İçeriğe geç

Satılık Papillon Köpek Fiyatları Sahibinden

Papillon Kopek Fiyatlar

Papillon Köpek Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Papillon Köpek Fiyatları 2024

Papillon köpeklerinin fiyatları 2024 yılında 5000 TL ve 15000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar papillon köpeklerinin cinsiyetine, rengine ve sağlık durumlarına göre değişebilmektedir. Papillon yavru köpeklerinin fiyatları da cinsine ve yine sağlık durumlarına göre 5000 TL ve 15000 TL arasında değişiklik gösterir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Papillon Köpek Özellikleri

Bu köpekler, küçük cins köpeklerdendir. Gövde uzunlukları boylarına göre uzun yapıdadır. Küçük yapıları ile sevimli duruşları vardır ve insanlara kendini sevdirirler. Süs köpeği olarak bilinirler. Çok hassas yapıları ve çok zarif bir duruşları vardır. Kafaları küçük ve vücut yapılarına göre orantılı şekildedir. Kafaları birazcık yuvarlaktır. Tüyleri uzun ve saçaklıdır. Siyah renge sahip burun ve dudakları vardır. Kelebek kanatlarına benzeyen kulaklara sahiptirler. Papillon köpeklerin en dikkat çekici organları kulaklarıdır. Kulak yapılarına göre bu köpeklerin cinsleri ayırt edilebilir. Koyu renkli ve yuvarlak bir göz yapıları vardır. Göz çevrelerinde siyah geçişler mevcuttur. Çok güzel bakarlar ve bakışlarından uyanık ve dikkatli oldukları anlaşılabilmektedir. Oldukça sağlam bir ayak ve bacaklara sahiptirler. Bedenlerinin küçük olmasına rağmen güçlü ve dayanıklı yapıları vardır. Papillon köpekleri hızlı yürürler. Kuyrukları birazcık yüksek konumdadır. Kuyrukları uzun tüylerle kaplıdır. Parlak ve ipeksi tüylere sahiptirler. Bu köpeklerin genel olarak renkleri beyazdır. Siyah, kahverengi ve kırmızı renklerle de kombine edilmiş renkte olan cinsler de vardır.

Tam bir oyuncu ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Ortalama 20-28 cm aralığında boya sahiptirler. Sevgi dolu, sadık ve uyumlu bir yapıları vardır. Sevdiklerine ve tanıdıklarına çok bağımlıdırlar. Yalnız kalmaktan nefret ederler ve yalnız bırakıldığında küsebilirler. Aynı zamanda ayrılık korkusu da yaşayabilirler. Çocuklarla iyi anlaşırlar ve onlarla oyun oynamaya bayılırlar. Sahibinin sözünden dışarı çıkmazlar. Sahiplerine karşı çok sadıktırlar. Aynı zamanda onları mutlu etmek için de fazlasıyla uğraşırlar. Koşu ve yürüyüş gibi egzersiz yapmayı da çok severler. Soğuk ve sıcak hava koşullarına uyum sağlarlar.

Tehlike ve tehdit anlarında sahiplerini korumak için savunma ve koruma içgüdüsüyle havlamaya başlarlar. Ancak genel durumlarına bakıldığında çok havladıkları görülmemiştir. Buna bağlı olarak da evde beslemek için bu köpekler oldukça tercih sebebidir ve çok rahatça evde beslenebilir. Bakımına geldiğimizde, uzun ve çok tüyleri olmasına rağmen çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Çünkü astarları yoktur ve az dökülen tüye sahiptirler. Haftada 1-2 kez tarama ve fırçalama yapılırsa, bu işlem tüylerinin dökülmesini daha da azaltacaktır. Ancak mevsim geçişleri olduğu dönemlerde tüyleri normal zamana göre daha fazla dökülebilir.

Çok fazla banyo yaptırmaya gerek yoktur ama köpeğin kirlenme durumuna göre banyo yaptırılabilir. Bu papillon köpeklerinin tırnakları çok hızlı bir şekilde uzar. Buna bağlı olarak da hareketlerinin rahatlığı açısından tırnak kesimi ve patilerinin bakımı düzenli ve özenli olarak yapılmalıdır. Sağlık durumları açısından arada bir de veterinere götürmekte fayda vardır. Beslenme konusunda yeterli ve düzenli beslenmesine dikkat edilmelidir. Kaliteli köpek mamaları verilmelidir. Çok aşırı yemek yediklerinde rahatsızlanabilirler.

Papillon Köpek sahiplenme/sahiplendirme ücretsiz

Papillon köpeklerinin satış fiyatları oldukça yüksek olmasından da görüldüğü üzere ücretsiz sahiplenme ve sahiplendirme pek de mümkün değildir.

Papillon Çok Havlar Mı?

Yok denecek kadar az havlarlar. Ancak tehlike sezdiklerinde koruma içgüdüsü ile fazla havlayabilirler.

Papillon Kaç Kg Olur?

Papillon köpekleri ortalama 2-5 kg arasında değişmektedir.

Papillon Cinsi Köpek Kaç Yıl Yaşar?

Bu köpeklerin ortalama ömrü, sağlık koşulları ve beslenmesine bağlı olarak 12-16 yıl arasında değişiklik gösterir.

Papillon Köpek Hangi Ülkenin?

Bu köpeklerin soyu 16. Yüzyıla dayanır Avrupa’da meşhur olan cüce İspanyollardan gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir