Sivas Kangal Yavrusu Fiyatları

Sivas kangal yavrusu fiyatları 2022 yılında diğer köpek fiyatlarından biraz daha uygun. İçeriğimizin devamında Sivas kangalı yavrusu fiyatları hakkında bilgiler verdik. Gelin birlikte inceleyelim.

Sivas kangal yavrusu fiyatları 2022

Kangal köpekleri Sivas ile özdeşleşmiştir ve bu köpekler dünyanın en sadık köpekleridir. Eşi benzeri olmayan bir köpek türüdür ve bu özelliklerinden dolayı kangalların yavrusu oldukça ilgi görmektedir. Geçmişten günümüze kendine has özellikleri ile fiyatı araştırılan köpekler arasında olmuştur.

Sizler gerçek bir kangal köpeği almak istiyorsanız ana vatanı olan Sivas ilçesinden alabilirsiniz. Bu köpeklerin ilk olarak çoban köpeği niteliği taşıyarak sürüleri korumaları Sivas Merkez, Zara, Ulaş, Gürün ilçeleri gibi ilçeleri, Malatya ve Kayseri’de de bazı ilçeleri kapsamaktadır. Daha sonra ise namı Orta Asya, Anadolu ve Avrupa’ya yayılmıştır. Bunlar çoban köpeği özelliğini en iyi şekilde yansıttıkları için yavrusunun fiyatları küçüklüklerinden itibaren merak edilmektedir.

Sivas kangal yavrusu fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 800 TL ila 2000 TL arasında değişim göstermektedir.

İlginizi çekebilecek yazılar için tıklayın;

  • 5 aylık kangal yavruları gelişme dönemindedir ve fiyat olarak çok daha uyguna alınabilmektedir.
  • 6 aylık kangal sahibi olmak isteyen insanların, yetişkin Kangal sahibi olan dostlarından sahiplenebilecekleri ve uygun fiyatlara 6 aylık olan ve hala yavru denilebilecek bu köpeklere sahip olabilmeleri mümkündür.
  • 7 aylık kangallar artık yetişkin olmaya başlamış ve yarışmalarda dahi sahipleri için oldukça asil duruşlara sahip olmalarından dolayı kupalar kazandırabilmektedirler.
  • Yetişkinliğine ulaşmış olan kangal özellikleri incelendiği zaman türünün özelliklerini en iyi şekilde yansıtabildikleri bilinmektedir.
Sivas Kangal Yavrusu Fiyatları
Sivas Kangal Yavrusu Fiyatları

Sahibinden kangal yavrusu fiyatları

Günümüzde her eşya ve hayvanda olduğu gibi kangallar da zamlanmış ve fiyatları biraz daha pahalı hale gelmeye başlamıştır. Buna rağmen süs köpekleri ile kıyaslandığı zaman daha ucuz fiyatları olduğu gözlemlenmiştir.

Fiyatlar sahibinden olduğu zaman normalden çok daha ucuza olabilmektedir. Bu cinslerin fiziksel özelliklerinin diğer köpekler ile kıyaslandığında, kendine has olması bu köpeklerin tanınmasına yardımcı olan en önemli faktördür.

Sivas Kangalı Yavrusu Fiyatları
Sivas Kangalı Yavrusu Fiyatları

İlginizi çekebilecek yazılar için yıklayın;

Satılık kangal yavrusu ilanları

Kangal köpekleri kendi türlerini ve safkan kangal olarak kendi nesillerini koruyabildikleri için diğer köpek türlerinden farklı olarak sahiplenen kişinin takdirini kazanmaktadır. Kangallar aynı zamanda kadın ve çocukların vazgeçilmez arkadaşlarıdır. Yavru dönemlerinden itibaren keyifle bakmak isteyen birçok insanın olduğu bilinmektedir.

Has Sivas Kangal Yavrusu Fiyatları
Has Sivas Kangal Yavrusu Fiyatları

Kangal çoban köpekleri, hızlı, çevik ve cesurdurlar. Bu özelliklerinden dolayı Sivas aslanı diyebileceğimiz özelliklere sahiptir ama aslında bir çoban köpeğidir. Kangal köpekleri nasıl anlaşılır sorusuna da buradan ufak bir tüyo vermiş oluyoruz.

Orjinal kangal yavrusu ne kadar?

Kangal köpeklerinden bahsettiğimiz zaman genelde orijinal kangal olmaktadırlar. Nadiren de olsa kırma oldukları olabilmektedir. Kendi orijinalliklerini koruyabildikleri ve diğer köpekler ile çiftleşmemeye dikkat ettikleri için çoğu Kangal türü köpek, orijinalliğini korumaktadır.

Bu cins köpekler Sivas ilimizin meşhur köpek ırkıdır. Kangal köpeği köken olarak Sivas’ın kangal ilçesine ait bir köpek türüdür. İsmini de bulunmuş olduğu bu yerden almıştır. Kangal esasında çok öncelerden beri var olan bir bölgedir. Aynı zamanda Kangal 1902’de ilçe olmuştur. Bu söz konusu bahsetmiş olduğumuz hayvan Kangal ise ırkı eskilere dayanıyor diyebiliriz.

Gerçek kangal yavrusu nasıl anlaşılır?

Türkiye’nin dört bir tarafında bu köpeklere sahip olma şansınız bulunmaktadır. Fakat Sivas Kangal ise bu köpekleri orijinal olarak alabileceğiniz en başta gelen bölgedir. Bu köpekler yavru dönemlerinden itibaren oldukça iştahlıdırlar. 10 aylık olduktan sonra iri bir görünüşe sahip ve oldukça ağır olmaktadırlar.

Beslenmeleri konusunda biraz fedakarlık yaparak elinizi bola alıştırmanız gerekmektedir. Yetişkin bir Kangal köpeğine günlük olarak iyi beslemeniz son derece önemlidir. Günlük beslenme rutinlerine 5 ile 7 kilogram arasında bir yemek vererek sürdürmenizgerekmektedir. Çoban köpeği olarak görevlerini son derece iyi yapmaktadırlar.

Görevlerini yapmak konusunda son derece iyi olan kangallar sürü korumak ve çobanlara eşlik etmek için birebirdir. Çobanların sahip olmak istediği en özel köpek türü olarak Kangal köpeğinin geldiğini söyleyebiliriz. Olabildiğince sadık olan ve dış tehditlere karşı savunma gücü ile öne çıkan kangal köpeklerine sürüyü emanet eden çobanların gözleri hiçbir zaman arkada kalmamaktadır.

Zamanından itibaren kangal yavru alınarak beslendiği takdirde, sizin elinizde çok daha asil bir hayvana dönüşebilir. Gerekli olan araştırmaları yaparak, kangalın vücut yapısını ve gücünü daha iyi hale getirecek şekilde yetiştirmiş olduğunuz köpeğinizin büyüdüğü zaman tanınamayacak şekilde heybetli olduğunu siz de göreceksiniz.

Diğer köpek türlerini incelediğimiz zaman kangallar, ırklara göre çoban köpeği görevini üstlenerek en iyi şekilde yapabilen tür olarak bilinmektedir. Sürüsünü kurtlara ve çakallara karşı korumak için Kangal köpeğinizin orada olup olmadığı hakkında bilginiz olması yeterlidir.

Sizler de kangal köpekleri bağınızı güçlü tuttuğunuz takdirde, sürünüzü ve sizleri her zaman koruyacak güce sahiptir. Korumuş olduğu sürüye ve insanlara karşı oldukça nazik olan bu köpekler, söz konusu kurt ve çakallar olduğu zaman oldukça saldırgan ve çevik bir hal almaktadırlar.