarına ve cinslerine göre değişen sülün fiyatları 2024 yılında güncel olarak 1000 TL civarındadır. Protein açısından oldukça zengin olan sülün eti ayrıca demir, potasyum, folik asit ve fosfor açısından da oldukça zengindir.

Diğer yandan sülün etinin içerisinde yüksek miktarda selenyum bulunduğu da araştırmacılar tarafından saptanmıştır. Selenyum tüketildiğinde bağışıklık açısından oldukça faydalı olmakla birlikte kanser riskini ciddi oranda azalttığı söylenmektedir. Etinin yanında sülün yumurtasının da protein bakımından oldukça zengin olması sülünlerin yetiştirilmesinin başlıca sebeplerindendir. Anavatanı Asya olan ve tavuksular takımından bir hayvan olan sülün fiyatları bu sebeplerle zaman zaman artış gösterebilmektedir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Sülün Kuşu Fiyatları 2024

Sülün kuşu fiyatları, etinin ve yumurtasının faydalarından dolayı sülün yetiştiriciliğine yönelmek isteyen insanlar tarafından merak konusu haline gelmektedir. Sülünler farklı renkleri ve ilginç bir görünüme sahip olmaları ile de kümes hayvanı besleyenlerin ilgisini çekmekte ve kümes hayvanı üreticileri sülün temin etmek istemektedir. Aslında daha çok yaban hayatında görülen bir hayvan olan sülünler zamanla kafeslerde de beslenir hale gelmiştir.

Etinden ve yumurtasından faydalanılabilmesi bu durumun temel sebebi olarak değerlendirilmektedir. Çok iyi bir uçucu olan sülün kuşları buna rağmen uçmayı çok sık tercih etmemekte ve uçsalar bile havada uzun süre kalamamaktadır. Bu durum çiftliklerde de beslenebilmelerini sağlamaktadır. Sülünlerin tercih edilmelerinin bir diğer sebebi de çıkardıkları seslerdir. Sülünler bulundukları ortamlara çıkardıkları seslerle birlikte güzel bir ambiyans sağlamaktadır.

Altın Sülün Fiyatları 2024

Altın sülün fiyatları, altın sülünler diğer sülünlere göre görünüm olarak gösterişli oldukları için normal sülünlerden biraz daha fazla olabilmektedir. Anavatanı Çin olan altın sülünler, altuni sülün olarak da bilinmekte ve tüylerinin parlaklığı ve renk tonları ile oldukça ilgi çekici görünüme sahip olmaları ile bilinmektedirler. Dişi olanları daha sade renk tonlarına sahip olan bu sülün türünün erkek olanları olgunluk çağına eriştiklerine tam olarak renk tonlarını kazanmakta ve muhteşem bir görünüme sahip olmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle tercih edilen bu sülün türü sülün beslemek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Sülün Yumurtası Fiyatları

Renk ve içerik olarak diğer küme hayvanlarının yumurtalarından farklılaşan Sülün yumurtası fiyatları bazı etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Kuluçkalık olarak tercih edilecek olan sülün yumurtaları bazı gereklilikleri taşıması gerektiği için bu yumurtaların fiyatları tüketim amaçlı alınacak olan sülün yumurtalarına göre daha farklı olabilmektedir.

Yeşilimsi ve mavimsi bir renk tonunda olan sülün yumurtası özellikle protein açısından çok zengin olması sebebiyle tüketim amaçlı da tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda sülün üretmek isteyen üreticiler kuluçkaya koymak amaçlı da sülün yumurtası temin edebilmektedir. Özellikle kuluçka için sülün yumurtası temin edilecekse güvenilir bir üreticiden temin etmek kuluçka sonrası yavru alabilmek açısından oldukça büyük önem arz etmektedir.

Sülün Özellikleri

Sülün özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Sülün kuşları çok iyi derecede görme ve işitme becerisine sahip hayvanlardır.
  • Sülün kuşları yaban hayatında 3 yıla kadar yaşayabilmektedir.
  • Sülün kuşları göç etme özelliğine sahip değillerdir. Yaz mevsimini de kış mevsimini de bulundukları yerde geçirirler.
  • Sülün kuşları, ufak çaplı sürüler halinde yaşarlar.
  • Sülün kuşları herhangi bir besin almadan birkaç güne kadar yaşayabilme özelliğine sahiptirler.
  • Sülünler böcek avcılığı konusunda oldukça gelişmiş hayvanlardır. Öyle ki keneleri yüksek düzeyde avlayabilmeleri ülkem
  • izde tercih edilirliklerini artıran bir sebep haline gelmiştir.
  • Hem hayvanları hem de bitkileri yiyerek beslenebilen sülünler hepçil hayvanlar olarak değerlendirilmektedir.
  • Sülün kuşları yüzebilme özelliğine de sahiplerdir.

Tıkla Oyla
[Total: 6 Average: 3.5]