Satılık Şahin Kuşu Fiyatları

Merhaba değerli okuyucular! Bugün sizlere Şahin Kuşu Fiyatları 2024 hakkında bilgi vermek istiyorum. Şahin kuşları, göz alıcı görünümleri ve özel yetenekleriyle ilgi çeken bir türdür ve son dönemde talepleri artmaktadır. Fiyatlarının da bu yıl içerisinde yükselmesi bekleniyor.

Şahin Kuşu Fiyatları 2024

Şahin kuşu fiyatları, özellikle avlanma amacıyla şahin kuşu beslemek isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Esasen yırtıcı bir kuş olan şahin kuşunu çeşitli yöntemlerle evcilleştirerek komut verilebilir hale getirmek mümkün olmaktadır. Bu amaçla şahin kuşu almak isteyen kişiler için şahin kuşu fiyatları 2024 yılında 5000 TL’dir.

Şahinler evcilleştirilmiş halde satışa sunulmaktadır. Evcilleştirmemiş olan şahinler veya yavruları herhangi bir satış değeri taşımamaktadır. Şahin kuşunun cinsiyeti, boyutu, avlanma yetenekleri ve eğitim kapasitesi gibi birçok durum fiyatı konusunda belirleyici olabilmektedir.

İyi bir şekilde evcilleştirilmiş olan ve komutları algılayabilen şahinler hatırı sayılır fiyatlara satılabilmektedir. Yırtıcı bir kuş olmasına rağmen kısa sürede eğitilebiliyor olması ve karizmatik görünümlü bir hayvan olması şahin kuşu fiyatları konusunda ilgi gösterenlerin her geçen gün artmasını sağlamaktadır.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Kızıl Şahin Fiyatları 2024

Ülkemizde özellikle Marmara bölgesinde sık olarak görülebilen Kızıl şahin fiyatları diğer şahinlere göre biraz yüksek olabilmektedir. Diğer şahin türlerine göre biraz daha iri olması ile bilinen kızıl şahin aynı zamanda en iri yırtıcı kuşlardan birisi olarak da görülmektedir. Bu durum kızıl şahinlerin avlanma kapasitelerini artırdığı için fiyatları ve tercih edilirlikleri buna bağlı olarak artmaktadır.

Kuyrukları kızıl renginde olduğu için diğer şahinlerden görünüm olarak ayrılmakta ve bu nedenle kızıl şahin olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda normal bir şahine göre oldukça uzun olan kanatları, kızıl şahinler için ayırt edici olan bir diğer özelliktir. Latince isimi ile buteo rufinus olarak da bilinmektedir.

Satılık Şahin Kuşu Nereden Bulunur?

Şahin kuşu her yerde bulunabilen bir kuş türü olmadığı için şahin kuşu edinmek isteyen kişiler tarafından sıklıklar ” satılık şahin kuşu nereden bulunur?” sorusu sorulmaktadır. Aslında doğada yaşayan ve yırtıcı bir kuş türü olarak bilinen şahinleri evcil kuşlar satan yerlerde bulabilmek pek mümkün olmamaktadır.

Aynı zamanda eğitilmemiş bir şahin kuşunun bir değeri bulunmadığı için bu kuşları eğiticilerinden temin etmek gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılacak bir araştırma ile şahin eğiten ve satan kişilere ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu kişilerin güvenilir ve iyi bir eğitici olduklarından emin olduklarından sonra bu kişilerden şahin kuşu temin etmek doğru olacaktır.

Şahin Kuşu Özellikleri

Şahin kuşu özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Atmacagiller familyasına ait yırtıcı kuşlar sınıfına giren bir kuş türüdür.
  • Geniş kanatları ve yana açılabilme özelliği taşıyan kuyrukları ile diğer yırtıcı kuşlardan ayrılmaktadır.
  • Şahinler, yırtıcı kuşlar arasında orta boyutta olan kuşlar sınıflandırılmasına giren kuşlardır.
  • Şahin kuşu, fiziksel olarak kısa bir boyuna, kancalı bir gagaya ve oldukça güçlü pençelere sahiptir. Bu özellikleri onları iyi bir avcı kuş yapmaktadır. Yerde yaşayan hayvanları yakalayıp götürerek avlanmaktadırlar.
  • Dünya üzerinde sadece Okyanusya kıtasında görülmeyen şahin kuşları yoğun olarak Avrupa ve Orta Asya’da görülseler de hemen hemen Dünya’nın her yerinde farklı türlerde görülebilmektedir. Ülkemizde de oldukça yoğun bir şahin popülasyonundan söz etmek mümkündür. Özellikle Karadeniz bölgesinde evcil şahinleri sıkça görmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ülkemizden birçok Arap ülkesine şahin gönderildiği de bilinmektedir.
  • Şahin kuşunun en belirgin özelliklerinden bir diğeri de oldukça iyi gören gözleridir. İnsan gözüne göre 8 kat daha yakını görebilen şahin gözleri, şahinlerin yerden avlanabilmelerine de olanak sağlayan en temel özellikleridir. Av için uçuş yaptıkları sırada kendilerine oldukça uzak olan yerdeki avlarını tespit ederek onlara yaklaşmakta ve hızlı bir hamle ile avlayarak götürebilmektedirler.
  • Şahinler yırtıcı hayvanlar arasında en kolay evcilleştirilebilen hayvan olmaları ile de diğer yırtıcı hayvanlardan ayrılmaktadırlar.