Satılık Sincap Fiyatları Sahibinden

Sincap Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Sincap Fiyatları 2024

Sincaplar yaklaşık 3 ila 7 yavru doğurur. Birçoğu küçük yaşlardan itibaren satılan yavru sincaplar, bazen bu işi iş haline getirenler tarafından satışa çıkarılıyor. Bazen evinde sincap besleyen bireyler tarafından sincap besleme merakı olanlara da verilebiliyor. Evcil hayvan olarak sincap sahiplenmek istiyorsanız, hem türüne hem de sanatına, rengine bağlı olarak farklı fiyat talepleriyle karşılaşabilirsiniz fakat 2024 yılı güncel sincap fiyatı 1000 TL’dir. Renkleri ve tüyleri çok daha canlı ve gösterişli olan sincap için bu fiyat aralığı bir tık daha yüksek olabilir.

Diğer kemirgen fiyatları için tıklayınız;

Sincap Özellikleri

Sincaplar çok sevimli bir görünüme sahiptir. Bedenlerinin üst kısmında kalın kürk ve dayanıklı kürk vardır. Bu kürkün rengi ırka ve çevresel faktörlere göre değişmekle birlikte genel olarak sarıdan kırmızıya kadar değişen bir renk skalası arasında kaldığı söylenebilir. Bu kısım kuyruğa kadar uzansa da vücudun alt kısmı neredeyse pürüzsüz beyaz tüylerden oluşur.

Kemirgen ailesinin belki de en sevimli üyeleridir ve öncelikle sevimli görünümleri dikkat çeker. Sevimli görünümlerindeki en önemli faktör uzun, kabarık kuyruklarıdır. Sincaplar, güzel kuyruklarının yanı sıra büyük ve geniş göz yapılarıyla da dikkat çekiyor.

Orman krallığının çok sayıda bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Sincaplar ise bu türün memeliler kategorisinde yer alan canlılardır. Dolayısıyla bir iç gebelikleri vardır. Bir sincabın gebelik süresi 4 ila 6 haftadır. Sağlıklı bir sincap 3-6 yavru doğurabilmektedir. Fakat sincapların ömrü ne yazık ki uzun değildir. Bir sincap ortalama yalnızca 6-7 yıl yaşayabilmektedir.

Sincapların doğadaki beslenmeleri, yaşadıkları ağaçlık alanlardaki ağaçların yaprak ve meyveleridir. Çiftleşme mevsimi dışında sincaplar yalnız yaşar. Sincaplar, ormanlarda ve ağaçlarda yaşayan kemirgenlerdir. Hayatlarının çoğunu ağaçlarda geçirirler ve çok iyi tırmanma ve zıplama becerileri, ağaçlarda yere değmeden ne kadar kolay gezinebildiklerini gösterir. Özellikle gün içinde inanılmaz derecede hareketli olabilirler.

Evde Sincap Beslemek Yasak Mı?

Sanılanın aksine vahşi bir hayvan olmasına rağmen sincaplar eğitilebilir. 3 aylıktan küçük evcilleştirilmiş sincaplar, tıpkı hamsterlar gibi çok canlı ve hareketli ev arkadaşları olmaya adaydır. Yiyeceklerinden en iyi şekilde yararlanan sincapların yemek ayırt etmediğini söylemek yanlış olmaz.Fakat ne yazık ki ülkemizde evcil olmadığı ve nesli tükenme tehlikesinde olduğu için evde sincap beslemek yasaktır ve cezası vardır.

Sincap İnsanı Isırır Mı?

Sincaplar son derece sevecen hayvanlardır ve bu yapıları nedeniyle de kendilerine zarar verilmediği ve korkmadıkları sürece insanlara zarar vermezler. Eğer bir sincap sizi ısırırsa da sanılanın aksine bu size bir hastalık bulaştırmaz, yani hiçbir zararı olmaz.

Sincap Eti Yenir Mi?

Sincap eti ülkemizde tüketilmesi uygun olmayan et sınıfına girse de bazı ülkelerde sıklıkla tüketildiği bilinmektedir. Hatta bazı gurmeler tadının tavşan eti ile tavuk etinin karışımı olduğunu da söylemektedir. Sincap’ın hafif, tatlı bir tadı olduğu da söylenir. En yoğun sincap eti arka ayaklardadır. Sincap eti pişirilmeden önce soyulur. Piştikten sonra küçüldüğü için orta boy dilimler halinde kesilir veya bütün olarak bırakılır. Sincap eti kızartma ve buğulama yoluyla hazırlanabilir.

Sincaplar keneleri, pire kaynaklı hastalıkları ve parazitleri bulaştırır. Bu nedenle avlandıktan sonra yenen sincaplar insanlara bulaşma riski taşıyor. Özellikle yaz ayları sincapların pire, kene, bit ve akarları en çok taşıdığı mevsimdir. Bununla birlikte sincabın en tehlikeli yeri beynidir. Çünkü bu kemirgenlerde çok sık karşılaşılan prion hastalığı, sincap beyinlerinin yenmesi durumunda ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Bu tür hastalıklara yakalanmamak için sincap dükkanlarında omurilik sıvısı ve beyin özenle temizlenir. Fakat yine de taşıdığı bu hastalıklar ve kemirgen olması sebebiyle ülkemizde evde beslenmesi yasak olan sincapların yine ülkemizde avlanması ve etinin tüketilmesi de kesinlikle yasaktır.

Tıkla Oyla
[Total: 3 Average: 2.7]